ZCBZ #3 – exp. Jan Golian

V seriáli o Zimnom CB závode pokračuje tretím dielom. Určite ste viacerí už v živote stanovali. Predpokladám, že ale v lete. Ako sa však stanuje v zime, Vám rozpovie Peter BA alias Exp. Jan Golian…

 

 

Tento rok sme vzhľadom na dobrú zimu nemali presne stanovenú kótu, tak sme vyrazili s tým, že uvidíme, kam sa dostaneme. Pohorie Kremnické vrchy bolo ale dané a tak sme sa vybrali na cestu v zložení Peter Bratislava a kamarát Lukáš. 

Na prvý kopec sme sa vzhľadom na veľké množstvo snehu nedostali a tak nasledoval druhý pokus a ten bol na kótu nazývanú tiež ako „Čertova skala “ – Trhovník v lokátore JN98LR. Ako prvé po príchode bolo treba vykopať zákop na vybudovanie základného tábora, čo nebola zase až taká jednoduchá úloha.

Našťastie toto nebola naša prvá zimná CB expedícia, tak sme mali isté postupy nacvičené a založenie celého tábora aj s dvíhaním antény na stožiar sme stihli ešte za svetla.

Po preskúšaní vysielačky a systému na vykurovanie stanu nám ostal čas na dobrú skorú večeru a hlavne zopár kamarátskych rozhovorov, keďže vysielať súťažne sme začali až okolo piatej. Počas noci sa nám podarilo zopár pekných spojení, žiaľ ako to býva zvykom, nie všetky, čo by sme si ale priali sa podarilo nadviazať.

 Tento ročník nebol pre našu expedíciu, čo sa týka výsledku súťaže nijako prelomový (mám také tušenie), no aj tak som veľmi rád, že sa nám nakoniec podarilo dostať aspoň na nejaký kopec, ale hlavne, že som mohol aspoň zopár Vás kamarátov cebečkárov pozdraviť a popriať Vám všetko dobre do Nového Roka.

dav

73 za exp. Ján Golian Peter BA SK-780

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na ZCBZ #3 – exp. Jan Golian

 1. Alan TT povedal:

  Ďakujem za info.
  73!

 2. Peter_BA povedal:

  Ahojte,
  Dakujeme. Akumulator pouzivam oloveny 18ah, pracujem s nimi v praci, cize mam v podstate pristup vzdy k novemu kusu a tak ho len predtym dobijem a po akcii zase vratim. Viem, je to zbytocne velka kapacita, ale zase nemusim riesit, ze mi to potom doma stoji a starne. Ale pre istotu, mam k centrale pribaleny aj 5A zdroj, keby daco, lebo minuly rok som zabudol akumulator krasne doma na nabijacke a spomenul som si nato az na dialnico…

  Peter_Ba 73!

 3. exp. Pohádka povedal:

  Poriadne praštení anténou, naozaj to bol pre vás zimný závod !!!
  Aj keď sme sa nepočuli, tak gratulujem k odvahe!!!

 4. Mates Brno povedal:

  Posielam pozdrav zimným táborníkom. Fráza “sme stihli za svetla” je v zime často tá najdoležitejšia časť vety, aspoň moje skúsenosti tak hovoria. Asi aj mňa čaká ešte jeden takýto pobyt, ak nie dva, lebo toľko snehu čo je naváľaného na horách sa asi len tak neroztopí.

 5. Alan TT povedal:

  Chlapi paráda. Máte môj rešpekt!
  Zaujímalo by ma, či ste mali menič 12/230V a ako dlho vám vydržal akumulátor (akej kapacity)?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*