SPL 2022 Október

SPL sa pomaly ale isto blíži ku koncu, po októbrovom kole zostávajú už len dva mesiace…

V októbri sa konala súťaž Matesa Brno – CB Maratón 48h (tu sú jej výsledky). Všetci súťažiaci tento termín využili aj na výrobu svojho denníku do ligy. Tentokrát bolo vykonaných 561 spojení aj s niekoľkými DXami. Tie sa podarili exp.Svijany a exp.Medvede. Tiež padol v rekorde dĺžky spojenia DXu, keď exp.Svijany urobili DX do Španielska s dĺžkou 2509km. Viac info v mapkách.

qso_mapa1_10_2022

qso_mapa2_10_2022

Dosť bolo úvodnému predslovu a poďme na samotné výsledky.

12. miesto – obsadil Krypto BA. Z kóty Slavín si priniesol 7 spojení a do tabuľky pridáva 268 bodov. ODX smeroval na Exp. Baťovan /p Žarnov 116km. Tu je video z jeho výjazdu.

11. miesto – obsadil Marian Michalková. Kóta Mozoľovci mu tentokrát dožila 7 spojení, čo stačilo na zisk 423 bodov. ODX smeroval k Milanovi SE /p Žalostiná 127km.

10. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Na kóte Kamzík urobili 14 spojení, získali 857 bodov a najďalej ich signál doletel k Exp. Matej /p Butorky 155km.

9. miesto – obsadil Majo BA. Majo štartoval z QTH Panorama Ranč. Podarilo sa mu 22 spojení, získal za ne 1155 bodov a ODX mal Sykyho Boskovice /p Nová Roveň 129km.

8. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany štartoval z Bumbálky a za 38 spojení do tabuľky pridáva 1990 bodov. ODX smeroval ne Exp. Punk/p Chata Návrší 139km.

7. miesto – obsadila Exp. Perún. Z obľúbenej kóty Polom urobil 37 spojení a získal za ne 2635 bodov. ODX Syky Boskovice /p Nová Roveň 162km.

6. miesto – obsadila Exp. Medvede. Na Parkovisku na Kohútke sa im podarilo 48 spojení. Získali 3422 bodov. Najdlhšie spojenie smerovalo do Španielska s Carlosom Navacerrada 1981km a inak Exp. Tetřev /p Ještěd 280km.

5. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Erixon Partizánske obsadil kótu Žarnov a domov priniesol 47 spojení. Do tabuľky pridáva 3617 bodov a Baťovancom patrilo aj najdlhšie spojenie víkendu priamou vlnou a to Exp. Tetřev /p Ještěd 350km. Prezradím, že mali o 3km dlhšie spojenie ako Milan Senica.

4. miesto – obsadila Exp. Svijany. Ondrej Nesluša denníkom celkom prekvapil. Z Mojšovej Lúčky sa mu na jeho 2x4el Yagi súsatvu podarilo až 5 DXov. Celkovo mal v denníku 31 spojení a získal za ne 4574 bodov. Najďalej sa dovolal až do Portugalska k Hugovi Porta Salvo 2509km, inak to bolo na Exp. Výstrkov /p Šianec 114km.

3. miesto – obsadila Exp. Matej. Na Butorkách sa im opäť zadarilo. Odmenou im bolo 93 spojení a 6456 bodov. ODX opäť Exp. Tetřev /p Ještěd 290km.

2. miesto – obsadil tentokrát Milan Senica. Zo Žalostinej urobil v októbri najviac spojení, až 107 spojení a získal 7702 bodov, čo je výborný výsledok, ale predsalen sa v októbri našiel ešte niekto lepší. Apropós spomínaný 347km ODX bol Železný Dědek Litvínov /p Klíny.

1. miesto – obsadila Exp. Omega. Jano Klátová s Michalom Nová Dedinka zvolili výbornú kombináciu na úspech jednak v CB Maratóne, ktorý celkovo vyhrali, ale rovnako zvolili aj dobrý kopec na denník do ligy. Nuž a aký to kopec mohol poraziť Milana zo Žalostinej? Áno, tipujte správne jedine Veľká Javorina. Azda najlepší kopec na CB súťaže doprial aj Omegáčom a za 99 spojení získali do tabuľky 7964bodov, čo bolo o niekoľko bodov viac ako Milanov výsledok. ODX mali opäť Exp. Tetřev /p Ještěd 287km.

Omegáčom k obom úspechom gratulujeme. V tabuľke sa udiali nasledovné zmeny. Omega vystriedala Mafiu na druhom mieste. Baťovanci predbehli Trnavákov a sú na piatej priečke. Svijany poskočili z 15. na 12.miesto, Dunaj si vymenil miesto z Marianom Michalková a o štyri miesta si polepšil aj Perún, ktorý je aktuálne na 23.mieste.

Posledná poznámočka k októbru. Ak ste v zozname októbrových denníkov nenašli Exp. Mafia a pýtate sa prečo, tak odpoveď je jednoduchá. V živote sú aj dôležitejšie veci ako CB a jedna taká sa udiala aj v mojom živote. Najmladšia Mafiánka Kristínka vás všetkých pozdravuje a už teraz sa na vás všetkých teší…

Mafianka_Kristinka

Tak, a to už je z októbrového vyhodnotenia naozaj všetko. Výsledky sú ako vždy na obvyklom mieste. Ďakujem za pozornosť.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.