Mohyla – ideme ďalej!

Démon Dubnica: Nenadarmo sa hovorí „Všetko zlé, je aj na niečo dobré,” v našom prípade sa to naplnilo mierou vrchovatou. Neúspech v počte spojení z portejblu Mohyla 20.4.2019 nás nakopol ešte viac, pričom veľkou motiváciou boli ohlasy na článok z portejblu.

Ihneď som reagoval ďalším portejblom, tentoraz z kóty Machnáč 1. mája 2019. Na toto zareagoval aj Marconi Partizánske skvelou myšlienkou, ktorú som ihneď začal realizovať. Ako viete vysielali sme v pásme CB, PMR , HAM a práve vysielanie v licencovaných pásmach bude nesmierne posilnené prítomnosťou rádioamatérov z Martina, ktorí budú vysielať v pásme 2m, 70cm a KV.

Čerešničkou na tomto portejbli je príležitostná vysielacia značka OM100MRS, ktorá má platnosť len do konca roka. Pod touto značkou sa bude vysielať z Machnáča do celej Európy s tým, že kto spojenie zrealizuje, obdrží QSL lístok z produkcie martinského rádioklubu Horec.

Na ostatných pásmach (CB kanál 17 a PMR kanál 7) bude ďalej fungovať expedícia MOHYLA, pre ktoré platia už zverejnené QSL. Všetci sa už nemôžeme dočkať termínu, keď opätovne vyrazíme na kopec za spojeniami a tešíme sa na spojenia.

Teda rekapitulácia:
Exp. MOHYLA, CB – PMR – HAM , 1. máj 2019,  čas 10:oo až 19:oo h,  pričom čas sa môže upraviť podľa počasia, resp. podľa počtu spojení, spojenia na HAM pásmach predpokladáme asi do 17,oo h.

Demonn N. Dubnica
SK-588

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

10 reakcií na Mohyla – ideme ďalej!

 1. Alan TT povedal:

  Ja som spravil s nimi spojenia na všetkých pásmach. CB asi okolo 10:55.
  Potom aj PMR, 2m a nakoniec sa podarilo aj 70cm. Vzdialenosť 66km.
  Len ma trochu zmiatlo, že tu v článku je udávaná exp.Mohyla a v avizovaných portejbloch exp.Bradlo.
  Ďakujem za z môjho pohľadu vydarenú akciu. Som zvedavý na vyhodnotenie.

 2. Skipper povedal:

  Uz od 10:00 dnes dam z roznych QTH vyzvu na Machnač, počujem aj ako ine stanice vas volaju. Len žial nič nepočut.

 3. Bubak Smolenice povedal:

  od nejakeho obeda budem na posluchu a pokusim sa o dalsie spojenie ako na mohilu 😉 😉 😉 tak dufam, ze preletim cez kopec a zapocujeme sa 73

 4. Marián Strečno povedal:

  Ahoj Vlado, ďakujem. Nemám problém počkať, je len či niekde nevznikol “skrat”. Teším sa na spojenie 1.5.

 5. Vlado Voroš povedal:

  Ahoj Marian, spravovateľom e-mailovej schránky ocbr@ocbr.sk je Pupáčik. Došlú poštu mi preposiela a to trvá niekedy dlhšie, z toho dôvodu je lepšie poslať požiadavku priamo mne na vladodubnica@outlook.sk. Samozrejme toto ti vybavím.pozdravujem
  Demonn

 6. Martin SK-001 povedal:

  Tešíme sa na spojenia !

 7. Marián Strečno povedal:

  Vlado, ja som požiadal pre exp. Ondrej 24.4. na ocbr@ocbr.sk a stále nič. Alebo ešte neposielate?

 8. Vlado Voroš povedal:

  Priatelia, ďakujem za Vaše komentáre na prvý aj druhý článok Mohyla. Som nesmierne rád , že Vás táto akcia zaujala a vynasnažíme sa urobiť čo najviac spojení z Machnáča, a ešte pripomínam – nezabudnite si e-mailom požiadať o QSL z CB a PMR spojenia na vladodubnica@Outlook.sk. Tešíme sa za OCBR Demon SK588

 9. Jano Ziar povedal:

  Super super ja len na CB ale vybehnem na kopec

 10. Alan Trnava povedal:

  Super. Na 2m, 70cm a PMR to určite skúsim. Na CB ešte neviem, lebo doma nemám CB anténu, ale možno vyhodím drátovku z balkóna. Držím vám palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*