SPL 2022 Január

Januárom sa začal nový ročník Slovenskej Portejblovej Ligy. Vzhľadom na termín Zimného CB Závodu som čakal veľa denníkov, ale že ich príde až toľko, tak to ma doslova šokovalo…

 

V januári prišlo na kontrolu rekordných 22 denníkov!!! Tak priatelia toto si nepamätám a to sa SPL venujem už dosť dlho. Perfektné, len tak ďalej. Na druhej strane ale veľa denníkov znamená veľa spojení a pre mňa veľa roboty. Len pre zaujímavosť , ak normálne sa v mesiaci kontroluje od 500-800 spojení, tak teraz ich bolo cez 1300.

Až na dvoch súťažiacich všetci ostatní využili pre SPL termín konania sa Zimného CB Závodu. Na kopcoch i v dolinách bolo dostatok staníc a denníky boli krásne dlhé. Až šiestim súťažiacim sa podaril denník so 100 spojeniami.

qso_mapa_1_2022

mapa všetkých spojení po SR, ČR a Maďarska

Bez dlhých komentárov poďme na januárové výsledky.

22. miesto – obsadil Jano Žiar nad Hronom. Vedúci expedície Chobot počas Zimného CB Závodu súťažil z domáceho QTH ako domased. Podarilo sa mu 8 spojení, za ktoré získava do tabuľky 220 bodov. Najďalej sa dovolal na Exp. Krtko /p Drieňovica 46km. Nabudúce už dúfam z kopca Janči!

21. miesto – obsadil prvý z  množstva nováčikov v SPL. Prvý denník v histórii nám zaslala Exp. Hnilec. Trojica z Helcmanoviec štartovala z Grajnára. Ich úvodný denník má 9 spojení a za ne si Hnilec zapisuje do tabuľky úvodných 688 bodov. Najdlhšie spojenie sa im podarilo s Exp. Bankok /p Skalka 117km. Ďakujem za úvodný denník a teším sa na ďalšie. Teší ma, že SPL si pomaly ale iste razí cestu aj na východ Slovenska.

20. miesto – tam je ďalšia nová expedícia. Tentokrát sa ale nejedná nováčikov. Štefan a Tracker Púchov minulý rok štartovali ako Exp. Javorina. V tomto roku volačku zmenili a ozývať sa budú ako Exp. Medvede. Chalani na prvý mesiac vyrazili na Kohútku, kde okrem konfliktu s vlekárom stihli urobil aj 15 spojení a pripisujú si 815 bodov. Ich ODX k Sykymu Boskovice /p Nová Roveň 110km.

19. miesto – tu máme ďalšieho nováčika SPL. Úvodný denník nám poslal Pino Kraľovany, ktorý bude vysielať ako Exp. Navara, zrejme podľa portejblového vozidla, súdiac podľa príspevku, ktorý nám poslal do CB reportu. Pino zavítal na Oravu a štartoval z kóty Brestová. Jeho denník má 19 spojení a zapisuje za ne 1195 bodov. Jeho ODX bol rovnako Syky Boskovice /p Nová Roveň ale až 190km.

18. miesto – obsadil skalný účastník SPL Marian Michalková. Na osade Mozoľovci sa mu tentokrát celkom zadarilo, škoda ale troch chýb. Spolu teda Marian zapisuje 24 spojení a 1563 bodov. ODX smeroval klasicky skoro ako vždy na Milana Senica /p Žalositiná 127km.

17. miesto – obsadil staronový účastník Exp. Apollo. Róbert a Tomáš Fiľakovo štartovali z kóty Timravský Vrch a urobili spolu 30 spojení. Do tabuľky zapisujú 1831 bodov a najďalej ich signál zaletel k Exp. Mikuláš /p Pecková 153km.

16. miesto – obsadil Alan Trnava. Alan štartoval z kóty Rozbehy a za necelé dve hodiny prevádzky sa mu podarilo 27 spojení. Stačilo mu to na zisk 2118 bodov a jeho ODX smeroval na Vysočinu ku Exp. Favorit /p Sedlatice 146km.

15. miesto – obsadil ďalší z nováčikov Exp. Svijany. Ondrej a Paľo Nesluša štartovali z kóty Majtánky a získali 36 platných spojení. Získali za ne 2341 bodov a ODX smeroval na Exp. Križiaci /p Dubová 144km.

14. miesto – obsadil ďalší z nováčikov – Exp. Vulkán. Tento názov si zvolil Spajky Detva a prvý krát pod ním štartoval z kóty Javor, kde sa mu podarilo 36 spojení. Získal za ne 2607 bodov a ODX smeroval na Rada Dúbravka Bratislava /p Malá Baňa 175km.

13. miesto – obsadila Exp. Krtko. FormatX a Mates Veľký Krtíš boli skontrolovať svoju obľúbenú kótu Drieňovica a ich výsledkom je 36 spojení. Do tabuľky im to hodilo 2987 bodov a najdlhšie spojenie zapísali s Alba Regia Bratislava /p Kamzík 148km.

12. miesto – obsadila Exp. Baťovan, ktorú tentokrát zastupoval Erixon Partizánske. Z kóty Penhýbel sa mu podarilo 48 spojení, čo stačilo na zisk 3051 bodov. ODX zaletel na Exp. Fan /p Oldřichovský kopec 159km.

11. miesto – obsadil ďalší nováčik SPL. A aby tých zvieratiek nebolo málo (máme už Bažantov, Krtka, Medvede i Chobot), tak Ruso Poprad vybral výstižný tatranský názov – Exp. Kamzík. Kamzík teda štartoval zo Štrbského Plesa a podarilo sa mu vykonať 27 spojení. Nie je to nejako extra veľa, svoje však urobili dĺžky spojení a tak do tabuľky zapisuje až 3078 bodov. ODX smeroval na Exp. Križiaci /p Dubová 212km. Veľa šťastia Ruso a tešíme sa či nás neprekvapíš v lete z nejakého Tatranského končiara…

10. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman a Marek Modra sa vybrali na Dubovú a za 54 spojení získali 3316 bodov. ODX mali Exp. Kamzík /p Štrbské Pleso 212km.

9. miesto – obsadil ďalší staronový účastník SPL Mates Brno. Mates sa Zimného závodu síce nezúčastnil, ale o dva týždne neskôr vyrazil na Žalostinú. Podarilo sa mu 55 spojení a 3652 bodov. ODX putoval na Frenkyho Strážek 114km.

8. miesto – obsadil ďalší nováčik SPL – Exp. Žitava. Gabo Vráble a Romeo Vráble štartovali z kóty Stračí Vrch a celkom sa im darilo. Dôkazom  je 68 spojení a 3909 bodov. Najdlhšie spojenie urobili na Moravu s Apachom Znojmo /p Mlýnek 166km.

7. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Trnavákov tentokrát zastupoval Afro Trnava a zamieril na Zimný závod do Kremnických Vrchov na známy Trnovník. Rovnako aj jemu sa celkom darilo. Za 77 spojení získal 5745 bodov a ODX urobil s Víťom Krnov /p Úvalno 174km.

6. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Trio Palo, Mailo a Zdeno Ilava štartovali z kóty Chmeľová. Darilo sa im výborne, 104 spojení, 7585 bodov a keďže vysielali aj v nedeľu ráno, podarilo sa im najdlhšie spojenie januára Exp. Tetřev /p Klíny 372km.

5. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo a Cyro si na štart vybrali Štiavnické vrchy a postavili svoje dvojité HB pod kótou Šobov. Podmienky ani im ale veľmi nepriali a žiadne diaľky sa ani tu nekonali. Napriek tomu 106 spojení znamená zisk 8385 bodov a len veľmi tesne jej ušlo štvrté ale aj tretie miesto. Rozhodovalo jedno jediné spojenie. ODX Mafie smeroval na Exp. Favorit /p Sedlatice 250km.

4. miesto – o 28 bodov viac ako Mafia získala Exp. Matej. Marián a Terka Strečno vysielali z kóty Butorky a tiež vydržali až do rána. Odmenou im bolo 122 spojení a zisk 8413 bodov. Ich ODX bol Vláďa Tři Dvory /p Kozákov 263km.

3. miesto – o 59 bodov viac ako Matej získala Exp. Asterix. Miňo Púchov posilnený Petrom Vlčince Žilina obsadili kótu Polom a podarilo sa im 101 spojení. Vďaka výrazne vyššiemu priemeru zdolali tesne Exp. Matej a získala 8472 bodov. Ich ODX smeroval na Exp. Favorit /p Sedlatice 236km.

2. miesto – dve najvyššie januárové priečky obsadili dvaja súťažiaci, ktorí obsadili dve azda najlepšie kóty, ktoré sa dali v zime zdolať. Strieborná priečka teda patrí Milanov Senica. Milan vysielal z kóty Žalostiná, rovnako to potiahol až do rána a svoj denník natiahol až na 138 spojení. Zisk 10157 bodov je na Žalostinú výborný, ale našiel sa ešte niekto lepší. Milanove najdlhšie spojenie zaletelo do Krkonôš na Láďu Šestajovice /p Harrachovy Kameny 257km.

1. miesto – januárové kolo vyhral posledný z nováčikov SPL. Mohlo by sa zdať, že je to prekvapenie, ale figu borovú. Exp. Omega je už starý harcovník, akurát na účasť v SPL doteraz nenabrali odvahy. Tohto roku sa pochlapili a chcú nám ostatným vytrieť kocúra. Tak sa im to pokúsime trošku sťažiť. Čo vy na to? Gabo Tatranské Matliare a Jano Klátová Nová Ves si vybavili pohodlné QTH na Veľkej Javorine a bolo by naozaj divné, keby z tejto kóty proste nevyhrali. Každopádne 165 spojení a 14335 bodov bolo v januári suverénne najviac. Podmienky šírenia ale ani na Javorine nejako extra diaľkam nepriali a napriek dvojčaťu HB a dvom vertikálom ich ODX bol iba 280km s Vlkom Volary. V prípade lepších podmienok by to bolo určite cez 300km.

Nuž a to je s januárového vyhodnotenia všetko. Vo februári žiadna CB súťaž na programe nie je. Najbližšie je jarné kolo 4RO a to 26.-27.3. Nováčikom držím palce a teším sa na ich ďalšie denníky v ďalších mesiacoch.

Priebežné poradie ako vždy nájdete v rubrike Akcie a súťaže / Slovenská portejblová liga. Dopočutia vo februári priatelia.

O ďalších pripravovaných zmenách v SPL vás budem informovať mailom.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*