SPL 2022 August

SPL má za sebou ďalšie, tentokrát augustové kolo, ktoré prinieslo záplavu denníkov

 

Úvodom sa ospravedlňujem za oneskorenie vyhodnotenia. Celý víkend som servisoval tunel, dnes som zase celý deň na dome kládol podlahu. Holt, ako sa hovorí, život je otázka priorít. Teraz je polnoc a konečne dokončujem článok. Poďme teda na to…

Prázdninový mesiac august priniesol na dianie CB akcií jedinú súťaž a tou je obľúbený CB Poľný Deň, ktorý už roky organizuje Marconi Partizánske. Až na jedného účastníka, všetci súťažiaci tento termín využili aj na získanie bodov do ligy.

19. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany neštartoval v Poľnom Dni a na jeho denníku z Bumbálky to poznať, má v ňom iba domasedov. Spolu teda nazbieral 13 spojení, za ktoré získal 562 bodov. Jeho ODX bol Béďa Orlová 56km.

18. miesto – obsadil Krypto Bratislava. Krypto vyrazil do sveta a štartoval zo Štrby. Za 12 spojení získal 841 bodov a najďalej sa dovolal na Exp. Medvede /p Kasárne-vleky 124km.

KryptoBA_Strba

17. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Z klasického QTH Bratislava Bajkalská urobili 25 spojení, čo znamená 1074bodov. ODX smeroval na Exp. Žitava /p Trnovník 150km.

16. miesto – obsadil Majo Bratislava. Z QTH Šurianky urobil Majo 25 spojení, čo mu stačilo na zisk 1251 bodov. ODX mal Exp. Matej /p Kasárne 100km.

15. miesto – obsadil Marian Michalková. Z obľúbeného QTH Mozoľovci tentokrát Marian urobil 23 spojení. Ziskom 1743bodov sa posunul priebežne o dva miesto hore na 17.miesto. Jeho ODX bola Exp. Murgaš /o Vysoká 142km.

14. miesto – obsadila Exp. Omega. Omegáči tiež vyrazili do svete a štartovali z Homračky. Za 28 spojení si do tabuľky pripisujú 2473 bodov. Ich ODX bola tiež Exp. Murgaš /p Vysoká 186km.

13. miesto – obsadil LQd Košice. Palo ma prekvapil krásnym denníkom a čoraz častejšie búra mýty o tom, že z Východného Slovenska sa vrak nedá nikam dovolať. Veď posúďte sami. Z QTH Patria urobil 24 spojení, získal 2552 bodov, priemer mal 106km/sp a ODX Alan Trnava /p Valbruch 234km. Len tak ďalej! Chceme viac takýchto aktívnych staníc z Východu.

12. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Z Kamzíka vydolovali 32 spojení, čo stačilo na zisk 2854 bodov. Krásny QDX, Emil Ružomberok /p Háj 210km. Veľmi slušný výsledok.

11. miesto – obsadila Exp. Krtko. Krtkovci sa po dlhom čase opäť ozvali z obľúbenej Drieňovice. Získali spolu 34 spojení, 2998 bodov a ODX Exp. Dunaj /p Kamzík 148km.

10. miesto – obsadil Alan Trnava. Alanov denník ma prekvapil azda najviac. Z 300m “krtiny” sa mu parádne zadarilo. 54 spojení, 3539 bodov a Tip Top ODX na Exp. Radar /p Lysá 249km. Výborný výsledok.

9. miesto – obsadila Exp. Svijany. Ako sa hovorí, “kunkurencia nespí”, tak v tomto duchu maličky potichúčky nám začína vystrkovať rožky aj Exp. Svijany. Ondrej Nesluša na Majtánkach sprevádzkoval dve 4-elementové sfázované Yaginy a rázom je z toho výborný výsledok. 48 spojení, 4508 bodov. Ako jedinému sa podaril DX do Francúzska s Stephanom Grans 1226km a ODX prízemnou vlnou zaletel k Exp. Dunaj /p Kamzík 175km. Držím Ti palce Ondrej, nech antény fungujú a rotátor vlastnej výroby nech vládze toto anténne monštrum točiť.

Svijany_2x4el

8. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Trnaváci začal Poľný Deň dosť neskoro, ale všetko ako vidieť z denníka dohnali a z Bezovca si priniesli 64 spojení. Získali spolu 4332 bodov. ODX smeroval na Exp. Radar /p Lysá 237km.

7. miesto – obsadila Exp. Medvede. QTH Makov – Kasárne vleky im prinieslo 63 spojení so ziskom 5212 bodov a ODXom tiež na Exp. Radar /p Lysá 200km.

6. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti štartovali z Machnáča a za 82 spojení získali 5742 bodov. ODX smeroval na V3D /p Kozákov 262km.

5. miesto – obsadila Exp. Mafia. Cyro so Števom tradične na Poľný Deň vyrazili na východ od Zvolena. Kóta Táňovo im priniesla 63 spojení a 6437 bodov. Výsledok síce nič moc, ale patril im ODX Poľného Dňa Exp. Radegast /p Koráb 490km a počuli aj ešte ďalej Exp. Rotunda, ale spojenie bolo žiaľ iba jednostranné.

4. miesto – obsadila Exp. Matej. Kóta Kasárne im darovala 92 spojení, čo stačilo na zisk 7681 bodov. ODX zaletel k V3D /p Kozákov 263km.

3. miesto – obsadila Exp. Žitava. Gabo Vráble opäť vyrazil do Kremnických Vrchov, tentokrát na Trnovník. Za 89 spojení si do tabuľky zapisuje 7699 bodov a ODX na Rumcajsa Ivančice /p U Zabitého  194km. Skutočné krásna kóta 🙂

2. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi a Erixon Partizánske štartovali zo Skalky a bola to trefa do čierneho ako sa hovorí. Aj v SPL a aj v SK PD to vystrelilo na striebornú priečku. Celkovo teda 83 spojení a 8258 bodov. Druhý najdlhší ODX večera patril práve im a to Exp. Rotunda /p Třebouňský Vrch 451km. Kamaráti, asi vám tú Skalku začnem fakturovať 🙂

1. miesto – obsadil Milan Senica. Jednoznačným víťazom augustového kola je opäť Milan Senica a to s óóóóóóóóóvbroským náááááááskokom. Veľká Javorina bola opäť prajná a nedelila mu 146 spojení, za ktoré získal 11163 bodov. ODX rovnako na Rotundu /p Třebouňský Vrch 361km. Páni a dámy, čo s týmto našim kamarátom ideme robiť? Je fakt dobrý. Čo keby sme mu napríklad zaviedli na všetky jeho spojenia násobič 0,7 ? 🙂 Možno potom by sme mu mohli niektorí aspoň konkurovať…Paráda Milanko!

Nuž a to je z augostového vyhodnotenia všetko. Výsledky sú na obvyklom mieste. V denníkoch sa vyskytlo iba minimum chýb, pozrite si ich a poučte sa z nich. Veľa šťastia v septembri, kedy je na programe súťaž Podzimní Éter 33. Pozor zmena, tohto roku organizátor zaviedol štartovné, takže okrem prihlásenia sa, je nutné si aj vyrovnať štartovné. Ďakujem za pozornosť.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*