SPL 2023 December

Decembrovým kolom sa skončil ďalší ročník Slovenskej Portejblovej Ligy…

 

Posledným decembrovým kolom sa skončil 22.ročník Slovenskej Portejblovej Ligy. Zima opäť zaúradovala, na kopcoch bola zima a o poradí na popredných priečkach už bolo rozhodnuté. Možno aj preto do uzávierky prišlo aj teraz iba 6 denníkov.

6. miesto – obsadil Majo Bratislava. Majo prišiel na stredné Slovensko otestovať kótu Surovina nad Detvianskou Hutou a podarilo sa mu vykonať 6 spojení. Získal za ne 488 bodov, ale v tabuľke sa neposunul nikam a končí na 12.mieste. ODX mal Exp. Punk /p Vyškovec 142km.

5. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian zo svojho obľúbeného QTH Mozoľovci tentokrát vydoloval 7 spojení a získal za ne 609 bodov. A keďže Alan Trnava v decembri denník neposlal, tak ho Marian v tabuľke preskočil a končí na 13.mieste. ODX mal Ondru Kyjov /p Újezdec 145km.

4. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Frenky a Tony Bratislava opäť navštívili obľúbenú kótu Kamzík a tentokrát si odtiaľ priviezli 8 spojení. Do priebežnej tabuľky si pripísali 743 bodov, ale v konečnej tabuľke zostávajú na 12.mieste. ODX mali Mariána Záturčie Martin /p Kremnické Bane 142km.

3. miesto – obsadil Laco Partizánske. Laco štartoval v decembri z Návojoviec a podarilo sa mu vykonať 15 spojení. Do tabuľky si pripísal 916 bodov, ktoré ho ale nikam neposunuli. Napriek tomu ako nováčik končí na výbornom treťom mieste, gratulujem. ODX mal Ledňáčka Brno /p Zavíravá 148km.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan tentokrát neštartoval ani z Javoriny a ani zo Žalostinej, ale vyskúšal QTH Chvojnica, odkiaľ si domov priniesol 22 spojení. Zisk 1383 bodov mu však bohate stačil na udržanie konečného prvého miesta. ODX mal Exp. Hadra /p Paramuť 144km. Gratulujem k celkovému víťazstvu Milanko.

1. miesto – decembrovým víťazom sa stala Exp. Bažanti. Zdeno Ilava a Mailo Dubnica vysielali z osvedčenej Chmeľovej a tentokrát sa im zadarilo. 101 spojení ale obsahovalo aj 5 chýb, takže nakoniec iba 96 spojení, čo ale bolo zo všetkých jednoznačne najviac. Rovnako aj ziskom 8153 bodov za sebou nechali ďááááleko všetkých ostatných súťažiacich. ODX mali s 35RMS100 do Rakúskeho Linzu 287km. Už dlhšie však bolo jasné, že Milana na prvom mieste neohrozia a tak celkovo v ročníku 2023 Bažanti končia na konečnej striebornej priečke, gratulujem.

Nuž a to je z decembrového vyhodnotenia všetko. Konečné poradie je zverejnené na obvyklom mieste. Gratulujem ešte raz víťazom, ale môj obdiv majú všetci súťažiaci, ktorí počas roka 2023 nabrali odvahu, vyliezli na kopec, urobili spojenia a poslali do SPL denník. Ceny budú odovzdané na jarnom stretnutí Remata 2024.

Do Vašej pozornosti dávam termín 13.-14.január, kedy je termín konania ďalšieho ročníka Zimného CB Závodu, ktorý každoročne otvára portejblovú sezónu. Rovnako sa už rozbehlo prihlasovanie kót do súťaže Éter bez Hraníc 2024, ale doteraz nedorazila ani jedna prihláška.

Záverom vám chcem všetkým zaželať do nového roku veľa zdravia, aby ste miesto portejblu neskončili v posteli, veľa šťastia na dobré podmienky šírenia v éteri a pri výbere miesta vášho vysielania a dobrý nerušený príjem aj tých najslabších signálov, lebo všetci vieme, že väčšinou sú to nakoniec tie najdlhšie spojenia. Nuž ale hlavne veľa voľného času, aby sme sa nášmu koníčku vôbec mohli venovať. PF 2024!

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*