SPL 2019 November

Zima je už tu a bolo to poznať aj na novembrových denníkoch SPL. Súťažiacich ubúda a denníky sú čoraz kratšie a prázdnejšie…

 

Do novembrového kola poslalo svoje denníky len sedem súťažiacich. Aj tu je jasne vidieť, že portejblovať v zime, nie je to isté ako portejblovať v lete, že?

Našli sa ale aj takí borci, ktorí vyrazili na tie najvyššie končiare a v zime a chlade vyčkali až do rána. Ako hovorí Kully: “Klobúk dolu”. Viacerí ale novembrový výjazd zobrali športovo. Vyšli, odvysielali, no a keď im bola zima a došli protistanice, zbalili sa a šli domov. Urobili si fajku za november a všetci sú spokojní, či nie?

V mesiaci november viacerí súťažiaci SPL využili na svoj štart termín súťaže “Nežná na CB 2019”, ktorú pripravil Démon Dubnica.

Tak teda poďme na to! Siedme novembrové miesto patrí Exp. Baťovan. Marconi a Erixon tentokrát vyrazili na Kaktus Maják, ale vďaka takmer nulovej aktivite na kopcoch urobili iba 14 spojení. Do tabuľky pridávajú 617 bodov a DX na Exp. Sepktrum 92km.

O niekoľko bodov viac dosiahol pravidelný účastník SPL Marián Michalková. Z osady Mozoľovci nad Michalkovou sa mu podarilo 13 spojení, za ktoré zapisuje 768 bodov a DX na Žalostinú k Milanovi 127km. Marián sa zo 16.miesta posunul na priečku č.15.

Jedným zo súťažiacich, ktorí november vypustili bola Exp. Mafia. Števo postavil na Jančiarovom kopci pri Zvolene dvojité HB9CV, ale ani to mu na viac ako 26 spojení bolo figu platné. Darmo z “krtinca” sa veľa spojení nevozí. Mafia teda pridáva do tabuľky 1212 bodov a DX ledva 100km na Hiriburu Palárikovo. Bieda…ale napriek tomu zostáva Mafia na čele SPL aj naďalej.

Štvrtú priečku v mesiaci november obsadila Exp. Perún. Pravidelný účastník SPL Roman Teplička štartoval z kóty Straník pri Žiline a podarilo sa mu 44 spojení, do tabuľky pridáva 2693 bodov a DX na Exp. Matrix 197km.

Tretie miesto a teda bronzovú priečku v mesiaci november získal Mates Brno. Mates zavítal do Malých Karpát na kótu Skalnatá a z piatku na sobotu sa mu podarilo 47 spojení. Do tabuľky si pripisuje 3919 bodov a DX na Grizzlyho Krkonoše Malá Úpa 279km. Aj keď Mates robil čo mohol, o svoje priebežne tretie miesto prišiel 🙁 Kto mu ho prebral sa dozvieme až na samom konci.

Druhé novembrové miesto obsadil Milan Senica. Milan vyrazil na obľúbenú kótu Žalostiná a za 4h prevádzky priviezol domov 66 spojení! Do tabuľky pripisuje 4614 bodov a DX na Radegasťákov na Čerchove 346km.

Víťazom novembrového kola SPL je Exp. Marco Polo. Kaso a Rišo Žilina v zime zdolali najvyšší vrch Strážovských vrchov – Strážov 1214m. Vydržali tam až do rána a tomu zodpovedá aj výsledok. 118 spojení a 10541 bodov. DX rovnako Exp. Radegast na Čerchove ale až 415km. MarcoPolo-vci týmto výsledkom preskočili Matesa Brno a dostali sa tak na priebežné 3.miesto !!!

Keď zliezali Kaso a Rišo dole zo Strážova videli v dedine na kostole veľký zvonec a to je z novembrového vyhodnotenia SPL koniec 🙂

Do konca ročníka 2019 ostáva posledné decembrové kolo. Marco Polo, Mafia a Mates Brno vyrážajú na kopce už tento víkend 14.-15.decembra, kto chce teda naposledy v roku 2019 zabodovať, má jednu z posledných príležitostí.

73

Števo Zvolen & Palo Bratislava

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na SPL 2019 November

 1. Kaso Žilina povedal:

  To som zvedavy, co budeme vidiet/pocut, ked budeme zliezat z Kriveho. Dufam, ze budeme vobec nieco vidiet, nie len bielu tmu 🙂 a ci sa tam vobec dostaneme??

 2. števo zv povedal:

  Kaso 🙂 som rád, že Ťa moja vsuvka zaujala…aj mne by sa páčila.
  Teším sa na tento víkend, celkom pekne sa nás nazbieralo…

 3. Kaso Žilina povedal:

  Keď sme zliezali z kopca, tak sme zvon nevideli, ale keď sme boli hore, tak sme ho zo Zliechova počuli.
  Dúfame, že sa nám v sobotu tie snehové mraky vyhnú, aby sme počuli aj vzdialené stanice, nie len “snehový šum”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*