CB poľný deň – kam ideme vysielať?

CB súťaží bolo v tomto roku opäť o niečo viac. Začali sme v januári Zimným CB závodom. V marci Cyro Zvolen vyhlásil týždňovú PandemiActivity, v máji sme absolvovali veľmi obľúbený Éter bez hraníc a koncom júna banskobystrický Barbakan klub zorganizoval prvý Fair Play závod. Aj počas prázdnin pokračujeme…

V júli CB klub Česká Lípa organizoval tradičný CB polní den a v auguste nás čaká 24. ročník najstaršej slovenskej CB súťaže – CB POĽNÝ DEŇ.

Modrou farbou sú vyznačené portejblové stanice, ktoré denníky neposlali, alebo poslali len pre kontrolu.

V porovnaní s inými závodmi je CBPD špecifický v tom, že v tejto súťaži nie sú žiadne násobiče za spojenia s niektorými stanicami. Preto to bude viac o taktizovaní, kto si ktorú kótu vyberie. Možno vám v tom pomôžu prehľady obsadených kót a výsledkové listiny z minulých rokov.

V súťaži platia spojenia len so slovenskými stanicami.

Je to každý rok predmetom diskusií. Chceme však, aby každá so súťaží bola niečím iná: v jednej platia všetky spojenia, a sú v nej násobičové a kontrolné stanice, v inej sa počítajú len spojenia s prihlásenými súťažnými stanicami na kopcoch, v ďalšej môžete použiť len vertikálne antény a chemické zdroje, tak aj CB poľný deň má svoje špecifické pravidlo – platia len slovenské spojenia. Hoci v roku 2019 sme pokusne vytvorili aj kategórie pre účasť z portejblov v Českej republike, do súťaže prišli len tri denníky. Preto v tomto roku to budú opäť len slovenské spojenia.

Mnoho slovenských portejblistov však využije túto súťaž aj ako štart v SPL alebo Českej CB lige, preto o spojenia cez hranicu určite nebude núdza.

Problémy s denníkmi

V súťaži je dôležité spojenie uskutočniť, ale aj ho správne zapísať. Najmä pre portejblistov začiatočníkov býva kameňom úrazu správnosť zápisu v programe Deník-CL6, ktorý používame. Preto ponúkame možnosť požiadať o pomoc pri prepísaní denníka z papierovej do digitálnej formy. Dôležité je snažiť sa na kopci počas spojenia získať od protistanice čo najviac (ideálne všetky) povinných údajov. Preto si zodpovedne prečítajte propozície, aby sa nestalo, že zo svojej nedôslednosti vám bude chýbať nejaká dôležitá drobnosť.

Aby bol pretek hlavne o zábave, dohodli sme sa na stretnutí na Remate, že pri vyhodnocovaní v denníkoch budeme škrtať len výslovné bludy. Nebudme si všímať preklepy, chýbajúce pomlčky a podobne. Budeme sa snažiť škrtať čo najmenej spojení, samozrejme, kontrola povinných údajov prebehne pri každom spojení.

Kam ideme súťažiť?

Do súťaže sa nijako neprihlasuje. Aby sme však eliminovali riziko, že sa na jednej kóte stretnú dve stanice, opäť dávame možnosť avizovať svoj štart v CBPD. Pripravíme aj doplnkové súťaže o najdlhšie spojenie a neformálnu súťaž staníc vysielajúcich z domácich QTH.

Na záver už len termíny

CB poľný deň sa koná v sobotu a v nedeľu 8. a 9. augusta 2020, denníky je potrebné zaslať do 17.8.2020. Vyhodnotenie sa uskutoční na jesennom stretnutí na Donovaloch (predpokladaný termín 12.9.2020).

Tešíme sa na spojenia v éteri!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*