SPL 2013 – apríl

V apríli expedície stagnovali a na kopec vybehli len tí ostrielaní portejblisti. Mne osobne sa kvôli pracovnému vyťaženiu nepodarilo dostať na kopec. Novinkou je exp. TopTech z Topoľčian, tak chlapcom držíme palce.

Expedícia Toptech sa vyviezla na Machnáč, odkiaľ spravila 41 spojení, za ktoré získavajú 2152 bodov. DX 147 km doletel na exp. Kopec Na Hoblovně. Samozrejme gratulujeme a držíme chlapcom palce k daľším portejblom.


Staro-nová expedícia Zlatokop pridala do zbierky svoj druhý denníček, tentokrát z miesta Švehlová. Spravili tu 11 spojení za 480 bodov. DXom bola exp. Horizont na kóte Brdo za 63 km.


Ostrielaný harcovník ligy Milan Senica sa konečne dostal na Žalostinú a hneď sa výsledok prejavil. Pekných 90 spojení mu prinieslo 5286 bodov. DX tentokrát len 145 km na Frantu Město  Na Hoblovně.  


Priebežný suverén ligy Miro Hlohovec vyšiel tento mesiac na Peckovú, kde spravil krásnych 98 spojení a získava za ne rovných 5800 bodov. DX do domácej stanice Ali Třebechovice pod Orebem meral 188km a my mu gratulujeme.


Portejblista Alf Senica ako jediný využil možnosť vyjsť a zaslať denník všetky 4 možné mesiace. Nezávahal ani tentokrát a vyšiel rovnako ako Miro Hlohovec na Peckovú, ale o týždeň neskôr. Spravil tu 33 spojení čo dáva 1899 bodov. DX 149 km letel k Vlastovi Ostrov Na Hoblovně.  


Ďakujeme veľmi pekne za denníčky, avšak niektorých účastníkov upozorňujem, že robia zbytočne mnoho chýb. Celkovo je neuznaných max 3-4 spojenia, avšak čo sa týka preklepov alebo nepresných tvarov volačiek, QTH, tak tých je neúrekom. Preto nabádam tu ale aj mailom, používajte program Denik CL6 a všetky jeho súčasti a budete robiť menej chýb. Obsahuje totiť datábazu volačiek a miest, ktorá je veľmi nápomocná. Preto ak máte nejaké chybičky v denníku a chcete sa ich vyvarovať, tak mi kľudne napíšte na mail alebo skype: kaso902 a spoločne si to prejdeme. V tomto mesiaci mal bez chyby denník len Milan Senica, za čo mu gratulujem – už vie v tom chodiť. Budem veľmi rád, ak sa mi hociktorý účastník SPL ozve a pomôžeme si navzájom.

V máji, teda za týždeň 18.-19. 5. 2013 (20:00 – 08:00) nás čaká dlhoočakávaný Éter bez hraníc 2013, kde bude na Slovenskej a Českej strane mnoho staníc. Preto si dávajte pozor pri zápisoch nielen domácich ale aj portejblových QTH. Osobne mám s tým skúsenosť, poriadne písať spojenia. Minulý rok som troma chybami odsunul našu expedíciu na 2. miesto.
Budem sa tešiť na vaše 100 a viac riadkové denníčky a teším sa dopočutia.
73!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*