SPL 2023 Marec

Slovenská Portejblová Liga má za sebou ďalšie, tentokrát marcové kolo…

 

Na kontrolu prišlo 9 denníkov. Okrem Milana Senica všetci štartovali 25.3. , čo bol dátum konania súťaže 4RO.

Súťažiaci vykonali takmer 400 spojení do SR, ČR, Španielska a Brazílie!

9. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian na kóte Mozoľovci prvý krát postavil single HB9CV a podľa jeho slov funguje výborne. Za necelé 2 hodiny prevádzky urobil 14 spojení a získal za ne 963 bodov. ODX mal tentokrát Maja BA /p Vápenková Skala 129km. Marián sa v priebežnej tabuľke posunul o jedno miesto vyššie na 12.miesto.

8. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Z Dúbravskej hlavice si priviezli 17 spojení a 1088 bodov. ODX smeroval na Sykyho Boskovice /p Nová Roveň 168km, čím si vylepšili svoj najlepší tohtoročný výkon doposiaľ. Dunaj je stále priebežne jedenásty.

7. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Z kóty Kukla si pripisujú 21 spojení a do tabuľky 1668 bodov. ODX smeroval na sever Moravy na Exp. Handra /p Městské Skály 182km. Aj Križiaci si vylepšili svoj najlepší ODX doposiaľ. Križiaci vystriedali Mafiu na 9.mieste.

6. miesto – obsadila Milan Senica. Milan má tentokrát trošku slabší zisk. Neviem či mal nejaké problémy, alebo proste v ten víkend nebolo na pásme toľko protistaníc. Každopádne z kóty Žalostiná urobil 34 spojení a získal 1892 bodov. ODX mal V3D /p Kozákov 253km. Milan si v pohode udržal priebežné prvé miesto.

5. miesto – veľmi pekný denník zaslal Majo Bratislava. Majo štartoval z Vápenkovej skaly, venoval štartu aj dostatočný čas (skoro 7h) a výsledok sa ihneď dostavil. Majo urobil 44 spojení a získal za ne 3147 bodov. Najďalej mu to zaletelo na Exp. Handra /p Městské Skály 165m. Majo viac než zdvojnásobil svoj doterajší bodový zisk a posúva sa o jednu priečku vyššie na ôsme miesto. Výborne Majo!

4. miesto – už štandardne stabilné výsledky podáva Exp. Medvede. Z parkoviska na Kohútke sa mu tentokrát podarilo 61 spojení a do tabuľky si pripisuje 4516 bodov. Jeho najdlhším spojením bola Exp. Tetřev /p Tok 315km. Aj Medvede v tabuľke stúpajú a to z ôsmej na siedmu priečku.

3. miesto – patrí Exp. Bažanti. Z QTH Nad Oborou sa im tentokrát podarilo 79 spojení, za ktoré získali 5401 bodov. Ich ODX bola rovnako Exp. Tetřev /p Tok 312km. Bažanti stiahli niečo z náskoku Milana na čele, ale stále majú ešte nejakých 7000 bodov straty, ale nič nie je nemožné.2. miesto – jednoznačne najzaujímavejší denník zaslala Exp. Svijany. Z QTH Mojšova Lúčka sa im podarilo síce iba 18 spojení, ale štyri spojenia odrazom im urobili riadny bodový zápis. A z týchto spojení boli tri do Brazílie! Celkovo si teda do tabuľky pripisujú 5886 bodov. Najďalej prízemnou vlnom im to zaletelo na Exp. Echo /p Veľká Javorina 87km a celkovo najdlhšie spojenie bol Brazílčan Netto Cananeina 10553km. Ak sa nemýlim, je to najdlhšie spojenie v histórii súťaže. Svijany stúpajú zo šiesteho na štvrté miesto.

A ešte pridám jednu fotku od Ondra Nesluša, z akej antény sa im tieto krásne spojenia podarili.

Svijany_04_2023

1. miesto – marcovým víťazom sa stáva Exp. Matej. Z Butoriek urobili proste najviac, 97 spojení a získali za ne 7582 bodov. Ich ODXom bola Exp. Tetřev /p Tok 327km. Exp. Matej sa víťazstvom posúva zo štvrtej na tretiu priečku.

Tak a sme na konci marcového vyhodnotenia. Ďakujem vám za pozornosť, výsledky sú ako vždy na obvyklom mieste. Želám vám príjemné prežitie Veľkonočným sviatkov. Operátorkám želám “veľa vody”, aby boli celý rok zdravé a operátorom “veľa vodky” alebo “po vajci” podľa veku. Ešte pripomínam blížiacu sa súťaž Éter bez Hraníc, nezabudnite sa prihlásiť.

Na úplnom konci vás pozývam na CB stretnutie Remata, kde v sobotu 22.apríla prebehne okrem iného aj vyhodnotenie SPL 2022.

73 Števo Zvolen SK-525.

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*