SPL 2023 August

Slovenská Portejblová Liga pokračovala druhým prázdninovým kolom…

 

Pokračujú prázdniny a ani v auguste sa nejaká záplava denníkov nekonala. Do uzávierky došlo 8 denníkov. Okrem Alana Trnava, všetci súťažiaci poslali denník z CB Poľného Dňa. Počas tejto obľúbenej súťaže boli veľmi ťažké podmienky vzhľadom na DX šírenie. Čo je ale pre niektorých problém, to je pre iných príležitosť a viacerí túto príležitosť využili a podarili sa im pekné spojenia odrazom. Poďme teda na samotné výsledky.

8. miesto – obsadil Alan Trnava. Alan vyrazil na kótu Šianec a za 6 spojení si do tabuľky pripisuje 316 bodov. Najdlhšie spojenie zapísal s Martinom Olomouc /p Holý Kopec 113km.7. miesto – obsadil Marian Michalková. Obľúbené QTH Mozoľovci mu tentokrát doprialo 8 spojení. Do tabuľky si pripisuje 637 bodov a ODX mal klasicky ako skoro vždy Milana Senicu /p Žalostiná 127km.6. miesto – obsadila Exp. Svijany. Svijany už po niekoľký krát zastupoval iba Peter Vysoká nad Kysucou a tentokrát zamieril na Bumbálku. Za 15 spojení získal 1144 bodov. ODX mal smerom na východ Slovenska Exp. Kameň /p Škapová 165km.5. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Na kóte Kamzík urobili 17 spojení, za ktoré si pripísali 1479 bodov. Najdlhšie spojenie mali Exp. Mafia /p Drahová 196km.4. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti štartovali zo základne Nad Oborou. Celkom sa im darilo, bez odrátaných duplicitných spojení nakoniec vykonali 72 spojení. Do tabuľky pripisujú 6062 bodov. ODX mali do Francúzska s Erikom Ladon 1144km.3. miesto – obsadil Milan Senica. Milan štartoval zo Žalostinej. Za 99 spojení získal 7049 bodov a upevnil si vedenie v SPL. ODX si zapísal až na ďaleký východ Slovenska s Michalom Svidník /p Ďurkovec 366km, čo je mimochodom zrejme rekord v dĺžke vnútroštátneho spojenia.2. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo nahovoril Cyra na spoznávanie Slovenska a spoločne prvý krát aktivovali kótu Drahová. Za 47 spojení získali 7937 bodov. Prízemnou vlnou to zaletelo najďalej na Vláďu Tři Dvory /p Kozákov 388km a ODX odrazom smeroval do Írska s Lukom Cork 2022km. Mafia v priebežnej tabuľke stúpa z desiateho na šieste miesto.1. miesto – obsadil Laco PE. Laco dva krát zdolal kótu Vtáčnik. Dva krát preto, že som sa dopočul, že si pri prvom pokuse dole zabudol anténu. Inak sa mu darilo podobne ako Milanovi, teda čo sa počtu spojení týka. Poloha Vtáčnika však znamenala predsalen niekoľko sto kilometrov viac. Laco mal teda 98 spojení a 8437 bodov. ODX mal Vláďu Tři Dvory /p Kozákov 327km. Laco sa štverá na vrchol a už je priebežne piaty.To je z augusta všetko. Výsledky nájdete na obvyklom mieste. V septembri nás čaká súťaž Podzimní Éter 33 a koncom mesiaca aj tradične jesenné CB stretnutie. Ďakujem za pozornosť a veľa šťastia do ďalších kôl.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na SPL 2023 August

 1. Jaro povedal:

  Dobrý deň, prosím vás potrebujem pomôcť v Trnave s CB PRESIDENT Johnson . ĎAKUJEM

 2. Alan Trnava povedal:

  Ďakujem za opravu. V auguste som na CB moc nemal čas, tak som išiel len na pár spojení v rámci lovenia exp. Santiago. Chystám novú anténu, tak ak dorazí konektor z Ázie, tak bude septembrové kolo spojené so testovaním.

 3. Števo ZV povedal:

  Díki, opravené.
  Bolo 5939 a správne malo byť 5979.

 4. Jeremi Trnava povedal:

  Ahoj Števo Zvolen.
  Keď si rozkliknem denník Alana Trnava, tak sa tam zobrazí denník Maja Bratislava z iného dátumu a inými údajmi. Zrejme chyba pri vkladaní. 73 Jeremi Trnava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*