SPL 2020 Máj

Celý máj nebolo po kopcoch takmer nikde nikoho. Dalo sa teda tušiť, že sa chystá čosi veľké. A to veľké bola súťaž EBH, ktorú si nenechal ujsť ani jeden jediný súťažiaci…

 

Kompletne všetci súťažiaci svoj denník do SPL za máj vytvorili počas trvania Éteru Bez Hraníc, čo je pochopiteľné. EBH je každoročne najmasovejšou Česko-Slovenskou CB súťažou a tohto roku bola účasť rekordná, keď súťažilo medzi sebou bezmála 100 súťažiacich. Toto si ja veru už veľmi dlho nepamätám. Všetkých súťažiacim by som chcel ešte raz veľmi pekne poďakovať za účasť, kiež by aj na ostatných CB súťažiach bola účasť takáto. Dosť bolo ale chvál, poďme k samotnému vyhodnoteniu májového kola SPL.

Keďže denníky sú prakticky totožné s EBH a uzávierka denníkov EBH je až 14.6. denníky SPL odkryjem až po vyhodnotení EBH, čo bude niekedy v polovici júla. V SPL teraz zverejním iba info o počte bodov a spojení, plus mapka, nič viac. Ak si z toho chcete vypočítať poradie EBH rovno na to zabudnite, lebo sa to nedá! Bonusové stanice výsledky poprehadzovali a lepšie bude radšej riadiť sa porekadlom Vyčkaj času, ako hus klasu

10.miesto – v podstate tak ako vždy je na chvoste Marian Michalková. Tak ako vždy aj teraz vysielal od Mozoľovcov, kde má zriadené portejblové stanovisko. Tentokrát však skoro zdvojnásobil svoj zisk za predošlé štyri mesiace. Má 22 spojení, 1372 bodov a DX dotelel až ku Križiakom na Skalnatú 142 km, čo je tiež Marianov rekord. Marian nám pomaličky ale isto rastie na ostrieľaného operátora.

9.miesto – na deviatej priečke sa umiestnila trojica z Veľkého Krtíša. Exp. Krtko prvý krát použila nové HáBéčko a na ich výsledku je jasne vidieť obrovský progres. Krtkovci zapisujú z Drieňovice do SPL spolu 42 spojení, 3908 bodov a DX až k Matesovi Brno do Jeseníkov 243km.

8.miesto – Exp. Perún sa až tak veľmi nedarilo. Z kóty Mravečník mávajú aj lepšie výsledky. Rušenie zrejme urobilo svoje. Každopádne Roman Teplička si do SPL pripisuje spolu 52 spojení, 4532 bodov a DX 242km na Frantu Bransouze /p Vrchy.

7.miesto – obsadili Marconi a Erixon Partizánske. Spoločne ako Exp. Baťovan vysielali z kóty Skalka, ktorá bola minulý rok v rámci slovenskej časti EBH víťazná. Aj Baťovan konečne vytiahol na kopec svoje HB9CV. Áno dožili sme sa toho :-). Chlapci v DX rušení bojovali ako sa dalo. Podľa ich slov…ráno, keď 1,5h neboli schopní urobiť spojenie to zabalili. Päť minút na to sa nebo otvorilo a aj zo stredného Slovenska lietali západné Čechy jedna radosť. Žiaľ chalani už mali zbalené. Veľká škoda. Takže chlapi za máj pridávajú 63 spojení, 4629 bodov a DX na Exp. Spektrum v Orlických Horách 220km. Aké z toho plynie ponaučenie? Bojuje sa až do konca, páni !!!

6.miesto – jedno z veľkých prekvapení nielen májového kola SPL ale aj EBH. Sympaťák na prvý pohľad. Vždy zábavný človek, skromná portejblová výbava a predsa to vystrelilo na výborný výsledok. Reč je o Janovi Žiar a jeho Exp. Chobot. Janči vysielal nad sedlom Červená Studňa pri Štiavnici. Chlop nezadrimal a vytrimal až do útra 🙂 a odmenou mu bolo niekoľko krásnych spojení odrazom. Do SPL teda zapisuje spolu 55 spojení, 5036 bodov a DX je teda parádny – Jindra Meclov /p Škarmanka 456km. Klobúk dole Janči a palec hore.

5.miesto – tam sa umiestnili Exp. Trnaváci v zostave Boris a Alan Trnava. Opäť zavítali na osvedčenú kótu Havran, kvôli rušeniu ale diaľky tentokrát veľmi nešli. Táto kóta vie darovať aj oveľa lepšie výsledky. Do SPL teda chalani pridávajú 60 spojení, 5650 bodov. Najdlhšie spojenie na priamo bolo s Petrom Sokolnice v Orličkách 198km, ale výrazne si bodovo polepšili spojením odrazom do Nemecka s Georgom Oldenburg 807km.

4.miesto – Marián a Terka Strečno mali najprv namierené pešo na Veterné v Malej Fatre, kvôli nepriaznivému počasiu ale plány prehodnotili a nakoniec vysielali radšej z auta z Krížavy. Exp. Matej za máj do SPL pridáva 80 spojení, 7668 bodov. Najdlhšie spojenie na priamo bolo s Exp. Favorit /p Salátov kopec 255km a aj Mariánovi sa podarilo spojenie odrazom s Janom Tlmače /p Givenchy en Gohele vo Francúzsku 1156km. Krásne počuť Slováka tak zďaleka…

3.miesto – a sme na bedni ako sa vraví a bronzový stupienok patrí Exp. Križiaci. Roman a Miro Modra zopakovali svoj štart v EBH z kóty Skalnatá z pred roka. Napriek rušákom to zo Skalnatej lietalo takmer na všetky strany. Križiaci pridávajú za máj teda 103 spojení, 10354 bodov a DX zaletel až na Exp. Fabián na Mědenec v Krušných Horách 372km. V rušákoch výborných výsledok, ale našli sa dvaja ešte lepší.

2.miesto – patrí Milanovi Senica. Milan to mal veľmi ťažké, keďže tak ako minulý rok, robil aj teraz počas EBH z Veľkej Javoriny bonusovú stanicu. Každú hodinu menil volačky a rozdával nám ostatným bonusové body. Popri tom frmole ale dokázal robiť aj nesúťažné stanice a domasedov a výsledkom je 170 spojení a 16394 bodov. Najdlhšie spojenie zaletelo až na Exp. Crusader /p Havran 399km. Opäť sa hlboko skláňam nad Milanovým výkonom. Kto by prácu jeho bonusovej stanice chcel nejakým spôsobom kritizovať, môže si to s ním budúci rok vymeniť a budeme potom kritizovať my jeho. Ja som Milana sledoval celú noc, bol vynikajúci a zvládol svoju úlohu na 110%. Opäť palec hore.

1.miesto – májové víťazstvo patrí Exp. Mafia. Cyro a Števo sa vybrali na úplne neznámu kótu, z ktorej prakticky ešte nikto nevysielal, ale bola to rana do čierneho. Druhá najvyššia kóta Štiavnických vrchov Paradajs im podarovala celkovo 134 spojení a do tabuľky pridávajú spolu 19694 bodov vrátane šiestich spojení odrazom mimo SR a ČR. Najdlhšie spojenie do Čiech bolo s Kevinom Cheb 503km a úplne najďalej to bolo so stanicou Heiko Hamm v Nemecku 866km.

Viac denníkov do SPL do uzávierky májového kola neprišlo. V priebežnej tabuľke sa udiali teda poriadne zmeny. Mafia poskočila z piateho na tretie miesto. Križiaci z deviateho až na štvrté. Perún klesol z tretieho na piate, Baťovan zo štvrtého na šieste, Trnaváci zo šiesteho na siedme. Chobot vystrelil z jedenásteho miesta na ôsme, Krtko zo dna na deviate a odsunuli tak pod seba Výstrkov, Jana Nové Zámky a Marian Michalková to celé uzatvára.

Nuž a to je z májového vyhodnotenia SPL všetko. EBH 2020 bol poznačený zlým počasím a zlými podmienkami šírenia, ale kto vyčkal do rána, ten sa dočkal. Možno, že to bude lepšie v mesiaci jún, kde nás čaká ďalšia CB súťaž – Rádioklub Barbakan organizuje nultý ročník Fair Play CB Závodu.

Ďakujem za pozornosť, dočítania o mesiac…

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*