SPL 2024 Máj – “Prvá trojka naďalej valcuje súperov”

Slovenská Portejblová Liga pokračovala májovým kolom a všetci súťažiaci využili na štart do ligy dátum konania EBH.

 

Začnem trošku netradične. Chcem sa vám všetkým ospravedlniť za neskoré vyhodnotenie. Žiaľ ako hovorí klasik, život je otázka priorít. Poďme teda na májové kolo. Všetci súťažiaci využili na štart do ligy dátum konania súťaže Éter bez Hraníc. Podmienky boli priemerné, ale tí najlepší predsalen dokázali z dobrých kót využiť maximum. Na kontrolu dorazilo 8 denníkov. Poďme teda na výsledky.

8. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian štartoval opäť z obľúbenej kóty Mozoľovci, získal 14 spojení so ziskom 1090 bodov. ODX bol Exp. Omega /p Veľká Homola 136km.

7. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany štartoval z QTH Ostrý Vrch a podarilo sa mu 31 spojení. Získal tak do tabuľky 2505 bobov. ODX smeroval na ďaleký východ k Michalovi Svidník /p Ďurkovec 212km.

6. miesto – obsadil Mates Brno. Mates si vyberá vždy zaujímavé a zabudnuté kóty. Nesklamal ani tentokrát a štartoval z Malej Rače. Podarilo sa mu 49 spojení a získal spolu 4130 bodov. ODX mal Exp. Tetřev /p Tok 368km.

5. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Z obľúbenej Skalnatej kde pravidelne na EBH chodia tentokrát získali ale iba 46 spojení a 4080 bodov. Vysielali ale iba krátko, tak možno preto. ODX bol Exp. Omega /p Veľká Homola 136km.

4. miesto – obsadila Exp. Matej. Z QTH Butorky sa im podarilo 106 spojení a získali do tabuľky ďalších 9938 bodov. ODX bol parádny a to Exp. Radegast /p Čerchov 404km.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti nemohli obhajovať prvenstvo v EBH z Chmeľovej a tak sa prihlásili na Veľký Lopeník. Za 128 spojení získali 11292 bodov. Škoda ale niekoľkých chýb. Najďalej sa dovolali na Exp. Rotunda /p Klínovec 383km.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan sa opäť výborne zhostil úlohy kontrolnej bonusovej stanice z Veľkej Javoriny. Jeho denník obsahuje 142 spojení a získal za ne 14269 bodov. Najdlhšie spojenie mal na Exp. Rotunda /p Klínovec 382km. Je to výborný výsledok, no predsa to na májové prvenstvo nestačilo. Našiel sa totiž niekto lepší.

1. miesto – obsadil a májové prvenstvo získal Laco Partizánske. Laco opäť zavítal na svoju obľúbenú kótu Vtáčnik. Získal tam 117 spojení, čo síce nebolo najviac, ale opäť rozhodli diaľkové spojenia. Vďaka štyrom DX-om nakoniec získal 14655 bodov, čo bolo o niekoľko bodov viac ako Milan Senica. Najďalej jeho signál odrazom doletel až do Severného Írska k Eddovi Belfast 1811km. Priamou vlnou sa dovolal najďalej na Exp. Marco Polo /p Svahová 436km.

To je z májového vyhodnotenia všetko. V priebežnej tabuľke žiadne veľké zmeny nenastali. Laco mierne zvýšil náskok pred Milan a Bažantami. Prvá trojka má už veľký náskok a naďalej valcuje výsledkami svojich súperov. Križiaci si polepšili z deviatej na siedmu priečku a Mates Brno postúpil z 13-teho miesta na 10-te. Trnaváci svoj denník z Chmeľovej neposlali, nuž a ak vám chýba denník od Mafie, tak žiaľ Mafia pre technické problémy s 5/8-kou odišla z Táňova bez jediného spojenia :-(. Dopočutia 22.júna na Fair Play Závode.

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*