SPL 2023 Apríl

Slovenská Portejblová Liga pokračovala aprílovým kolom…

 

Na kontrolu prišlo tentokrát iba 7 denníkov a z denníkov vyplýva, že všetci sa poriadne vytrápili. Nuž aj na takéto podmienky sa musíme pripraviť.

Súťažiaci vykonali spolu len 188 spojení a ako som hľadal, tak som hľadal, ale žiadnu chybu som nenašiel. Výborná práca dámy a páni.

7. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian robil čo mohol, ale na kóte Mozoľovci viac ako jedno spojenie neurobil. Do tabuľky teda tentokrát pridáva 1 spojenie za 129bodov a ODX Milana Senicu /p Žalostiná 127km.

6. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman Modra vybehol len chvíľu nad Modru k Vinohradom a za tých pár minút trhol 4 spojenia. Získal za ne pre Križiakov 161 bodov. ODX mal Exp. Bažanti /p Nad Oborou 89km.

5. miesto – obsadila Exp. Matej. Jej členovia štartovali z Drahoviec a podarilo sa im 6 spojení, za 259 bodov. ODX mali Exp. Dunaj /p Kamzík 62km.

4. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Z kóty Kamzík tentokrát urobili 10 spojení, za ktoré si do tabuľky pripisujú 466 bodov. Ich ODX bol celkom pekný Radek Dračice /p Pivničky 172km, čím si o 4km vylepšili najlepší ODX v roku 2023.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Z obľúbenej kóty Nad Oborou sa im podarilo 25 spojení a do tabuľky im pribudlo 1341 bodov. ODX mali Lojzu Dolinu Zbýšov /p Rapotice 129km.

2. miesto – obsadila Exp. Svijany. Ondrej Nesluša s Petrom Kysucké Nové Mesto štartovali z Mojšovej Lúčky. Urobili síce iba 9 spojení, ale opäť sa im podarili aj dva DXy. Jeden do Talianska a druhý na Portugalský Ostrov. Do tabuľky pridávajú teda spolu 1681 bodov. ODX mali portugalčana Martina Culatra 2534km!

1. miesto – víťazov aprílového kola je kto iný ako Milan Senica. Napriek ťažkým podmienkam Milan opäť ukázal, že si nimi vie hravo poradiť a zo Žalostinej opäť zabodoval. Podarilo sa mu 63 spojení a hodilo mu to 4848 bodov. Takisto ODX bol suverénne najdlhší Exp. Radegast /p Čerchov 346km.

Nuž, a to je z aprílového vyhodnotenia všetko. Inak taká malá zaujímavosť, čo sa týka vyhodnotenia. V tomto kole si v priebežnom poradí nikto nepohoršil a ani nepolepšil. Úplne všetci si udržali svoje pozície.

Do vašej pozornosti dávam dátum 20.máj 2023. Vtedy je na programe ďalší ročník obľúbeného Éteru bez Hraníc. Do súťaže je ale potrebné sa dopredu prihlásiť. Aktuálne je na Slovensku prihlásených 20 staníc. Ak teda plánujete súťažiť nezabudnite vyplniť prihlášku. Ak ste sa dočítali až sem, Ďakujem za vašu pozornosť a dopočutia v éteri.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*