SPL 2022 December

Nový rok znamená okrem iného aj fakt, že máme za sebou ďalší úspešný ročník obľúbenej Slovenskej Portejblovej Ligy

 

SPL rok 2022 zakončila posledným decembrovým kolom. Na kontrolu došlo do mailovej schránky tentokrát desať súťažných denníkov. Úplne všetci súťažiaci vyrazili 10.decembra. Niektorí zvolili kótu takpovediac na rozdanie 20 spojení, naopak iní si vzhľadom na teplé počasie vybrali kóty ako keby bola jar či leto. Samozrejme tieto kóty ako sú Žalostiná či Javorina boli k týmto súťažiacim aj patrične štedré.

V desiatich denníkoch bolo spolu 386 spojení do Slovenska a Čiech. Na spojenia odrazom tentokrát podmienky neboli.

qso_mapa_12_2022

10. miesto – obsadil Marian Michalková. Marián vysielal iba z domu. Zo Sásovej tentokrát urobil iba 2 spojenia za spolu 25 bodov. Najďalej mu to zaletelo na Skalku ku Exp. Navara 19km.

9. miesto – obsadil Alan Trnava. Z kóty Prídavky si domov priniesol 9 spojení. Získal za ne 493 bodov. Najdlhšie spojenie smerovalo na Exp. Baťovan /p Penhýbel 76km.

8. miesto – obsadila Exp. Mafia. Z kóty Solisko sa Števovi na mobilku podarilo 11 spojení. Jeho ODX bol Stoun Zlín /p Březnice 135km.

7. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Z kóty si Kamzík – Hrubý Kolešavec sa im podarilo 11 spojení, za ktoré si do tabuľky pripisujú 978 bodov. Najdlhšie spojenie zapisujú s Exp. Medvede /p Kohútka 148km.

6.miesto – obsadil Majo Bratislava. Na kóte Černecký vrch sa mu celkom zadarilo, čoho dôkazom je 36 spojení a 2049 bodov. ODX zaletel k Exp. Mafia na Solisko 133km. Majo sa posledným denníkom dostal celkovo pred Exp. Dunaj.

5. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi s Erixonom štartovali z obľúbenej kóty Penhýbel a za 28 spojení získali do tabuľky 2219 bodov. Najďalej ich signál zaletel k Sykymu Boskovice /p Nová Roveň 178km.

4. miesto – obsadila Exp. Navara. Kýbel Plevník a Piňo Kraľovany štartovali zo Skalky v Kremnických vrchoch. Za 25 spojení získali 2389 bodov. Najďalej im signál doletel tiež k Sykymu Boskovice /p Nová Roveň 190km.

3. miesto – obsadila Exp. Medvede. Štefan Púchov zopakoval opäť štart z Kohútky parkoviska. 56 spojení mu hodilo 4402 bodov. ODX smeroval na Exp. Tetřev /p Ještěd 280km.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milanko má už víťazstvo dlhšiu dobu isté a tak decembrovým výsledkom svoju pozíciu iba potvrdil. Zo Žalostinej urobil tentokrát 100 spojení, získal 7220 bodov a ODX zapísal s Jirkom Děčín /p Víťova Rozhledna u Náčkovic 305km.

1. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Decembroví víťazi štartovali z Veľkej Javoriny a urobili o štyri spojenia viac ako Milan, čo im vynieslo prvenstvo. Za 104 spojení získali 7633 bodov. ODX smeroval na Exp. Tetřev /p Ještěd 287km. Posledným denníkom roku sa Bažanti posunuli z ôsmej na šiestu priečku.

Vyhodnotenie bolo tentokrát o niečo dlhšie, nakoľko nie všetci súťažiaci mali splnené všetky náležitosti, čo sa týka propozícií. Preto boli oslovení a pár dní som musel čakať na ich odpovede.

Každopádne pogratulujme najmä Milanovi Senica, ktorý sa stal celkovým víťazom. Najdlhšie spojenie priamou vlnou sa podarilo Exp. Mafia (490km) a najdlhšie spojenie odrazom urobila Exp. Svijany (2509km). Oficiálne vyhodnotenie a odovzdanie cien prebehne na jarnom CB stretnutí Remata. Do súťaže sa v ročníku 2022 zapojil rekordný počet staníc.  Som zvedavý koľko sa nás nazbiera v tomto roku. Dopočutia v éteri priatelia, najbližšie asi tento víkend počas Zimného CB závodu.

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*