SPL 2020 Marec

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou už aj mesiac marec. Kríza nekríza, SPL ide ďalej. Prinášame teda vyhodnotenie za marec…

 

SPL pokračovala v krízovom režime ďalej. Odzrkadlilo sa to aj v počte marcových denníkov. Zdá sa, že ľudia sú zodpovední, príliš sa negrupujú, nestretávajú sa ani na spoločných portejbloch, čo je v tejto zložitej situácii ale dobre. Väčšina denníkov pochádza buď od jednotlivcov, prípadne rodinných príslušníkov, ktorí spolu žijú a podobne. Pokračujme v tomto trende a dúfam, že to spolu nejako zvládneme. Poďme ale k samotnému vyhodnoteniu marcového kola. Na kontrolu dorazilo spolu osem denníkov.

8. miesto – Marian Michalková sa po mesačnej prestávke vrátil na svoje obľúbené QTH Mozoľovci a pridáva za marec 10 spojení a do tabuľky zapisuje 255 bodov. Najďalej signál z jeho antény doletel k Milanovi Senica na Žalostinú 127 km. Marian v priebežnom poradí klesol z 9. miesta na desiate.

7. miesto – Exp. Výstrkov zamierila do môjho rodného Hontu a z chalupy na Brezinách robila, čo mohla, ale na viac ako 9 spojení to proste nevydalo. Do tabuľky tak pridávajú 569 bodov a DX na Stana Dolné Trhovište 88 km. Luboš a Janka Miloslavov si priebežnú siedmu priečku neudržali a klesli o jednu priečku nižšie.

6. miesto – Exp. Mafia tentokrát zastupoval iba Števo Zvolen. Cyro Zvolen bol doma a monitoroval jeho počínanie. Števo vyliezol na najbližšiu kótu od domu, na zrúcaninu Pustý Hrad a vôbec sa mu nevodilo zle. Za necelé tri hodiny prevádzky sa mu podarilo 23 spojení, do tabuľky pridáva 1160 bodov a najdlhšie spojenie doletelo až do hlavného mesta k Deltovi Whiski na Slavín 155 km. Tento výsledok Mafiu posunul o jednu priečku vyššie – z piatej na štvrtú.

5. miesto – o niečo lepšie ako Mafii sa darilo Exp. Križiaci. Križiakov tentokrát zastupoval iba Roman Modra a z bezmennej kóty 507 m n. m. priniesol domov 16 spojení. To je za hodinku a pol veľmi slušné. Do tabuľky pridáva spolu 1387 bodov a DX najvýchodnejšie zaletel k Mafii na Pustý Hrad 137 km. Križiaci sa dobrým výsledkom posúvajú z 10. miesta na priebežné deviate.

4. miesto – Exp. Baťovan vyrazila osláviť prvý jarný deň výšľapom na vrch Buchlov. Napriek tomu, že bol piatok a nečakali veľa protistaníc, boli nakoniec veľmi príjemne prekvapení. Za necelú hodinu a pol prevádzky urobili spolu 24 spojení, pripisujú si za marec 1399 bodov a DX k Alexandrovi Suchohrad 125 km. Škoda, že im nejaký kopec tienil na východ. Baťovan si týmto výsledkom udržal priebežnú šiestu priečku.

3. miesto – na bronzovú priečku to v marci dotiahla Exp. Matej. Marián a Terka Strečno zavítali do Kremnických vrchov a zo Skalky urobili 36 spojení, za ktoré pridávajú do tabuľky rovných 2300 bodov. Najdlhšie spojenie zaletelo až do Rakúska ku Skipperovi 161 km. Exp. Matej si udržala priebežnú druhú priečku a to s obrovským náskokom.

2.miesto – takmer všetkým v marci rybník vypálila Exp. Perún. Roman Teplička zotrval na kóte Polom až do nedele a odmenou mu bolo 69 platných spojení, za ktoré si pripisuje 4770 marcových bodov. Najdlhšie spojenie zaletelo až na Vysočinu k Frantovi Bransouze na kótu Vrchy pekných 230 km. Vynikajúci výsledok Exp. Perún doslova katapultoval z pôvodného 8. miesta na aktuálne tretie! Vynikajúco si to zamiešal, Roman!

1. miesto – Milan Senica si ide akoby svoju vlastnú kategóriu a vlastnú ligu. V marci poslal opäť najlepší denník. Ostatní v pozadí môžu iba tíško závidieť. Za 4 hodiny prevádzky stihol Milan urobiť 75 spojení! Do tabuľky pridáva 5897 bodov a ako jedinému sa v marci podaril poriadny DX a to Exp. Radegast /p Čerchov 365 km. Milan značne zvýšil svoj náskok pred ostatnými a je stále lídrom.

Viac denníkov sme v marci nedostali. Priebežné poradie a zoznam denníkov je tu. Dopočutia v apríli, priatelia! Dodržujte všetky prísne nariadenia, nešibte sa tohto roku. Rovnako ale jedným dychom dodávam aj odporúčanie lekárov, že máme chodiť do prírody a nemáme sedieť iba doma. Preto si aj ja osobne v apríli vyhliadnem nejakú odľahlú kótu, kde nikoho nestretnem a skúsim SPL odtiaľ. Toto by sme mohli skúsiť viacerí. Držte sa a hlavne zostaňte všetci zdraví…

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*