SPL 2020 September

SPL dokončila septembrovým kolom svoju tretiu štvrtinu. Všetci súťažiaci použili pre svoj výjazd dátum súťaže PE33…

 

Do uzávierky do schránky prišlo deväť denníkov. Všetci do jedného využili na svoj štart súťaž Podzimní Éter 33 a urobili dobre, pretože podmienky tentokrát všetkým priali a nebola núdza o krásne dlhé spojenia. Po EBH2020 to boli azda druhé najlepšie podmienky počas roka. Súťažiaci spolu vykonali 608 spojení, tak sa poďme spolu pozrieť komu sa ako darilo.

9. miesto – obsadila Exp. Križiaci, ktorí vybehli na kótu Dubová len naľahko a nakrátko. Za hodinku urobili 11 spojení a trielili naspäť domov. Do tabuľky teda pridávajú 657 bodov a DX zaletel k Exp. Mafia na Krížnu 136km.

8. miesto – patrí Exp. Výstrkov, ktorá tentokrát na kótu nemohla a tak Ľubo Miloslavov zaslal denník z Bratislavy. Do tabuľky pridáva 883 bodov za 22 platných spojení a DX zaletel k Exp. Mafia na Krížnu 164km.

7. miesto – získal Marian Michalková, ktorému sa začína dariť viac a viac. Tentokrát z obľúbenej kóty Mozoľovci priviezol domov 14 spojení a do tabuľky pripisuje 947 bodov. Marian si zároveň vylepšil svoj DX rekord roka, nakoľko najďalej ulovil Exp. Horal na Vysokej Holi 221km.

6. miesto – obsadila Exp. Krtko, ktorá pomaličky potichúčky začína zo zeme vystrkovať svoj “krtkovský noštek”. Pozrite sa aký výsledok chlapci doviezli z Drieňovice, ktorá má sotva 500m nad morom. Darmo, investícia do HB9CV sa chlapcom začína vyplácať. Celkovo im to teda hodilo 42 spojení a 4721 bodov. Páni, kto z Vás sa môže pochváliť priemerom 100km/spojenie z 500metrového krtinca??? Asi nikto. Na záver už len dodám, že DX zaletel k Exp. Matrix /p Metodka 267km. Palec hore Krtkovci, technika Vám šľape, ale nájdite si už konečne poriadny kopec!

5. miesto – patrí oslabenej Exp. Baťovan, oslabenej píšem preto, lebo Baťovan tentokrát zastupoval iba Erixon. Marconi musel trčať doma v karanténe. Napriek iba vertikálnej anténe toho Erixon z kóty Buchlov porobil celkom dosť. Spolu toho bolo nakoniec 73 spojení a 5736 bodov. DX zaletel pod Krkonoše k Vláďovi Tři Dvory /p Kozákov 323km. Na “one man show” výborný výsledok.

4. miesto – získala Exp. Perún, ďalší singlista Roman Teplička zamieril na osvedčený Polom a potiahol to až do rána. Odmenou mu bolo 80 spojení, za ktoré získal 6322 bodov. DX je ale parádny Železný Dědek Litvínov /p Klíny 417km a aj Perún si podobne ako Marian Michalková prepísal rekord v DX roka.

3. miesto – bronzovú priečku obsadila Exp. Matej, ktorá vyrazila na kótu Čerenka. Podobne to ako Perún potiahli až do rána a o drobný kúštiček Perúna porazili. V denníku majú 95 spojení a spolu 6453 bodov. Aj Matejovi sa podaril parádny DX a to Exp. Tetřev /p Klínovec 410km. Aj Matej si vylepšil rekord roka v DX…

2. miesto – boj o prvú priečku prehrala a druhé miesto za september získala Exp. Mafia. Určite Ste čítali článok ako mal Števo na Krížnej medvediu návštevu a musel expedičku predčasne ukončiť. Do tej 21h ale stihol urobiť 101 spojení a do tabuľky pripisuje 12672 bodov. DX zaletel tiež na Klínovec k Exp. Tetřev, tentokrát to ale bolo o dosť ďalej 468km. Pokiaľ sa nemýlim bol to absolútny DX víkendu. Nebyť brum brum návštevy bola by Mafia Milanovi šliapala na päty…

1. miesto – Milan Senica všetkým ukázal, kto je tu “pánom” a opäť potvrdil, že keď vylezie na Veľkú Javorinu, málokedy býva porazený, teda aspoň na Slovensku. Mapka vyzerá až hrôzostrašne dobre, veď posúďte sami. 163 spojení a 16938 bodov hovorí samo za seba. DX Milan zapisuje tiež na Exp. Tetřev /p Klínovec 382km.

Viac denníkov v pošte nebolo. Slovenských expedícií bolo v éteri viacero, ale denník do SPL neposlali. Nevadí… V tabuľke veľké zmeny nenastali. Milan navýšil náskok pred Mafiou, do šiesteho miesta sa ani lístok nepohol. Z desiateho na siedme miesto vystrelila Exp. Krtko a hovorím Vám, s nimi ešte len budú problémy. Najmä Križiaci a Perún by si mali začať dávať bacha 🙂

To je zo septembrového vyhodnotenia všetko. V októbri je na pláne jediná CB súťaž a to CB Maraton 48h a už teraz je niekoľko avíz, takže bude v éteri opäť “narváno”. Pridajte sa teda aj Vy už tento piatok, sobotu a nedeľu.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*