Remata v zajatí antén (?)

Zima bola tento rok dlhá a preto aj tradičné stretnutie na Remate bolo posunuté až na prvý májový víkend.
Z roka na rok však už v piatok prichádza menej a menej ľudí. Bolo to tento rok počasím, alebo nezáujmom o vysielanie? Kedysi sa v piatok na Remate opekalo a grilovalo. Tento rok žiaden gril, žiadne špekáčiky, ale treba popravde povedať, že ani nebolo kde. Areál prechádza rekonštrukciou – nad schodiskom už nie je strieška, postavené sú múry budúceho výťahu a niekoľko vykopaných kanálov postupne mení tvár hotela a okolia.

CB-PMR-HAM stretnutie REMATA
No už o ôsmej ráno sa parkovisko zaplnilo autami s tovarom na burzu. A nepredávalo sa len z áut, predajcovia sa rozložili aj na parkovisku, ale hlavne na terase reštaurácie.

CB-PMR-HAM stretnutie REMATANa terase mal svoj stánok aj Slovenský CB rádioklub, ktorý ako organizátor stretnutia zabezpečoval registráciu účastníkov stretnutia a rovnako bola možnosť uhradiť si členský príspevok na ďalší rok. Do konca stretnutia sa do výsledkovej listiny zapísalo celkom 66 účastníkov.
Okolo jedenástej predpoludní sa začala členská schôdza SCBR, kde hlavným bodom programu boli voľby Prezídia a Kontrolnej a revíznej komisie SCBR. Vo funkciách boli potvrdení prezident Ľubo Nautilus Handlová (SK-021), viceprezident Ľubo Revúca (SK-546) a tajomník-hospodár Lenka Roxana PRievidza (SK-169). Revízna komisia má čiastočné zmenené obsadenie: Danica Dragon Handlová (SK-088), Ondrej Alex Radošina (SK-282) a Robo SX1 Zvolen (SK-590).

CB-PMR-HAM stretnutie REMATAPrezident SCBR vzápätí informoval, že v budúcom roku sa bude konať jubilejné 20. stretnutie na Remate a klub sa pokúsi opäť ho oživiť niekoľkými zaujímavosťami. Jednou z nich bude aj výstavka vysielačiek, s ktorými sme nadväzovali spojenia pred dvadsiatimi rokmi. Ak teda máte nejaké historické kúsky, určite ich nevyhadzujte!

CB-PMR-HAM stretnutie REMATANa rad prišlo odovzdávanie ocenení za uplynulý ročník Slovenskej portejblovej ligy. Pohár za tretie miesto si prevzal Miro Hlohovec, druhý skončil Milan Senica, ale obahjcovia prvenstva exp. Marco Polo sa už druhýkrát po sebe nezúčastnila vyhlásenia výsledkov a pohár jej musel byť doručený. (Asi budeme musieť zmeniť pravidlá súťaží v tom, že víťaz si povinne bude musieť prevziať cenu…)

Počas celého dňa opäť prebiehal predaj CB a PMR techniky v stánku firmy CBONE Handlová, ale okolo sa aj slušne burzovalo. Najviac ľudí sa bavilo rozmotávaním a zmotávaním koaxov, iní predávali od elektroniky všetkých druhov cez elektroodpad až po pracie prášky. Po chutnom obede, keď sme si mohli vybrať z troch druhov jedál, už všetci čakali na tombolu. Tej sa opäť zhostili Roxana a Atlas a za necelú polhodinku rozdali niekoľko desiatok cien. Tá hlavná – nová vysielačka sa ušla Giwerovi z Považskej Bystrice. Potom ostalo už len popriať si všetko dobré a opäť sa rozísť do domácich QTH.

CB-PMR-HAM stretnutie REMATA

Dovidenia na jubilejnej Remate v orku 2014 !

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*