SPL 2019 marec

V krátkom slede Vám prinášame ďalšie vyhodnotenie Slovenskej portejblovej ligy. Tentokrát si vyhodnotíme marcové kolo…

 

Do uzávierky nakoniec došlo až 12 denníkov! Takáto aktivita nás nesmierne teší. Len tak ďalej! Začína byť už tradíciou, že všetci ligoví hráči sa stretnú všetci v jeden víkend. Tak tomu bolo aj teraz a všetci do jedného vyrazili v sobotu 23.marca. Tento víkend sprevádzali vynikajúce podmienky šírenia, čo mnohí pripravení aj patrične využili. Poďme ale pekne po poriadku. Opäť si výsledky predstavíme podľa počtu získaných bodov.

Marián Michalková tentokrát vyrazil nad obec Michalková a z miesta zvaného Mozoľovci priniesol 8 spojení, čo predstavuje 247 bodov a DX 108km na Veľký Lopeník.

Exp. Baťovan opäť zvolila kótu blízko domáceho QTH. Veľký Vrch jej daroval spolu 27 spojení, celkovo zapisujú 1536 bodov a DX 113km na Ondru Kyjov. Baťovan si neudržal priebežné 6.miesto a klesol na desiate.

Exp. Krtko si zapakovala februárový štart z Drieňovice. Tentokrát sa im darilo oveľa lepšie. Získali nakoniec 32 spojení, 2778 bodov a DX zapisujú 179km tiež na Ondru Kyjov. Krtkovci žiaľ vo veľkej konkurencii klesli zo 7.miesta na priebežné deviate.

SPL má staronového účastníka a to Exp. Novohrad. Novohradčania poslali denník z Troch Chotárov, kde získali 41 spojení, 3591 bodov a pekný DX 298km na Expedíciu Favorit.

Exp. Ondrej opustila Butorky a vyskúšala kótu Beskyd, ale operátori podľa vyjadrení neboli spokojní. 85 spojení4498 bodov v marci na lepšie ako siedme miesto proste nestačilo. Rovnako aj DX iba 139km na Exp.Krtko hovorí, že Beskyd ako kóta asi nebude nič moc. Napriek slabšiemu výsledku si Marián a Terka Strečno udržali priebežné 3.miesto.

Mates Brno nás neustále prekvapuje svojím výberom kót. Výnimkou nebol ani marec a Mates si vyhliadol kótu Kobylinec v Bielych Karpatoch. Podarilo sa mu 87 spojení, 6174 bodov a DX zapisuje 245km na Exp.Korbel.

Aj Exp. Križiaci vyskúšali pomerne neznámu kótu. Jelenec im hodil napokon 73 spojení, čo hodilo 6815 bodov a DX 368km na Exp.Pohádka. Križiaci si solídnym bodovým ziskom udržali priebežné štvrté miesto.

Exp. Perún stavila na istotu a vyrazila na Polom a nakoniec z toho je v marci piate miesto za 78 spojení a 6871 bodov. Polom je dobrá kóta a tomu zodpovedá aj DX 442km na Exp.Radegast. Roman Teplička a Peter Terchová si v tabuľke polepšili z ôsmeho miesta na siedme.

Po prestávke vo februári vyrazil v marci opäť aj Jano Nové Zámky. Z Trnovníka priniesol 83 spojení, čo predstavuje 7413 bodov. DX sa mu podaril parádny a to 455km na Exp. Radegast. Jano sa prvým denníkom dostal na priebežné ôsme miesto SPL.

Tretí najlepší denník v marci zaslal Milan Senica. Na Žalostinej sa mu darilo, 101 spojení mu hodilo spolu 8466 bodov a DX 352km na Pohádku. Milan sa síce z priebežnej piatej priečky nikam neposunul, ale výrazne stiahol rozdiel na Križiakov a Ondreja.

O marcové prvenstvo si to rozdali Mafiáni spolu s Exp. Marco Polo, ktorá sa nečakané prvým denníkom tiež zapojila do SPL. Je priam neuveriteľné, že po kontrole bol rozdiel medzi oboma denníkmi iba 10km!!! Takýto “tesný” rozdiel si ja azda ani nepamätám a pamätám si mnoho. Takže 10 bodíkov rozhodlo, že striebornú marcovú pozíciu obsadila Exp. Marco Polo. Kaso a Alenka Žilina priviezli domov z Veľkého Kriváňa spolu 120 spojení, ako jediní dosiahli priemer nad 100km/spojenie a zapisujú 13341 bodov a DX na Radegastov v podobe 453km. Okamžite sa týmto denníkom usadili tesne za Milanom SE na priebežnom 6.mieste. Kaso je výborný operátor a Kriváň bola rozhodne výborná voľba. Vynikajúci výsledok.

Víťazom marcového kola SPL sa nakoniec stala Exp. Mafia, ktorá zo Suchej Hory vyťažila azda maximum. 136 spojení hodilo 13351 bodov, čo bolo o spomínaných 10 bodov viac ako Marco Polo. Podobne ako Janovi NZ, tak aj Števovi ZV sa podaril DX na Radegasťákov 455km. Mafia si týmto výsledkom nielen udržala priebežnú pozíciu lídra, ale náskok pred druhým Matesom Brno aj značne navýšila.

Nuž a toto, je z marcového vyhodnotenia všetko. SPL sa celkom slušne rozbehla. Liga má aktuálne 12 účastníkov. Všetky tri mesiace na výjazd však využili iba piati. Tí ostatní ich teda doháňajú. Bodovo značne odskočila ostatným prvá šestka, ale liga je ešte len v prvej štvrtine a priebežné poradie sa mení každým mesiacom. Do pozornosti všetkým opäť dávam aj blížiaci sa termín EBH2019 (1.-2.júna). Do tejto súťaže je však potrebné sa dopredu prihlásiť a dobré kopce sa rýchlo míňajú, preto neváhajte pridlho, aby Vám Váš kopec niekto “nevyfúkol”.

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*