SPL 2024 Jún – “Signály lietali až na Kanárske Ostrovy”

Slovenská Portejblová Liga sa svojim júnovým kolom dostala presne do polovice ročníka. Komu sa zatiaľ darí najviac?

 

V mesiaci jún bol ako už tradične v kalendári Fair Play CB Závod. To využili všetci súťažiaci a poslali denník aj do SPL. Spojení nebolo až tak veľa, ale za to spojenia odrazom sa teraz podarili parádne. Poďme teda na výsledky.

7. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian štartoval opäť z osvedčeného QTH Mozoľovci, získal 12 spojení so ziskom 815 bodov. ODX bol rovnako ako pred mesiacom Exp. Omega /p Veľká Homola 136km.

6. miesto – obsadil Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto. Peter si na júnový štart vybral QTH Jakubovský Vrch, získal tam 20 spojení a získal 1274 bodov. ODX mal tiež Exp. Omega /p Veľká Homola 152km.

5. miesto – obsadil Mates Brno. Mates navštívil kótu Paradajs v Štiavnických vrchoch, odkiaľ sa raz podarilo Mafii vyhrať EBH. Podarilo sa mu tam 18 spojení a do priebežnej tabuľky si pripísal 1363 bodov. ODX mal tiež Skippera Kittsee /p Hochkar 308km.

4. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany zavítal na Trnovník a celkom sa mu darilo myslím. V denníku má 30 spojení a zapísal 2515 bodov. ODX mal Exp. Tetřev /p Tok 384km, čím si vylepšil najdlhšie spojenie v roku.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti tentokrát štartovali z QTH Nad Oborou. Počas Fair Play CB Závodu sa im podarilo 59 spojení a získali za ne do tabuľky SPL 5974 bodov. ODX odrazom zaletel až na Kanárske Ostrovy! Barney Santa Cruse Tenerife 3697km. Priama vlna doletela najďalej k Exp. Tetřev /p Tok 312km.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan tentokrát štartoval zo Žalostinej. Za 79 spojení  získal 6956 bodov. ODX mal až na druhú stranu Česko-Slovenska na s Kaprom Nejdek /m Klínovec 369km.

1. miesto – obsadil Laco Partizánske. Laco štartoval z pohoria Vtáčnik, konkrétne z vrcholu Buchlov. Za 61 spojení získal až 12261 bodov. Podarilo sa mu to vďaka viacerým DXom, za ktoré s denníkom poslal aj eQSL lístky. Najdlhšie spojenie mal odrazom podobne ako Bažanti na Kanáry Yeray Telde 3698km a priamou vlnou mal najďalej Exp. Tetřev /p Tok 360km.

To je z júnového vyhodnotenia všetko. Som rád, že som to do dovolenky všetko stihol a môžem spokojne oddychovať :-).

Ešte jedna poznámočka k vyhodnoteniu. Stále sa vám niektorým opakujú chyby s nekompletnými volačkami. Takže ešte raz. Chybný zápis je Lojza Dolina /p Záklaty – správny zápis je Doljza Dolina Zbýšov /p Záklaty. To Zbýšov tam musí byť, lebo je to domáce QTH Lojzu Dolina. Bez toho Zv´býšov je to nekompletná volačka. Detto Peter Kysuca je zlý zápis. Správny zápis je Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto. QTH Kysuca totiž neexistuje.

Pred pár týždňami prebehla debata s uznávaním resp. neuznávaním podobných volačiek, ktoré sú takto chybne uvedené v databáze volačiek CL6. Jedná sa napríklad o volačky Martin Záturčie…(malo by správne byť Martin Záturčie Martin), Jano Priekopa…(malo by byť správne Jano Priekopa Martin) a podobne. Pokiaľ nenastane zhoda vyhodnocovateľov súťaží SPL a CZL so správcom databáze rozhodol som sa “tieto” spojenia zatiaľ uznávať. Podľa mňa sú v databázy uvedené chybne, ale keďže drvivá väčšina používa databázu ako bibliu pri zápise do denníka, tak aby neboli zbytočne sankciovaní.

Ďakujem vám za pochopenie, prípadne ak máte lepší nápad sem s ním. Aj vy sami tvoríte podmienky SPL.

73 a dopočutia v júli, napríklad na Letnom Poľnom Dni Českej Lípy 27.-28.7.2024. Nezabudnite sa ale dopredu prihlásiť a samozrejme potom nezabudnite poslať denník. Čo i len s jedným spojením. Inak Vaše spojenie bude všetkým neplatné.

Števo Zvolen SK-525

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*