CB, PMR a HAM – vydarená akcia

logo-ocbr

Rok s rokom sa opäť stretol, ten starý odišiel a nový priniesol pre nás už tradičné stretnutie priaznivcov CB, PMR a HAM vysielania. Už po pätnásty raz, sme sa stretli v Trenčianskej Teplej, miestna časť Dobrá v priestoroch bývalej školy na stretnutí priateľov vysielania na týchto pásmach.

Tohtoročné jubilejné 15. stretnutie, ktoré zorganizoval náš OCBR Stredné Považie v soboru 7.1. 2017, sa nieslo v duchu priateľstva a zmierenia, nakoľko sa nám podarilo presadiť myšlienky, že pásmo CB a HAM je veľmi úzko prepojené nadšencami, ktorí pracujú v oboch kategóriách a z oblasti CB je neustály prílev nových členov do radov HAM priaznivcov. Neustále podporujeme našich mladších členov o vstup na licencované pásma, k vykonaniu skúšok na získanie licencie. Nesmierne nás teší, že aj po získaní oprávnenia a licencie, na pásmo CB nezabudli a sú aktívni naďalej.

2017-stretnute-dobra-2Aj 15. jubilejné stretnutie sa začalo tak ako vždy, zabezpečením a potvrdením priestorov, potom propagáciou na rôznych CB a HAM fórach, následnou prípravou prezenčnej listiny a visačiek. Poslednou fázou bola príprava improvizovaného bufetu a následná realizácia priestorov na stretnutie. Aj napriek krutej zime sa nám podarilo všetko pripraviť tak, že o 8. hodine mohli byť privítaní prví návštevníci a tradične pohostení koláčikom (a kto mohol, tak aj malým kalíškom hruškovice, prípadne jablkovice).

Mal som obavy, že silné mrazy, ktoré vrcholili práve v deň nášho stretnutia, sa podpíšu na účasti, našťastie moje obavy sa nepotvrdili a stretnutie prišlo cca 100 nadšencov. Samozrejme, že ak by nebola taká tuhá zima, prišlo by viac ľudí. Neskôr sme sa dozvedeli, že zopár ľudí nemohlo naštartovať autá a tým pádom sa na stretnutie nedostali – nevadí určite prídu nabudúce.

Samotné stretnutie potom prebiehalo v duchu priateľstva, stretnutí známych aj menej známych, vytvárali sa skupinky a skupiny diskutujúcich, kúpychtiví si na burze zakúpili potrebné veci a dopoludnie prebiehalo v pokojnom duchu podávaní rúk, želaní, ale aj oboznamovaní, čo sa za ten rok udialo. Počas dopoludnia ešte prichádzali ďalší návštevníci a pre nás nesmiernym prekvapením, a musím priznať že milým, bol príchod šéfredaktora CB REPORTu Marconiho z Partizánskeho. Svoj príchod vopred neavizoval, o to sme boli radšej, že nás navštívil. Z tejto historickej chvíle sme urobili aj foto

2017-stretnute-dobra-1Polovica členov OCBR, v strede v červenom Marconi, vedľa neho Marian Bánovce n/B. (Foto Demonn)

Ak mám teda celkovo zhodnotiť 15. jubilejné stretnutie, považujem ho za veľmi vydarené a aj podľa vyjadrenia zúčastnených panovala spokojnosť, stretnutie splnilo svoj cieľ – združovať priaznivcov, ktorých koníčkom je vysielanie bez ohľadu na frekvenciu. A tak je to správne, v tejto línii chceme pokračovať aj ďalej, naučiť mladších kolegov základom vysielania a následne ich posunúť na vyšší level, aby život na pásmach našich frekvencií pulzoval aj naďalej a priniesol nám všetkým radosť z vysielania, ale potom následne aj z osobného stretnutia napríklad aj na takom stretnutí aké organizuje OCBR Stredné Považie.

Ak chcete o našom klube vedieť viac kliknite si na stránku www.ocbr.sk. Na záver Vás chcem všetkých pozvať aj na 16. stretnutie, ktoré sa bude konať opäť v Dobrej , dňa 30.12.2017 od 8.00 do 12.00 h .

Všetkých pozdravuje Demonn Dubnica

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na CB, PMR a HAM – vydarená akcia

 1. Marconi PE povedal:

  Ja sa chystám ku nám do klubu OM7M, aspoň odtiaľ porobiť zopár spojení. bude tam síce kosa, ale aspoň budem pod strechou. možno sa budeme počuť.

 2. Dano Hôrka povedal:

  Ďakujem, včera sme zo synom postavili na dvore anténu, a dnes podporíme aspoň z domáceho QTH, i keď moc toho z našej doliny nebude…

 3. Marconi PE povedal:

  Dano, hlavne Ty sa daj do poriadku, aby Ťa bolo počuť aj z nejakého portejblu. Tiež chodím po kopcoch omnoho menej, ale hlavné preteky si nenechám ujsť. 73

 4. Dano Hôrka povedal:

  Som rád, že som sa stretol zo starými známymi CB-čkármi. Niektorých som nevidel aj niekoľko rokov. Teším sa o rok, Dano Hôrka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*