30 rokov stretnutí na Remate

V roku 1993 sa partia nadšencov rozhodla pozvať členov Slovenského CB rádioklubu, ktorý už dva roky fungoval, ako aj ostatných užívateľov CB pásma na prvé CB stretnutie do priestorov chaty Mladosť na Remate. Minulý víkend uplynulo tridsať rokov a stretnutie na Remate sa koná pravidelne dodnes.

Už od piatku sa v priestoroch chaty Poniklec stretávali najmä skalní a pravidelní účastníci, ku ktorým sa pridali aj niekoľkí ďalší. Zostavu doplnila štvorica českých cébečkárov Fousáč, Vašek, Milda a Kuba, ktorí v lete vyrážajú na ďalšiu zahraničnú expedíciu a stretnutie na Remate využili ako test pre auto, posádku ako aj technické vybavenie.

Piatkový večer patril prezentácii o rádioamatérskej expedícii 3B7M v podaní Marconiho Partizánske a po nej nasledovalo pracovné stretnutie rozšíreného prezídia SCBR. medzitým sa vonku začalo hrať a spievať a zábava trvala až do jednej po polnoci.

V sobotu nás po viacerých rokoch privítalo pekné jarné a teplé počasie, čo s prejavilo na počte účastníkov. Pri registrácii sa stále vinul had prichádzajúcich účastníkov, čašníčky v bare ledva stíhali a terasa, kde sa o desiatej začínala členská schôdza SCBR, stále viac a viac praskala vo švíkoch a aj cesta so zaparkovanými autami pripomínala tie najpočetnejšie stretnutia v 90-tych rokoch.

Pre účastníkov boli pripravené dva darčeky od hlavného partnera stretnutia – firmy C.B.One. Tým prvým bolo tričko tematicky ladené k 30-ročnici CB stretnutí na Remate, ktoré účastníci dostávali pri príchode.

Pre tých, ktorí na Rematu prísť nemohli máme ponuku: napíšte mail a objednajte si tričko dodatočne. Členovia SCBR v cene 5 €, nečlenovia za 12 € (plus poštovné).

O desiatej hodine začala Členská schôdza SCBR. Budeme sa jej podrobnejšie venovať v samostatnom článku, zatiaľ len uvedieme, že sme si zvolili Prezídium a Kontrolnú a revíznu komisiu. Prezidentom sa opäť stal Miro Banská Bystrica SK-611, viceprezidentom bude aj naďalej Števo Zvolen SK-525 a novým tajomníkom sa stal Roman Modra SK-811. Kontrolná a revízna komisia bude v ďalšom období pracovať v zložení Lenka “Roxana” Prievidza SK-169, Ľubo “Nautilus” Handlová SK-021 a Jakub “Bob” Šútovce SK-600.

V závere členskej schôdze odovzdal viceprezident a kontest manažér Števo Zvolen poháre a diplomy víťazom uplynulých súťaží. Dokonca sa podarilo odovzdať aj diplomy spred niekoľkých rokov, ktoré si ich držitelia konečne prevzali.

Pred obedom sme ešte stihli spoločnú fotografiu…

…a aj žrebovanie tomboly. Pri nej všetkých bavil Marconi, ktorý si (nevedno prečo) pravidelne mýlil farby vyžrebovaných výherných lístkov. Našťastie ho kontrolovalo niekoľko desiatok párov očí a všetky ceny našli svojich výhercov.

Sladkou bodkou za tombolou bola torta v tvare vysielačky.

Druhým darčekom pre účastníkov CB stretnutia bola jazda špeciálne vypraveným CB vlakom, ktorého rušňovodičom bol Nautilus Handlová. Plný vlak smeroval z Rematy do Kremnických Baní, kde mal hodinovú prestávku. Tú mnohí využili na krátku vychádzku ku geografickému stredu Európy a potom sme sa vrátili späť na Rematu.

Tým sa pre väčšinu účastníkov stretnutie skončilo. Facebook a ďalšie sociálne siete zaplavili fotografie zo stretnutia, aby zasa bolo na čo spomínať. Dúfame, že sa všetkým účastníkom na stretnutí páčilo a už teraz príjmete pozvanie na to budúcoročné. Bude sa konať 19. – 21. apríla 2024.


foto: Fousáč Vinice Plzeň, Nautilus Handlová, FormatX Veľký Krtíš, Miro Kaso Partizánske, Tarzan Banská Bystrica

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na 30 rokov stretnutí na Remate

 1. Afro Trnava povedal:

  To my ďakujeme celej exp. Santiago, že ste merali takú dlhú cestu a prišli ste nás navštíviť. …husle, gitru a tamburíu pribalíme ako stabilnú CB výbavu nie len na stretnutia ako Holice a Remata ale tuším už aj na CB portable
  ….to by este len bola expedička :D:D:D …len kto by potom vysielal :D:D:D

 2. Marconi PE povedal:

  Vašku, to priateľské privítanie hostí je určite rovnaké. Vždy sa tešíme na stretnutie, nech je to kdekoľvek. Som veľmi rád, že ste prišli na Rematu a zároveň ma mrzí, že sme vo voľnej debate nestrávili viacej času. Ale veď určite bude ďalšia príležitosť.

  Marconi Partizánske SK-424 / CL-83

 3. Venca Chotěšov povedal:

  V Holicích při každoročním vyhodnocení CB soutěží se pravidelně setkáme se Slovenskými kolegy a vždy v řeči proběhlo, že se Slováci tak jako Češi neveselí a po předání cen většinou odjíždí domů. Dokonce jsme se tím pádem domnívali, že na Slovensko přivezeme návod, jak se Češi baví. To jsme ale narazili. Malinko mám dojem, že to budeme naopak my, co přivezeme do Česka představu o přátelském přivítání a o tom jak se baví ti, co se poprvé v životě o své vůli setkají. Velké poděkování Vám všem za nádherné prostředí které jste nám poskytli. Opravdu máme na co vzpomínat.

  Venca Chotěšov CL-39, Fousáč Plzeň CL-51, Kuba Šumná CL-54 a Milda Lesná CL-53

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*