SPL 2023 Jún

Slovenská Portejblová Liga pokračovala júnovým kolom, kedy si s nami príroda pekne pohrala…

 

V júnovom kole boli na programe dve súťaže. 17.6. Fair Play Závod a o týždeň neskôr Čtvero ročních období. Niektorí šli prvý pretek, iní naopak druhý. Našli sa aj takí čo šli oba. Jednoznačne lepšie podmienky boli 24.6. ale veď to uvidíte na mapkách. Poďme na výsledky všetkých deviatich staníc, ktoré nabrali odvahu a poslali denníky.

9. miesto – obsadila Exp. Matej. Matejovci vyrazili do sveta a navštívili kótu Bradlo na Záhorí. V denníku však majú len 8 spojení, čo je oproti iným mesiacom u nich výrazný pokles. Zrejme sa ale viac v daných podmienkach nedalo. Do tabuľky pridávajú 324 bodov a ODX smeroval na Exp. Svijany /p Kasárne 92km.

8. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian z obľúbenej kóty Mozoľovci tentokrát vydoloval 8 spojení, za ktoré do tabuľky pridal 633 bodov. ODX mal Exp. Križiaci /p Čertove Zuby 136km.

7. miesto – obsadil Majo Bratislava. Majo štartoval z Vápenkovej Skaly a za 15 spojení si do tabuľky pripisuje 1281 bodov. Najďalej mu to zaletelo na Exp. Hadi /p Dlouhé Stráně 168km.

6. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Tony a Frenky Bratislava štartovali z Dúbravskej Hlavice a majú podobný výsledok ako Majo BA. Za 16 vykonaných spojení získali 1527 bodov. Škoda dvoch chýb. ODX mali tiež Exp. Hadi /p Dlouhé Stráně 208km.

5. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Po QTH Zabitá v minulosti teraz Križiaci vytiahli ďalšiu kótu so zaujímavým názvom Čertove Zuby. Možno aj sám Lucifer im daroval 27 spojení, za ktoré si do tabuľky pridali 1569 bodov. ODX smeroval na Exp. Barbakan /p Zvolen 151km.

4. miesto – obsadil Milan Senica. Milan má z 17.6. najlepší denník, všetci nad ním vysielali o týždeň neskôr. Zo Žalostinej tentokrát ulovil 46 spojení a pripísal si 3162 bodov. ODX mal Kamaráta Ďáblice /p Kozákov 253km.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti obsadili kótu Nad Oborou, z ktorej si priviezli 61 spojení. Do tabuľky pridali 4585 bodov a ODX mali Exp. Tetřev /p Horní Halže 392km.

2. miesto – obsadila Exp. Svijany. Piňo Kraľovany a Peter Kysuca vysielali zo Skalky v Kremnických Vrchoch. Výborné podmienky šírenia im sprostredkovali 47 spojení a 5965 bodov a to všetko na 5/8-ku. Keby bola smerovka, bola by žatva… ODX mesiaca patril práve im a to Exp. Tetřev /p Horní Halže 465km! Gratulujem.

Nuž a kto že to vlastne vyhral ???

1. miesto – obsadil Laco Partizánske. Len minulé kolo som ho medzi účastníkmi SPL privítal ako nováčika a pozrite sa, čo sa nám z neho vykľulo. Vytrel kocúra všetkým “starým” harcovníkom a z kóty Vtáčnik júnové kolo triumfoval a to s pomerne jednoznačným rozdielom. Lacovi podobne zahrali do karát výborné podmienky 24.6. a využil to. Jeho denník obsahuje 67 spojení, za ktoré získal 7961 bodov. ODX mal tiež Exp. Tetřev /p Horní Halže 449km. V priebežnej tabuľka sa z desiatej priečky vyšplhal už na šiestu. Bacha na neho, cítim v kostiach, že ešte neskončil 🙂

To je už z júna všetko. V júli je na programe zaujímavý závod a to Letní Polní Den CB klubu Česká Lípa. To ale závod úplne iného žánru než tie ostatné. Úplne iná taktika a záleží hlavne na výbere QTH, nuž a hlavne je potrebné, aby úplne všetky stanice poslali denníky.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*