Holice 2019

Predposledný augustový víkend sa konalo každoročné HAM a CB stretnutie Holice. Do východných Čiech aj tohto roku merala cestu aj početná slovenská cébéčkarska enkláva….

 

Camping pri futbalovom štadióne sa splnil už od stredy! Medzi prvými Slovákmi boli Janka a Luboš Miloslavov, Palo Bratislava a Boris Trnava. Vo štvrtok na poludnie vyrazila aj exp. Mafia (Števo a Cyro), v Partizánskom sme pribrali do rádiovozu exp. Baťovan – Marconiho a vyrazili sme smer Holice. Po príchode sme prirazili rádiovoz k Palovmu šapítu.

Plán tohtoročných Holíc bol nasledovný. Z piatka na sobotu Vianoce a zo soboty na nedeľu Silvester a Nový rok. Prítomní sa na túto tému aj patrične vybavili a priniesli so sebou všetko možné aj nemožné.

V piatok poobede začala príprava vianočného zemiakového šalátu. Terezka z exp.Pohádka, dneska sa zrejme asi kúpať nebudeš, či?

Keď bol šalát pre celý regiment hotový, začalo sa pod prísnou kontrolou pána prezidenta Českej Lípy servírovať. A každému bez výnimky a porcie ako pre drevorubačov. Ja osobne som to dojedal ešte aj druhý deň na obed.

Neskôr si všetci našli pod stromčekom darčeky a ako sa blížil večer, sa okolo stolov tradične debatovalo, ohováralo, spomínalo, pilo, jedlo a spievalo. Niektorí až do rána…

Sobota sa ako tradične niesla v oficiálnom duchu a všetci sa na 13h presunuli do kultúrnej sály, kde bolo na programe vyhodnotenie jednotlivých CB súťaží. Najprv sa vyhodnotil Letní Polní Den Českej Lípy.

zľava Žán Braník, Tomáš Sruby, Števo ZV a exp.Ježci

Pokračovalo sa vyhodnotením Éteru bez Hraníc Memoriálu Milana 42. Prvé tri miesta tentokrát obsadili české a moravské expedície.

zľava prvá exp. Furgon, v strede druhý Tomáš Sruby a vpravo tretí exp. Horal

Prítomní v sále všetkým vždy potleskom poďakovali a keďže sála bola prenajatá od organizátorov stretnutia iba na hodinu v rýchlom slede sa pokračovalo ďalej.

Ďalšou súťažou, ktorá sa vyhodnocovala bola Česká CB liga. Tretie miesto obsadila exp. Pohádka, druhé exp. Radegast a majstrami sa stala Exp. Mafia. Tá dostala na rok do držby aj krásny putovný pohár.

Poslednou súťažou, ktorá sa vyhodnocovala bol Podzimní Éter 33, ktorú organizuje už roky Mates FM Frýdek-Místek. Tu 3.miesto získal Topas Olomouc, druhé Milan Senica a víťazom je exp. Marco Polo.

Jednoznačne najviac cien si ale odviezla exp.Radegast (Vorlík Stupno a Venca Chotěšov). Však posúďte sami. Na budúce by to chcelo nejakú káričku 🙂

V Holiciach býva tradíciou, že šampanské ide do chladničky a keď je vychladené začína sa piť z víťazných pohárov. Ako prvý sa pokrstil Vorlíkov pohár za 1.miesto v LPD CL.

Ako prví strieľali šampáňo Radegasti, vľavo Vorlík Stupno a vpravo Venca Chotěšov

postupne pohár koloval, aktuálne ho má Tomáš mobil Roudnice

Palo Bratislava zatiaľ trochen pogriloval

Panovala výborná nálada, všetci sa bavili, aj manželky…

Následne sa šiel pokrstiť pohár Českej Ligy, vraj sa totiž z neho ešte nepilo…

tak pil Marconi Partizánske

tak pil Palo Bratislava

Keď sa minulo, tak sa okamžite dotankovalo…

Až prišiel kuchár z exp.Sicília, Kuba Šumná Přímětice, ktorý vypil všetko.

Opäť sme dotankovali, špeciálne pre pána prezidenta Kida Liberec

Niektorých bolo potrebné trošku prehovárať, však Miluška Sosnová?

Niektorých naopak, však Benzínka?

exp.Dunajec viac študovala ako pila…

Až to dorazil Boris Trnava…

Na poháre je už veľa mien, prvý krát k nim pribudla exp. Mafia. Kto bude ďalší?

Opäť sa pokračovalo. Gitara bola pod taktovkou Marconiho. Všetci hodovali, spievali a zabávali sa. Inak gitaru som v Holiciach videl prvý krát a bol to výborný nápad!

Nálada pokračovala až do rána bieleho. Až sa niekedy nad ránom ozvalo, Hele všechno vypito. To si inak v Holiach rovnako nepamätám…

Ráno bolo pre niektorých ťažšie. Niekto stratil tričko, niekto polámal okuliare. Niekto miesto pálenky priniesol na stôl jahodový sprchovací gél. Mimochodom, chcel by som poznať toho, kto z neho pil 🙂

Suma sumárom tohtoročné Holiace sa teda vydarili. Tí, ktorí Ste sa nezúčastnili môžete ľutovať, ale môžete to budúci rok napraviť.

Dovidenia o rok priatelia.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

8 reakcií na Holice 2019

 1. Alan Trnava povedal:

  Marconi, pekné fotky.

 2. Marconi PE povedal:

  Skomoliť v dvoch komentároch po sebe dve volačky, to sa často nevidí… Žáne, nie Markony, ale Marconi. Nepíše predsa moju volačku prvý- ani druhýkrát…

  Moje fotky mám zverejnené tu.
  http://bit.ly/holice2019

 3. Ahoj, omlouvám se za zkomolení jména Vorlíka, krále CB na Čerchově na jméno Orlík, krále ve vzduchu. A ty fotky co dělal někdo od Vás ze Slovenska (tuším Markony) budou taky? Ale ty by mohly být u nich… Hezký den přeje exp. Žába, 73.

 4. števo zv povedal:

  Žán…
  Ako si si iste všimol väčšina fotiek je z Vorlíkovho foťáku. Keďže vyhral logicky sám seba fotiť nemohol a preto tam fotka prvých troch byť nemôže.
  A ja som v článku nikde nenapísal, že na fotke sú víťazi LPD…takže tak.

 5. Venca Chotěšov CL-39 povedal:

  Števko .
  Tyhle Holice patří (patřily) k těm nejlepším kterých jsem se kdy zúčastnil. Nejen pro svůj průběh a atmosféru, která byla opravdu špičková, ale a to je jasně vidět na společném foto na konci článku, na Česko – Slovenské skladbě té party lidí kteří si opravdu moc dobře rozuměli a rozumí. Vždy jsem zastával názor, že v ČL CB klubu se sešla parta lidiček kterou k sobě váže něco, co většině našeho národa schází. Byl to i důvod proč jsem v minulosti požádal o členství. Při pohledu na zmíněnou fotku mám vyloženě hřejivý pocit protože ta parta se rozrůstá o další spřízněné duše a ani hranice to nezastaví.

 6. Venca Chotěšov CL-39 povedal:

  Hele ty jeden Žáne!!
  Radegastí nemají nic společného s přehradou Orlík. Ale pokud jsi myslel na mýho parťáka Jiříka, tak to je Vorlík pane. Dobře si to zapamatuj Vorlík, Vorlík !! A Vorlík neteče, ten lítá. Víte pane ? Křídla, mávat, lítat. Lítá, Lítá. Frrr a je pryč. 🙂 🙂

 7. Jano Novè Zámky povedal:

  Pekná CB rodinka. Super fotky, aj článok.

 8. Ahoj Števo, nezlobím se za zveřejnění fotky se mnou, ale je to vyhodnocení pořadí v LPD 4 – 10 místo. Na prvních třech místech v LPD 2019 byl Orlík, Jordán a Ještěrka. Ale teď mi to dochází! Dyť tam jsi hlavně TY!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*