Diskusia na SCBR.sk

Už niekoľkokrát sa diskusia na stránke www.scbr.sk stala miestom urážok a netolerancie. Keďže skript neposkytoval veľa možností, ako tieto neduhy eliminovať, rozhodol som sa diskusiu zrušiť a namiesto nej použiť fórum na tejto stránke.

SCBR portal je novou verziou stránky Slovenského CB rádioklubu, ktorá sa po doplnení potrebnými informáciami presťahuje na www.scbr.sk.

V zimnom období je na pásme menej cébečkárov, aj portejblisti vychádzajú na kopce len sporadicky a len na pár hodín. Väčšina preto ostáva v kontakte prostredníctvom internetu a webstránok. Keďže po zrušení diskusie mi prišlo niekoľko mailov s pripomienkou, že stránke SCBR bude úplne mŕtva, spomenul som si na CBportal vytvorený Albbertom BB (SK-670). Touto cestou všetci, členovia aj nečlenovia nejakého CB klubu majú možnosť podieľať sa na tvorbe stránky svojimi príspevkami a komentármi. Samozrejme, konečné slovo pri zverejnení článku majú Albbert (admin) a Marconi (moderátor). Budeme sa snažiť stránku udržať nielen aktuálnu, ale aj gramaticky a obsahovo relevantnú. V starej diskusii na SCBR.sk sme boli upozornení na fakt, že niektorí užívatelia svojimi príspevkami porušovali Všeobecné povolenie pre občianske rádiostanice a zákony SR. Preto budeme príspevky sledovať aj po tejto stránke.

Budeme radi, keď si na novú stránku rýchlo zvyknete a budete ju navštevovať rovnako často ako starú stránku. Tá mala priemernú návštevnosť cca 80 – 100/denne, čo je veľmi slušné.

73,
Marconi PE

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na Diskusia na SCBR.sk

 1. Mesi Jazero povedal:

  Level: ktora uprava CEPT zakazuje neobsluhovane PMR stanice? Nenasiel som to nikde. Jedine TU SR to chce zakazat vo VPR.

  Navyse som o pripomienkovani PMR otvoril diskusiu (http://www.scbr.sk/?page_id=43&mingleforumaction=viewtopic&t=28.0).

 2. Level povedal:

  Pozor novinka na pripomienkovanie!!!!!

  Telekomunikačný úrad povoluje na CB-čkách SSB moduláciu až 12W!!! problém je v tom že sa to bude týkať iba zariadení s integrovanou anténou info je tu http://www.teleoff.gov.sk/data/files/21221.rtf

  Tá druhá je nepríjemná pre PMR pásmo!!!! totiž podľa novej úpravy CEPT budú neobsluhované PMR stanice ZAKÁZANÉ!!!! To znamená koniec prenosu cez internet a opakovače!!!! info je tu http://www.teleoff.gov.sk/data/files/21191.rtf

  73..Level-Košice

 3. Janko Palúdzka povedal:

  OK bol to správny postup , čakal som, kedy sa to celé ukončí. Pozdravujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*