SPL 2020 Jún

Ani sme sa nenazdali a SPL je v polovici. V júni sa všetci súťažiaci poriadne vytrápili. Prečo? Veď čítajte ďalej…

 

SPL pokračovala júnovým kolom. Niektorí súťažiaci si za svoj štart zvolili dátum novej súťaže Fair Play Contest, ktorú zorganizoval Klub Barbakan. V tomto závode však neboli povolené žiadne smerové antény a napájanie zariadení nesmelo byť z verejnej distribučnej siete 230VAC. Napriek tomu sa účasť v nultom ročníku vyšplhala dosť vysoko. Čoskoro by mali byť zverejnené aj konečné výsledky. Takmer celý závod ale spojenia rušili diaľkové spojenia. Preto sú výsledky oproti máju výrazne slabšie. Niektorí závodníci ale dobré podmienky šírenia na diaľkové spojenia využili a tak tentokrát nebola núdza o DX-y. Poďme ale naspäť k SPL, na kontrolu dorazilo spolu deväť denníkov.

9. miesto – obsadila Exp. Krtko, ktorá z novej kóty Čerťaž vydolovala 10 platných spojení. Stačilo jej to na 461 bodov a najďalej im to doletelo k Mladej Vrane Nitra 86km.

8. miesto – patrí Marianovi Michalková, ktorý ostáva verný QTH Mozoľovci, kde má nainštalovanú prakticky stabilnú vysielaciu anténu. V júni sa Marianovi celkom darilo, v denníku má spolu 15 spojení, 643 bodov a najdlhšie spojenie s Davidom Zlín /p Letná 118km.

7. miesto – obsadila Exp. Výstrkov, ktorá zamierila na domovskú kótu Stana Dolné Trhovište na Valbruch pri Hlohovci. Aj napriek chybám v denníku majú 20 platných spojení, do tabuľky pripisujú ďalších 907 bodov a DX na Kaspera Malacky na Smrekovici 112km.

6. miesto – stred poľa obhájila Exp. Baťovan, ktorá z Penhýbla priviezla domov 26 spojení, do tabuľky si pripisujú 2452 bodov. DX bol teda parádny až do Holandska s Nikolasom Wieringerwerf, ktorý vyprával lámavou slovenčinou 1061km!

5. miesto – Exp. Mafia tiež po xxx rokoch vytiahla a použila iba drôtovú anténu a výsledkom z Kráľovej je celkovo 33 spojení, 2668 bodov a rovnaký DX ako Baťovan so Srbom, ktorý vysielal z Holandska 1116km.

4. miesto – o niečo lepšie sa darilo Exp. Perún. Roman Teplička z kóty Polom poslal denník s 39 spojeniami, do tabuľky pridáva 3362 bodov a DX s ďalším Nikolasom, tentokrát ale do Dnepropetrovska 1184km!

3. miesto – SPL má ďalšieho nového účastníka, čo nás veľmi teší. Tým novým súťažiacim je Exp. Asterix. Operátormi sú Miňo Púchov a Béďa Horné Sŕnie. Chalani vhupli do SPL naozaj v štýle a hneď je z toho bronzová júnová pozícia. Z Kohútky zapisujú spolu 72 spojení (čo bolo v júni najviac), do tabuľky im to hodilo 3829 bodov a najdlhšie spojenie smerovalo k Mafii na Kráľovú 114km. Držíme palce ďalej páni…

2. miesto – Milan Senica súťažil rovnako vo Fair Play Conteste iba s vertikálom a na výsledku je to poznať. Napriek tomu mu prvenstvo uniklo len tesne a je teda strieborný. Žalostiná prihrala Milanovi spolu 62 spojení, 4196 bodov a DX na Vláďu Tři Dvory /p Kozákov 253km.

1. miesto – po dlhšom čase je mesačným víťazom opäť Exp. Matej. Z Krížavy na Martinských Holiach urobili síce len 47 spojení, ale vďaka trom DX-om im to v súčte hodilo 5005 bodov, čo bolo viac ako mal Milan. Na Slovensku im to najďalej zaletelo k Exp. Svište /p Rákoš 201km a najdlhší DX doletel do Anglicka k Erniemu Birmingham 1494km. Gratulujeme…

V priebežnej tabuľke sa nejaké prevratné zmeny neudiali. Matej málinko stiahol Milana. Mafia zostala na treťom mieste. Perún postúpil z piateho na štvrté, Baťovan zo šiesteho na piate. Keďže Križiaci denník v tomto mesiaci neposlali klesli z štvrtého na šieste miesto. Trnaváci a Chobot i keď denník neposlali zostávajú na svojich pozíciách 7 a 8. Na deviate miesto sa z desiny posunul Výstrkov, ktorý si vymenil miesto s Krtkom. Na priebežné 11.miesto sa úvodným denníkom vyhupol Asterix. Marian Michalková už nie je posledný, túto priečku prenechal Janovi Nové Zámky, ktorý aktuálne uzatvára SPL. Tu je poradie.

V mesiaci júl by som ešte raz pripomenul dátum 18.7. stretnutie Remata, kde sa okrem iného vyhodnotí aj ročník 2019 SPL.

Druhá júlová akcia je Letní Polní Den Českej Lípy, ktorý asi využijú opäť všetci ligoví hráči. Nuž a to je všetko moji milí. Pekné prázdniny a zostaňte všetci zdraví…

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na SPL 2020 Jún

  1. Martin Teplice povedal:

    Ďakujem organizátorom za skvelú organizáciu a prevádzke chaty za dobrú kuchyňu. Akurát pripomienka na zváženie ozvučenia pri oficiálnej častí vnútornej miestnosti. Bolo nás tam dosť a bolo to len na video. Martin Teplice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*