SPL 2024 Apríl – “Toto sme tu už dávno nemali”

Slovenská Portejblová Liga pokračovala aprílovým kolom…

 

V apríli nebola žiadna plánovaná CB súťaž ani iná aktivita a tak si dátumy výjazdov zvolili jednotliví súťažiaci sami. Výjazdy tentokrát teda neboli v jeden termín a tomu viacmenej odpovedali aj počty spojení. Tých teraz veru veľa nebolo, ALE na jednej strane, čo je zlé pre súťažiacich, je dobré pre vyhodnocovateľa. Nemal som tentokrát až tak veľa práce :-). Na kontrolu dorazilo 7 denníkov. Poďme teda na samotné vyhodnotenie.

8. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian štartoval opäť z obľúbenej kóty Mozoľovci, ale tento krát sa mu podarili iba 3 spojenia so ziskom 120 bodov. ODX bol Exp. Bažanti /p Veľká Javorina 110km.

7. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafiu tentokrát zastupoval Števo Zvolen, ktorý z chaty Kaktus Maják nad Rematou po stretnutí urobil 5 spojení a získal 206 bodov. Najďalej mu to zaletelo k Milanovi Senica /p Žalostiná 98km.

6. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman a Marek Modrea vybehli na bicykloch na najbližší kopec za dom a z kóty Holý Vrch sa im podarilo tiež 5 spojení so ziskom 254 bodov. ODX mali Ľudovíta Zlaté Moravce 80km.

5. miesto – obsadil Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto. Peter po stretku na Remate vyrazil na Skalku v Kremnických vrchoch a získal 9 spojení a 641 bodov. Najdlhšie spojenie smerovalo k Milanovi Senica /p Žalostiná 110km

4. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany vyrazil na Rozhľadňu na Kalníku a získal 12 spojení a 650 bodov. Najdlhšie spojenie smerovalo tiež k Milanovi Senica /p Žalostiná 112km
Nuž a opäť sme sa dostali k “silnej trojke”, ktorá si opäť išla svoju vlastnú ligu. Nuž a aprílové výsledky nám trochu premiešali aj s celkovým priebežným poradím.

3. miesto – obsadil Milan Senica. Milan štartoval opäť zo Žalostinej a za 49 spojení si do tabuľky pripísal 3609 bodov. Najdlhšie spojenie mu zaletelo k Vláďovi Tři Dvory /p Kozákov 253km. Na Žalostinu trošku slabší výsledok a keďže konkurencia nespala, Milanovi to k udržaniu celkového prvého miesta proste nestačilo.

2. miesto – obsadila tak ako pred mesiacom Exp. Bažanti. Bažanti vyrazili tak ako pred mesiacom opäť na Veľkú Javorinu. Tu je ich výsledok 65 spojení a 4276 bodov. Všetci vieme, že Javorina vie “dať” aj viacej, ale tentokrát dala iba toľkoto. ODX smeroval na Vodníka Rybník 147km. Aj tu je vidieť, že podmienky neboli nič moc, lebo 147km je na Javorinu proste málo.

1. miesto – obsadil Laco Partizánske. Laco štartoval z novej lokality. Kóta Tatričky mu darovala síce iba 32 spojení, čo bolo menej ako Bažanti a Milan SE, ale Lacovi sa podarili dva DXy a najmä ten do Ameriky rozhodol. Celkovo teda do tabuľky získal 5705 bodov a takmer o 300 bodov predbehol Milana v priebežnom poradí. SPL má teda po Bažantoch a Milanovi už tretieho lídra v roku a toto sme tu už dávno nemali. Najdlhšie spojenie bolo teda odrazom k Edovi do Clevelandu 7329km a prízemná vlna zaletela najďalej k Filipovi Stodúlky do Prahy 355km. Rovnako si nepamätám, či sme v histórii SPL mali v súťaži spojenie do USA. Asi nie, tak teda ani toto sme tu už dávno nemali.  Nuž a to je všetko. V tabuľke Laco predbehol Milana a ostatní si svoje pozície udržali.  Výsledky sú na obvyklom mieste. Dopočutia v máji, kedy sa asi všetci stretneme na súťaži Éter bez Hraníc, tu je link na prihlasovanie na Éter bez Hraníc. Dopočutia priatelia.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*