ZCBZ #2 – exp. Trnaváci

Do mailu nám postupne prichádzajú reporty od jednotlivých účastníkov Zimného CB Závodu, preto dnes pokračujeme druhým dielom seriálu. Dnes si teda spolu pozrime pár slov a fotiek od Expedície Trnaváci

 

 

Rok od posledného Zimného CB závodu prešiel rýchlo, po sviatkoch už vytrávilo a ohlásila sa veľká chuť na závodenie v éteri. Od Borisa Trnava prišla pozitívna správa, že v súťažnú sobotu večer by mal byť voľný. Tak sme skočili na pivečko a niečo k tomu, a začali plánovať. Keďže Boris mohol v sobotu na závod až po 19-tej vybrali sme za potencionálne súťažné kóty znova len neďaleké “krtince”. Plán A – Rozhľadňa Dolná Nitra a plán B – Vyhliadka Šianec.

    Už v stredu ráno pred závodom sa plán A silne otriasal v základoch, keď v Trnave napadlo skoro 30 cm snehu a mal som doma problém sa vôbec dostať autom von z parkoviska. Prístup k Rozhľadni Dolná Nitra je síce po  asfaltovej, ale strmej a úzkej ceste, na ktorej by bol v prípade závejov problém sa otočiť aj so snehovými reťazami. V piatok pred závodom navyše hlásili na sobotu mrznúci dážď, tak sme sa rozhodli pre plán B. Pôjde sa na Šianec.

     V sobotu som vyrazil až po začatí závodu asi o 13:30. Cestou som v aute počul na PMR pásme kamarátov Bubáka Smolenice a Maila Dubnica  ako dávajú výzvy zo Zárub – najvyššieho kopca Malých Karpát. Na parkovisko na Šianci som sa aj napriek snehu dostal bez problémov. Odhádzal som sneh pod autom a posolil výjazd z parkoviska, ktorý je do kopca. Na prvú etapu závodu som postavil ½ vlnnú drátovku s novým LC obvodom a hrubším žiaričom pre väčšiu šírku pásma. Počas stavania som ešte pomáhal vytláčať z parkoviska nešťastníkov, čo vhupli na parkovisko bez reťazí.

    Krátko pred 16-tou som konečne začal vysielať do éteru pozitívnu energiu, ktorou som bol nabitý už len z tej radosti, že sa to znova podarilo – vyraziť na Zimný CB Závod. Po dvoch hodinkách som dostal návštevu. Expedíciu Trnaváci prišli podporiť Bubák Smolenice a Mailo Dubnica. Návštevu sa patrí privítať, tak hneď dostali do rúk lopatu a soľ. Za hodinku pri družnej debate bola polovica parkoviska odhádzaná a nasolená, a čakalo sa už len na Borisa Trnava.

    Hneď ako Boris dorazil, som rozobral drátovku na 6m laminátovej udici a spoločnými silami sme postavili Black Piráta na vyššom – 4m stožiari. Horúci čaj z termosky povzbudil a začali sme druhú etapu. Aj keď nejaký DX sa nekonal, spojenia do 150km pribúdali. V pohodovej nálade, už len vo dvojici, sme pokračovali až skoro do polnoci.

 

Podľa ohlasov niektorých ďalších staníc podmienky šírenia v CB pásme neboli dobré a moc ďaleko to nelietalo. Aj keď som zaregistroval nejaké krátke „otvorenia“ pásma počas “šedej línie stmievania” a na pár sekúnd sa ozvali vzdialenejšie signály, tak sa tentoraz nevytvorili žiadne špeciálne podmienky. Výsledok 37 spojení je slabší priemer, ale odchádzali sme veľmi spokojní. Podarilo sa nám zorganizovať pekný portejbl, zasúťažiť si a znovu pozdraviť veľa CB priateľov.

    Veľká vďaka patrí organizátorom za ďalší ročník zimného CB závodu a všetkým zúčastneným za pekné spojenia!

 

Za Expedíciu Trnaváci : Alan Trnava, Boris Trnava, Bubák Smolenice a hosťujúci Mailo Dubnica.

73!

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*