SPL 2024 Marec

Slovenská Portejblová Liga pokračovala marcovým kolom…

 

V marci boli ťažké poveternostné podmienky a podmienky šírenia zhodnotili viacerí súťažiaci ako nič moc. Bojovať sa ale musí aj v nečase a tak sa 23.marca v éteri stretli takmer všetci súťažiaci, aby nakoniec na kontrolu dorazilo 7 denníkov. Tak poďme na samotné vyhodnotenie.

7. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian štartoval opäť z obľúbenej kóty Mozoľovci, ale tento krát to nedopadlo najlepšie. HB v silnom vetre padlo na zem. Preto nakoniec iba 4 spojenia a 306 bodov. ODX klasika Milan Senica /p Žalosiná 127km. HB to vraj ale prežilo a tak budeme Mariana počuť aj o mesiac.

6. miesto – obsadila Exp. Matej, ktorá štartovala opäť z Považskej Bystrice. Tentokrát za 17 spojení získali 807 bodov. ODX smeroval na JZ na Ivana Cífer /p Pezinská Baba 124km.

5. miesto – obsadil Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto. Peter sa v marci ozval z kóty Rudník a za 32 spojení získal 2265 bodov. ODX smeroval na Moravu k Exp. Radio /p Na Hoblovne 154km.

4. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany štartoval z kóty Bradlo a myslím, že sa mu celkom zadarilo. 52 spojení a 4018 bodov je dôkazom. Najdlhšie spojenie smerovalo na severnú Moravu na Exp. Radio /p Na Hoblovne 160km.
Nuž a dostali sme sa k tzv. “silnej trojke”, ktorá si od začiatku ročníka ide akoby svoju vlastnú súťaž a celkom pekne si to medzi sebou rozdávajú. V marci to teda dopadlo nasledovne.

3. miesto – obsadil Laco Partizánske. Laco poslal denník z novej kóty Sokolec. Za 49 spojení si do tabuľky pripísal 5658 bodov aj vďaka jednému DXu do Portugalska s Miguelom Lisabon 2459km. Najdlhšie spojenie prízemnou vlnou bolo na Exp. Tetřev /p Tok 363km.

2. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti vyrazili na Veľkú Javorinu, ale podľa môjho názoru začali vysielať príliš neskoro a jednoducho im niektoré spojenia proste chýbajú. Každopádne výsledok 77 spojení a 6165 bodov je výborný, ale napriek tomu sa našiel v marci ešte niekto lepší. ODX smeroval na Exp. Tetřev /p Tok 293km.

1. miesto – obsadil Milan Senica. Milan poslal denník zo Žalostinej a keďže vysielal o tri hodiny dlhšie ako Bažanti, tak má o 700 bodov viacej. Celkovo teda získal 90 spojení a 6883 bodov. ODX smeroval rovnako na Exp. Tetřev /p Tok 278km. Milanovi to stačilo nielen na udržanie priebežného prvého miesta, ale dokázal aj mierne navýšiť svoj náskok pred Lacom a Bažantami.
Nuž a to je vsio. Viac denníkov v marci nedorazilo. Veľké zmeny v tabuľke nenastali. Akurát Navara preskočila Mafiu aj Petra Kysuca KNM. Ostatní si svoje priečky udržali. Výsledky sú na obvyklom mieste. Dopočutia v apríli a nezabudnite na, že naďalej prebieha prihlasovanie kót na Éter bez Hraníc.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*