Silent key: Jožo Železnô

Navždy sa odlmčal ďalší známy hlas, opustila nás ďalšia cébečkárska osobnosť.

 

 

 

Slovenský CB rádioklub oznamuje cébečkárskej verejnosti, že v piatok 1. marca 2019 vo veku 77 rokov zomrel po dlhej a ťažkej chorobe bývalý člen SCBR

Jozef Masarik
Jožo Železnô
ex SK-503

Jožko dlhé roky žil a pracoval v detskej ozdravovni v osade Železné (slangovo Železnô) v Nízkych Tatrách, kde mal na starosti pohybové aktivity, súťaže, zábavný program a turistiku pre malých pacientov. Jeho cébečkárske začiatky sú spojené s opakovačom na Chopku (kanál 3). Jeho hlas poznalo mnoho cébečkárov v širokom okolí. Známy je názov jeho expedície – Čučoriedka, pod ktorou sa spolu s manželkou Alenkou zapájal do mnohých súťaží na Slovensku (poľný deň, Slovenská portejblová liga a i.)

Ak mu to zdravie a situácia dovolila, nechýbal na žiadnom CB stretnutí a takmer vždy prispel do tomboly pohárom zaváraných čučoriedok alebo sušených hríbov.

Keď odišiel na dôchodok, presťahoval sa do Nového mesta nad Váhom. Aj z nového QTH bol aktívny a ozval sa všetkým expedíciam na kopcoch.

Tí, ktorí sa Jožka Železnô poznali, venujte mu tichú spomienku. Informáciu o Jožkovom úmrtí zaslala liptovským cébečkárom manželka Alneka Masariková.

foto: Facebook

Pripomeňme si aj Jožkov hlas (záznam zaslal Smrečok Smrečany Západné Tatry)

 


P.S.
Na facebookovom profile Jožka Železnô som našiel ešte jednu historickú fotografiu z niektorého CB stretnutia.

zľava: Zepellin Podlužany, Fero Bratislava, Janko Palúdzka L. Mikuláš, Cyro Zvolen, Jožo Železnô s manželkou a dcérou. Bohužiaľ, traja z nich už nie sú medzi nami 🙁

 

 

 

 

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na Silent key: Jožo Železnô

 1. Tino zl.moravce povedal:

  Mal som mnoho krát spojenie

 2. Venca Chotěšov CL-39 povedal:

  I Radegasti patří mezi CBčkáře kteří měli tu čest s Jožkou, exp.Čučorietka mluvit. A za těch svých 25 let existence mnohokrát. Je nám moc líto, že Tvůj hlas již nebude slyšet, ale vzpomínka na Tebe Jozívku zůstane. Čest Tvojí památce

  Venca Chotěšov CL39 a Vorel Stupno CL45

 3. števo zv povedal:

  Niekedy si až na podobných fotkách ako je tá posledná človek uvedomí ako ten čas letí.
  Janko Palúdzka – nebola snáď expedícia, ktorej by sa nebol ozval…
  Zepelín Podlužany – osobne si spomínam, keď som bol u neho v stolárskej dielni, keď som šiel domov z Inovca
  minule Orbit Banská Bystrica, neskôr Axo Banská Štiavnica a teraz aj Jožko.
  Tiež som ho v Železnôm raz navštívil. Chystali sme sa tam spolu na hríby, potom ako však ozdravovňu zatvorili sme sa už len počuli…neskôr sa po Jožkovi zľahla zem a vééééľmi dlho som o ňom nič nepočul.

  Táto správa ma veľmi zarmútila. Jožko, pozdravuj od nás všetkých “hore” všetkých priateľov a ver, že vždy keď budem zbierať čučoriedky, si na Teba spomeniem, kamarát !

 4. Ľubo Smrečok povedal:

  Jožko budeš nám chýbať 73 posielam do neba – Smrečok Západné Tatry

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*