SPL 2021 August

Slovenská Portejblová Liga pokračovala augustovým kolom…

 

Do termínu prišlo na kontrolu 15 denníkov. Takmer všetci na svoj štart využili dátum konania sa SK Poľného Dňa, ktorý už roky organizuje Marconi Partizánske. Podmienky neboli bohvie aké dobré, napriek tomu výsledky  boli zaujímavé. Výsledky SPL však nekopírujú výsledky Poľného Dňa, pretože tam sa rátajú spojenia iba so Slovákmi.

Celkovo bolo v denníkoch 872 spojení. Tu je tradičná mapka všetkých spojení. Asterixovi, Výstrkovu a Mafii sa podarilo aj pár DX spojení.mapa_8_2021

mapa všetkých spojení po SR a ČR

Poďme na samotné výsledky.

15. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian vyrazil opäť nad chalupu k osade Mozoľovci a počas SKPD sa mu podarilo 20 spojení. Do tabuľky teda pridáva 1113 bodov. Najdlhšie spojenie (ODX) mal s Exp. Asterix /p Žalostiná 127km.

14. miesto – obsadila Exp. Javorina. Štefan a Trucker Púchov vyrazili na Kohútku, domov si priviezli 21 spojení a spolu 1126 bodov. ODX mali Pavla Opava 73km.

13. miesto – obsadila Exp. Echo. Echáčov tentokrát neskoro v noci zachraňoval Dargov Skalka na Váhom, na ktorého čakalo azda pol Slovenska, kedy konečne dorazí Nad Oboru. Dargov za hodinku urobil 19 spojení, získal 1373 bodov a šiel domov. ODX mal Exp. Hnilec /p Bukovec 195km.

12. miesto – obsadila Exp. Krtko. FormatX a VK-3 Veľký Krtíš vyrazili na kótu Čerťaž, keďže na obľúbenej Drieňovici sa im vraj kravy pásli. Podarilo sa im urobiť 35 spojení, za ktoré si do tabuľky pridávajú ďalších 2550 bodov. Ich ODX bola Exp. Svište /p Rákoš 169km.

11.miesto – obsadila Exp. Chobot. Jano Žiar vyrazil na Štiavnicu a z kóty Červená Studňa stihol urobiť urobiť 44 spojení, za ktoré získava 2997 bodov. Jeho ODX bol Michal Svidník /p Ostrý Vrch 216km.

10. miesto – obsadila Exp. Perún. Roman Teplička vyrazil na kótu Polom. Vydoloval z nej 43 spojení a to mu stačilo na zisk 3132 bodov. ODX mal Dušana Brno /p Červený kopec 170km.

9. miesto – obsadila Exp. Matej. Ako QTH si vybrali kótu Kráľova Skala vo Veľkej Fatre a toto krásne miestečko im darovalo 45 spojení. Stačilo to na zisk 3243 bodov a ich ODXom bol Pavel Písek /p Ostružná 182km.

8. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Výstrkovčania vyrazili na kótu Valbruch, kde sa im celkom zadarilo. Urobili spolu 44 spojení a získali 3429 bodov. ODX bol Švajčiar Joseph Freiburg 741km.

7. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Tí tentokrát akosi meškali, zrejme za to mohol výšľap na najvyšší vrchol Strážovských vrchov – Strážov. Napriek krátkemu času sa im podaril veľmi slušný výsledok a to 51 spojení, čo stačilo na zisk 4258 bodov. ODX mali Pepu Velká Bíteš /p Ruda 175km.

6. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Erixon Partizánske vyrazil na Vtáčnik. Podarilo sa mu 67 spojení. Získal za ne 4828 bodov a najďalej jeho signál doletel až na ďaleký východ k Michalovi Svidník /p Ostrý Vrch 227km.

5. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti v Poľnom dni získali svoj prvý pohár za tretie miesto, ale v SPL to stačilo iba na piate miesto. Napriek tomu, kóta Machnáč opäť nesklamala. Palo a Zdeno Ilava urobili 80 spojení, za ktoré získali 5335 bodov. ODX majú rovnako Michala Svidník /p Ostrý Vrch ale až 270km. Mimochodom bolo to najdlhšie spojenie počas SK PD a Palo na Donovaloch si za toto spojenie prevzal aj malú pozornosť v podobe pohárika.

4. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafiu tentokrát zastupoval iba Števo Zvolen. Zvolil pomerne jednoduchú kótu na výjazd – Táňovo. Na Podpoľaní sa mu v rámci SKPD zadarilo, stačilo to na druhé miesto, ale dosah na Moravské stanice bol takmer nulový. Jediné spojenie mal s Karlom Tršice /p Na Kopci na SSB a aj to s mizernými reportami. Proste napriek postavenému dvojčaťu HB9CV to nechodilo. Celkovo Mafia urobila iba 59 spojení, za ktoré získala 5498 bodov. Počas závodu však šli DXy a ODXom sa stal Fabian Rouen 1350km.

3. miesto – obsadila Exp. Asterix. Miňo Púchov sa čoraz častejšie tlačí a tentokrát sa pretlačil až do prvej trojky, odkiaľ odsunul Mafiu. Miňo počas SK PD obsadil kótu Žalostiná, urobil z nej 87 spojení a do tabuľky pridáva 8130 bodov. Najdlhšie spojenie mal priamou vlnou Exp. Tetřev /p Klínovec, ale počas DX šírenie ulovil aj Thomasa Birmingham a ten sa z 1423km stal aj jeho úplne najdlhším spojením.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan urobil v auguste suverénne najviac spojení. Veľká Javorina mu tentokrát darovala až 138 spojení. Získal za ne 10.142 bodov a jeho ODX bola Exp. Jih /p Vysoká 220km. Štandardný výsledok Milanovi stačil na víťazstvo v Poľnom Dni, ale v SPL sa našiel ešte niekto lepší.

1. miesto – obsadila Exp. Marco Polo. Kaso Žilina si dovolil v auguste skutočne dosť veľký risk, keď ponechal osud Poľného Dňa do rúk Mišovi Žilina. Ten to ale zvládol na výbornú a to o sebe doteraz tvrdil, že nevie vysielať. Figu borovú, že nevie. Vie a augustový denník je toho dôkazom. Však posúďte sami. 107 spojení, 11.084 bodov a najdlhšie spojenie s Exp. Tetřev /p Klínovec 456km. Nikomu inému sa tak dlhé spojenie priamou vlnou v auguste nepodarilo. Marco Polo proste ide ako píla, či tam v stane sedí Kaso alebo leží Mišo.

Nuž, a to by bolo z augustového vyhodnotenia všetko. Výsledky sú ako vždy TU. Prezrite, skontrolujte, či som sa niekde nesekol. Veď ako sa hovorí, “viac hláv – viac kapusty”.

V septembri bude na programe obľúbená jesenná súťaž Matesa FM – Podzimní éter 33, na ktorú vás týmto pozývam.

Dopočutia v septembri…

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na SPL 2021 August

  1. Rover1 povedal:

    Ospravedlnujem sa Bazantom. Uz si na toto davam pozor aby slovne spojenie “len rozdavam body” bolo naozaj pravdive.

  2. Kaso povedal:

    Bažantom sa škrtlo spojenie za júl s Rover1, takže 86bodov ubudlo, ale pridali pekne. Čím ďalej, tým lepšie denníky, aj s CB PD sme to pocítili.
    Inak je všetko v poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*