CBPD #6 – exp. Križiaci

Je to rok čo som prvý krát zapol vysielačku a zakričal do éteru prvú výzvu. Od tej doby sme ako expedícia Križiaci boli už na desiatich portejbloch.


Tohtoročný poľný deň sme si naplánovali stanovačku na niektorej Malokarpatskej 700-vke. Ale ako to už býva, človek mieni, Pán Boh mení… Skomplikovalo sa počasie – nárazy vetra do 50 km/h – stanovačke s deťmi moc nepriali. Ako sa blížil čas závodu, postupne sme znižovali kótu a zmenšoval sa aj počet výpravychtivých Križiakov, až som skončil sám na najbližšej “krtine” Dubová. Veď aj 320 metrov je viac ako minuloročných 225 z vinohradu za domom. 🙂 Nelieta to odtiaľ na západ, ale to mi nevadí, rátajú sa iba spojenia po Slovensku.

Postavil som stožiar s anténou, vyberiem foťák, že spravím zopár fotiek, kým je ešte svetlo. Zapnem ho a foťák na mňa vyblafne, že chyba zaostrovania. Skúšam zopár reštartov a nič, stále to isté.

2017-08-kriziaci-1

No nič, spravím pár fotiek mobilom a idem rýchlo zapnúť rádio, aby som nezmeškal štart. Ambície na výhru som už nemal, ale aspoň lepší výsledok ako minulý rok by potešil. Rýchla kontrola PSV a už aj skenujem pásmo. Expedícia Pohádka, Mafia, Mates Brno a Mirek Úštěk… zapísané. Lieta to pekne. Nikoho ďalšieho nepočujem, tak si nájdem voľný kanál a dávam výzvy. Spojenia pekne pribúdajú. Striedavo skenujem pásmo a dávam výzvy. O pol ôsmej moje najdlhšie spojenie s exp. Apollo – dávam report 59. A o hodinu neskôr tri najkratšie spojenia – ozývajú sa ostatní Križiaci z nášho domáceho QTH. Postupne si škrtám expedície v zozname. O jedenástej ma premkne únava, mikrospánok, alebo žeby ma uspávala exp. Pohádka? Vypnem rádio, zbalím anténu a idem spokojný domov spať, že som splnil stanovený cieľ.

Na záver zopár postrehov:

1.
Počujem ako robí niekto spojenie so súťažiacim – hovorím si počkám, kým skončí reláciu a budem brejkovať. Ale dotyčný zakončil spojenie vetou: “Body dám len tebe a potom vypínam rádio” Hovorím si, no čo už, aj takí sú ľudia. Neskôr na inom kanáli sa baví ten istý súťažiaci s kamošom a ten vraví: “Report som dal len tebe. Ja dnes body nerozdávam…” No čo už …. druhýkrát.

2.
Nepočul som exp. Baťovan. Výškopis čistý, priama viditelnosť a nič. Na vine bolo asi počasie. Škoda.

3.
Potešilo ma spojenie s exp. Kolovrat – bolo to v strašnom šume, ale podarilo sa 🙂

4.
34 spojení na tak malú “krtinu” nie je až také zlé 🙂
2017-08-kriziaci-2

Na záver už iba ďakujem tým, ktorí sa ozvali a dopočutia na našom ďalšom portejbli.

73
Roman Modra
Exp. Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na CBPD #6 – exp. Križiaci

 1. Roman Modra povedal:

  Hej. Nebola to priama viditelnosť. Som si to pomylil s inou kótou.
  Porovnával som to s minuloročným polným dňom. Vtedy som z vinohradu za domom počul Štrbské pleso, ale som sa na neho nedokričal.

 2. Mates Brno povedal:

  Roman,
  zdraví Ťa Mates Brno. Zaujímavé čítanie. Vidieť, že si užívate, len chcem poznamenať, že na exp. Baťovan si podľa mňa nemohol mať “priamu viditeľnosť”. Viď http://www.cbpmr.cz/banka-vyskopisu/w81x9
  P.S. A díky za spojenie na Veľký Inovec.
  MB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*