FRN – Free Radio Network

PMR vysielačky sa tešia obľube najmä pri dovolenke, turistike a športovaní. Mnohí si ich berú so sebou a šetria tak peniažky za telefonovanie. Po niekoľkých rokoch sa však opäť objavila možnosť prepojiť PMR stanice s internetom prostredníctvom programu Free Radio Network.

Program FRNclient nainštalovaný v PC prostredníctvom internetu prepojí prihlásených užívateľov a umožňuje im komunikáciu ako pri použití vysielačiek.

Koncom roka 2013 FRN server spustil Dejvid Stará Ľubovňa a dnes ho využíva niekoľko účastníkov z celého Slovenska. Program tiež umožňuje prepojenie s PMR stanicou a tak prepája internetovú komunikáciu s tou reálnou v jednotlivých mestách. Momentálne sú funkčné tri takéto brány (2x Košice, Prešov).

Program na stiahnutie
Ako nainštalovať a spustiť program píše na svojej stránke Pugzley Bratislava (Tono, OM1AEG).

Dejvidov server beží v testovacej prevádzke do polovice januára s týmito nastaveniami:
do kolonky server zadáte : dejweb.com
do kolonky port zadáte    : 10024
do kolonky siet                 : Pbh

Ak teda máte záujem skúsiť tento spôsob prevádzky, máte ešte 2 týždne. Prajeme veľa pekných spojení.


Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, LINKY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*