EBH 2023 #1 – Alan Trnava na Rozbehoch

Ako prvý nám svoj report z EBH 2023 posiela Alan Trnava. Príjemné čítanie priatelia…

 

Po dlhšom čase som sa dostal na portejbl a stálo to naozaj za to. Nebolo to ale také jednoduché. Najprv celý týždeň lialo a zvažoval som, či vôbec niekam ísť a potom, keď už bolo viac-menej jasné, že cez víkend bude pekne, tak som zase klasicky nestíhal s chystaním a balením na tento CB sviatok. Československých súťažných staníc bolo nahlásených „hodne“, niečo cez 60. A určite bude aj veľa nesúťažných portejblistov, alebo domasedov. Pri balení si vravím: Asi by to chcelo nejakú anténu hodnú tejto súťaže a radšej nebudem „trapošiť“ s magnetkou. Na päťosminku v pivnici ale budem po zime prevdepodobne potrebovať krovinorez, aby som ju vyrezal z pavučín a to by ma zdržalo. V tom som ale pri upratovaní hamshacku narazil na moju drátovku. Už som aj skoro zabudol, že ju mám. Pred časom som ju prepracoval a posledné ladenie dopadlo výborne. Takže šup ju do debničky s ostatnými rárohami a poďho rýchle na Rozbehy.

foto1_Alan-Trnava_EBH2023

Pribalil som ešte štvrťvlnný skratovaný „pahýľ“ z koaxu ako uzemňovač a pásmový filter, ktorý som chcel otestovať. Podľa plánu som síce meškal, ale kompletizácia stožiaru a antény mi zabrala asi len 20min. Takže o 17:45 som bol plne „READY“ na závod. U mňa počasie krásne, teplo, len niektorí hlásili malú prehánku niekde na Slovensko – Moravskom pohraničí.

foto2_Alan-Trnava_EBH2023

Na dohľad od miesta, kde som sa rozložil sa nachádza Rozhľadňa Rozbehy a kúsok ďalej veterná elektráreň Cerová – pri kóte Vápenková skala.

foto3_Alan-Trnava_EBH2023

O osemnástej sa to všetko rozbehlo a EBH2023 začal. Prvé spojenie klasika – Milan Senica ako kontrolka na Veľkej Javorine. Za prvú hodinu som mal na papieri 20 spojení. Vravím si: „Na mňa dobré“. V prvej dvacine už bola aj jedna 200-ka. Pozdravujem na Veľkú Deštnú. Potiahol som asi do pol druhej v noci a hodil si šlofíka do štvrtej ráno. Keď už bolo všetko vypnuté a zaspával som, tak mi hneď vedľa auta niečo začalo funieť, mliaskať a chrochtať. Nemal som odvahu ísť po tom pátrať, ale zaľúbený párik to rozhodne nebol :-). Po prebudení o štvrtej už svitalo. Raňajky z plechovky, malá rozcvička spojená s kontrolou antény a pred pol piatou prvé ranné spojenie znova s kontrolkou na Veľkej Javorine. O chvíľu na to som sa konečne prvý krát dovolal aj na kontrolku na Korni a o pár minút padol aj DX môjho denníku – 284km. Chlapi pozdravujem na Tok. Slnko sa zahryzlo do môjho stožiaru presne o 5:26.

foto4_Alan-Trnava_EBH2023

Ranné zátišie

foto5_Alan-Trnava_EBH2023

A nech sa páči výsledok môjho snaženia.

foto6_Alan-Trnava_EBH2023

Z môjho uhla pohľadu to bol vydarený ročník a som zvedavý na vyhodnotenie. Kontroliek a bonusových staníc som nazbieral dosť, aj keď niektoré som prespal :-).

Vďaka všetkým za spojenia a za body. Vďaka neúnavným kontrolkám, ktoré robia tento závod zaujímavým a vďaka niekomu tam vyššie aj za dobré počasie.

73 Alan Trnava

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*