Zimný CB závod 2016 – výsledky

SCBR_logo_mŽe dva dni po Silvestri polezie na kopce toľko ľudí, som nečakal. Normálne som sa začal tešiť na denníky s desiatimi spojeniami…

Začalo to klasickými otázkami: Bude? Kedy? Aké podmienky? Tak som sa nakoniec rozhodol, že CB poľný deň vyhlásim. Pri hľadaní termínu pomohla krátka anketa na CB fóre a propozície boli na svete behom pár minút.
Keď sa v rubrike “pôjdete na portejbl?” začali objavovať nové a nové zápisy a medzi nimi neboli len známe volačky vysielajúce pravidelne každý mesiac do českej alebo slovenskej portejblojej CB ligy, začal som tušiť problém.

Keď k množstvu staníc na kopcoch pripočítame aj mierne nadpriemerné podmienky v éteri, katastrofa bola na svete. Čudujete sa, o čom to tu táram?
Každý organizátor sa musí vysporiadať s kontrolou všetkých spojení vo všetkých denníkoch. A keďže som v porovnaní s minulým rokom upravil propozície, aby boli zaujímavejšie aj pre českú stranu, trochu som si zavaril. Násobičmi boli skratky krajov. Tie slovenské mi väčšinou problém nerobia, Slovensko mám prejazdené takmer celé. Horšie to bolo s Českou republikou. Osobne si pamätám 7 krajov z čias Československa a pár miest navštívených s rodičmi počas letných dovoleniek. Po rozdelení republík a zmene štruktúry krajov ČR som bol v koncoch.

Kombinácia neznalosti terénu so záplavou riadkov v denníkoch bola pre mňa vražedná. Našťastie dôchodci sú rovnakí ako na Slovensku tak aj v Čechách – ani jedni nemajú čo robiť… Tak je potrebné ich zamestnať.
Najprv hodiny hovorov na Skype (spríjemnené aj pokecom so Slovákmi žijúcimi v zahraničí), hľadanie v mapách a zoznamoch. Keď som sa prvým 100-riadkovým denníkom prehrýzol asi za 4 hodiny, spýtal sa pán dôchodca: “a tohle znáš?”

Skype pípol, zablikal a u mňa sa objavil link na stránku štátnej správy ČR. A zrazu to bolo jednoduchšie. No i tak som mal na dvoch monitoroch otvorené tri-štyri okná (originál denníka, Excel s poznámkami, turistickú mapu, stránku štátnej správy). Ale aspoň to išlo rýchlejšie. Našťastie ako učiteľ som si “užíval” ministrom školstva predĺženej dovolenky (my na Slovensku sme “prázdninovali” až do 10.1.) a tento čas som poctivo venoval denníkom. Každý deň prišli dva až tri, čo sa hravo stíhalo.

Denníky boli spracované, pre istotu som ich posielal na druhú kontrolu. Predsa len ja mám len jedny oči, pán dôchodca ďalšie dve a s okuliarmi vidí lepšie ako ja. Takmer ihneď začali prichádzať žiadosti o opravu. Niektoré som uznal, iné nie. Najviac sporov vznikalo pri nesprávnom lokátore, keďže však propozície lokátor nevyžadujú, tak som ho v zápise ignoroval.

V polovici januára bolo všetko pripravené na zverejnenie. Ale…
“Tie denníky nemôžeš teraz zverejniť.”
“A to už prečo?”
“Lebo musíš počkať až do konca mesiaca kvôli CB lige…”

Nna, a všetky plány s rýchlym zverejnením výsledkov boli v čudu. Prišiel záver 1. školského polroka a s tým spojené povinnosti v škole (popoludní a večer doma), trojdňová PN-ka, odchod na týždeň mimo QTH, svokrovci (našťastie v jednej) nemocnici, organizácia najväčšej školskej akcie a vzápätí totálna vyčerpanosť a ďalšia maródka…
Keď som cez víkend dostával maily a správy, ktoré sa dožadovali výsledkov, mal som totálne všetko na háku a bol som rád, že som tie správy vôbec dokázal prečítať.
Po troch dňoch je však trochu lepšie. Môžem stáť alebo ležať. Po stojačky sa s počítačom pracuje zle, ležať pri stole sa mi nechce, tak som všetkých 135 súborov (originál denníky, pomocné xls, exportované c6v a spracované výsledky) prekopíroval do notebooku a večer v polohe ležmo súkal denníky do databázy a upravoval stránky s konečným poradím.

Možno niektorí súťažiaci budú namietať proti škrtom v denníkoch, použil som však na všetkých rovnaký meter. Výsledky sú na svete a mne ostáva poďakovať všetkým za účasť, víťazom zablahoželať k úspechu a zaslať im pamätné diplomy.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Do skorého počutia sa teší
Marconi Partizánske
SK-424, CL-83

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na Zimný CB závod 2016 – výsledky

 1. Alan Trnava povedal:

  Čítal som článok aj komentáre. Takéto niečo sa môže pri tom kvante informácií na spracovanie stať a počítače ani siete nie sú neomylné. “Po boji je každý generál” 🙂 Hlavné, že sa to vysvetlí a v tom lepšom prípade to dotknutí pochopia :).

 2. Marconi povedal:

  Možno som mal ešte chvíľu počkať a poriadne všetko skontrolovať. Chýbajúci denník úplne zmenil poradie. Pozri v komentároch na http://www.cbdx.cz pod mojím článkom.

 3. Alan Trnava povedal:

  Marconi díky za všetku tú snahu, prácu a že si to dobojoval až do konca :). Už sa teším o rok.
  73 z Trnavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*