Aj na Štedrý deň s vysielačkou

logo-ocbr… alebo jubilejný 20. ročník Vianočného portejblu Oblastného CB rádioklubu Stredné Považie.
V kalendári sme obrátili list a bol tu znova Štedrý deň. Pre mnohých to je len deň plný darčekov, pre nás už tradične expedičný deň, kedy tak ako každý rok, budeme želať pokojné sviatky z kóty Vršatec.

Tradícia štedrodenných vianočných portejblov má v našom OCBR už dlhoročnú tradíciu. Je to obdobie, kedy si zaželáme po pásme šťastie, radosť a pohodu. Atmosféra je úplne iná, plná emócií a spolupatričnosti, aj keď nie každý môže prísť osobne.

Presne podľa zaužívaného nemenného scenára (ktorý sa zmenil večer pred akciou) sme sa stretli pred obchodným domom na parkovisku v zostave: Démon, Pupáčik, Dubák, Popleta a Satelit. Diplomatických 15 minút čakania na ďalších členov, ktorí večer pred odchodom prisľúbili účasť prebehlo v družnej debate a keď nikto neprišiel, hurá na kopec!

Cestou na vopred neurčené QTH niekde poblíž Vršateckého Podhradia sme rozvinuli debatu, ako určíme to správne miesto na vysielanie. S bravúrnou ľahkosťou to vyriešil Démon, keď „vlastným pohľadom a vlastným motorovým vozidlom zistil závažné skutočnosti (nezjazdnosť cesty), ktoré nám nedovolili vysielať spod vykrývača“. Preto sme zvolili alternatívu číslo 2 – parkovisko pod Vršateckými bralami.

Po príchode na kótu, Démon s Pupáčikom bleskovo rozbalili dve vysielacie pracoviská s technikou CB a PMR a do éteru išli prvé výzvy a želania. Démon hneď začal pripravovať aj štedrodennú sviatočnú tabuľu s občerstvením na kapote Žltého sršňa. Potom Démon privítal zúčastnených šampanským (u nás tradične nealkoholickým).

2016-vianocny-port-1

Počasie bolo mrazivé, na stromoch krásna inoväť a čiastočne hmla, ale to vôbec nevadilo, zátky zo šampanského sa strácali v hmle a padali späť na snehovú prikrývku. Proste super nálada, super čas a super vysielacie podmienky, snáď sme si viac ani nemohli priať.

Súčasne sme sa pustili s elánom do želaní na pásme. Pupáčik začal robiť prvé spojenia s okolím, pri mikrofóne sa postupne vystriedali všetci účastníci a podarilo sa nám spraviť spojenie so všetkými kamarátmi, okrem dvoch, ktorí sa venovali rodinným záležitostiam. Dokonca Mitrak sa ozval aj s domáceho QTH a potom aj z mobilu zo Štepána na Morave.

2016-vianocny-port-2

Na PMR sa nám darilo, spojenia sa sypali jedno za druhým, 7. kanál bol vyťažený naplno, preto sa vysielalo aj na 6. kanále, aby sme všetko postíhali. Aj ostatní, ktorý neboli na portejbli, si medzi sebou vymieňali želania a vinše. Vo vysielacom maratóne sme si užili aj trocha smiechu, keď sa podarilo Dubákovi, oduševnene a so zápalom v hlase dávať výzvu na spojenie z Inovca. Kolektívne sme sa zhodli, že nesmie piť, škodí mu to detské šampanské!

Na CB pásme bola situácia oveľa komornejšia, dokonca sa odvážim vyhlásiť, že sa nikto neozval, škoda, možno nás niekto aj počul, ale nenašiel dostatok odvahy chytiť kľúč a odpovedať – no nevadí, možno nabudúce. A tam, kam som sa pokúšal nabrejkovať, ma zas nepočuli, či nechceli počuť. Zhruba hodinu po príchode za nami prišiel aj Majlo, ktorý priviezol Krpatého. Ten si zle pamätal miesto a čas stretnutia a čakal na inom mieste. Keďže nemal ako zavolať, vrátil sa domov a presvedčil Majla, aby išli za nami.

2016-vianocny-port-3

2016-vianocny-port-4

Okolo obeda sme spravili posledné spojenia a začali sme pomýšľať na odchod do tepla domova, pretože tá mrznúca hmla bola cítiť a poznačila aj kvalitu fotiek. Po vyčerpaní všetkých možností spojení, sme sa rozhodli ukončiť 20-te výročné portejblovanie a rozísť sa do svojich vianočnými stromčekmi vyzdobených a koláčikmi voňajúcich QTH.

2016-vianocny-port-5

Vtom ale prišiel Pupáčik s nápadom, ktorý nás veľmi potešil, zastaviť sa u neho na chalupe a dať si horúci čaj. Samozrejme, že sme neodmietli a tak sme ešte posedeli v družnej debate pri čaji, káve a …, no a potom už naozaj všetci zamierili do svojich domovov.

Ak mám sám za seba zhodnotiť tento portejbl, musím konštatovať, že bol jeden z najlepších a možno bude dlho trvať, pokiaľ bude prekonaný. Zišla sa super partia super ľudí a to sa odrazilo aj v pohode a forme želaní, ktoré lietali éterom od antény k anténe, za ktorými boli konkrétni naši priatelia a známi. Chcem touto cestou všetkým poďakovať a len potvrdiť všetky tie želania, ktoré sme si poslali, zároveň sa teším na 21. štedrodenné portejblovanie.

Všetky informácie o našej činnosti nájdete na www.ocbr.sk a pevne verím , že v roku 2017 nás bude na pásme viac a tých želaní budeme môcť poslať oveľa, oveľa viac. Každému, kto sa nám ozval, sme popriali, tak, ako za celý kolektív teraz prajem ja Vám : Anjelské Vianoce a čertovsky dobrý Nový rok !

73 Satelit, Démon a Pupáčik
(foto autori)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*