SPL 2020 Január

Ani sme sa nenazdali a prvý mesiac nového roku je už za nami. Rovnako tak aj úvodné kolo Slovenskej portejblovej ligy …

 

 

Palo Bratislava ešte stále zrejme prepočítava decembrové denníky a vyhodnocuje celkovo ročník 2019 a tak mu ešte dáme pár dní na vyhlásenie výsledkov. SPL ale musí a aj ide ďalej. Máme tu pred sebou nový ročník 2020.

Oproti roku 2019 nastala jedna zmena. Poverenou osobou organizovaním ligy je Števo Zvolen, ktorý v tejto funkcii prevzal štafetu po Palovi Bratislava.

Touto cestou by som sa v mene všetkých rád Palovi poďakoval za všetok čas, ktorý SPL nezištne bez nároku na honorár venoval. Ešte teraz mám pred očami ako na Remate sme ho opierajúceho sa o dvere do reštaurácie do tejto funkcie vlastne “dokopali” :-).

Inak liga pokračuje s minimálnymi zmenami rovnako ako v roku 2019. Podstata súťaže sa nemení a jej poslaním zostáva podnecovať zdravého súťaživého ducha, chuť urobiť niečo pre svoje zdravie, ako aj dlhodobé vzdelávanie sa, napríklad pri výrobe nových antén alebo stožiarov.

V mesiaci január prišlo na kontrolu 10 súťažných denníkov. Nie je to málo, ale mohlo byť viac. Nikoho však súťažiť nútiť nebudeme. SPL je dobrovoľná súťaž. Všetci súťažiaci na denník do SPL využili termín konania Zimného CB Závodu, ktorý je medzi cébéčkarmi čoraz viac populárnejší.

Tak ako tradične si výsledky jednotlivých súťažiacich predstavíme od najslabšieho výsledku po ten najlepší.

Marián Michalková na Zimný CB Závod vyšiel na svoje obľúbené miesto k Mozoľovcom a priviezol odtiaľ 10 spojení a do tabuľky zapisuje úvodných 676km. Najďalej sa dovolal k Janovi NZ na Poľanu 121km.

Exp. Križiaci v zostave Roman Modra, Marek Modra a Peter Dubová vyrazili na Dubovú a za necelé dve hodinky domov priniesli 13 spojení. Do tabuľky zapisujú 841km a ich DXom je Exp. Matej na Butorkách 129km.

Exp. Perún je už skalným súťažiacim SPL a do januárového kola Roman Teplička zaslal svoj denník z kóty Straník. 22 spojení mu hodilo spolu 914km a DX zapisuje k Exp. Náhoda na Rakytno 94km.

Ľuboš a Janka Miloslavov sa spoločne pod názvom Exp. Výstrkov stali víťazmi Zimného CB Závodu v jednej z kategórií. Z Bratislavskej lodenice poslali denník kde je 22 platných spojení a do tabuľky zapisujú 1182km. Najdlhšie spojenie sa im podarilo až do Rumunska 429km.

V dvojici v januári vyrazili aj Partizánčania Marconi a Erixon. Exp. Baťovan vysielala z Penhýbla a za 33 spojení do tabuľky zapisujú 1802km a DX na Rada Dúbravka BA /p Děvín 144km.

Exp. Mafia prišla na Zimnom závode skontrolovať Mariána Michalková. Pri osade Mozoľovci pracovali najprv spoločne a keď Marián odišiel tak samostatne. Keďže zostali dlhšie, majú aj logicky viac spojení ako Marián. Za 21 spojení do tabuľky pridávajú 2038km. DX zaletel až do Anglicka k Johnovi Londýn 1416km.

Jano Nové Zámky sa vybral najprv na Machnáč, keďže tam sa podľa jeho slov vysielať nedalo, ako záložné miesto si vybral Poľanu pri Myjave. Odtiaľ jeho denník obsahoval 53 spojení a do tabuľky zapisuje spolu 3417km. Najdlhšie spojenie zaletelo na Kraví Horu k Apachovi Znojmo 123km.

O niečo lepší výsledok poslala Exp. Trnaváci a stačilo to na tretie januárové miesto. Napriek zabudnutým radiálom to nezabalili, na kopci sa vynašli a zadarilo sa im. Denník z kóty Havran obsahuje 56 spojení a spolu 3417km. Aj ich DX stál za to. Exp. Radegast na Čerchove 341km.

Exp. Matej ostala na kopci až do rána a tomu zodpovedá aj ich výsledok, sú strieborní. Na Butorkách sa im výrazne darilo, 118 spojení predstavuje 9201km a dva parádne najdlhšie spojenia. Prízemnou vlnou na Exp. Radegast /p Čerchov 404km a odrazom do Bulharska so stanicou Volčav Dimitrovgrad 982km. Parádny denník.

Najlepším v januári bol jednoznačne Milan Senica. Milan využil dostupnosť Veľkej Javoriny a v denníku má celkovo 152 spojení. Do tabuľky teda zapisuje 11.389km a DX na Exp. Pohádka /p Svahová 365km. Gratulujeme k prvému miestu!

A to je všetko moji milí. Priebežné poradie a zoznam denníkov je tu. Dopočutia vo februári a veľa šťastia…

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*