EBH #2 – Exp. MAFIA u Mozoľovcov (JN98NM)

Števo ZVNa tohtoročný EBH som sa veľmi tešil. Najviac čo ma ťahalo na súťaž bola fantastická slovenská účasť. 38 prihlásených sme ešte v histórii CB súťaží na Slovensku nemali. I keď sa traja nakoniec odhlásili, aj tak to je fantastické číslo. Pri tom rozhodne musím byť, aj keby traktory padali…

Ale poďme k samotnému EBH. Minulý rok sme vysielali z kosodreviny pod Veľkou Lúkou na Martinských Holiach. Na vrchol sa pre sneh nedalo dostať. Smerovku sme mali na vrchole a do auta putovalo 80m koaxu! Nemohli sme však anténou otáčať a tak vypadal aj výsledok (3.miesto), pritom je to kóta na víťazstvo. Tohto roku som Veľkú Lúku prihlásil opäť a modlil sa, aby sneh v kosodrevine nebol.

Týždeň pred EBH som navštívil Martinské Hole. Dobrou správou bolo, že sneh v kosodrevine nebol, ale zlou správou bol otrasný stav prístupovej cesty. Po zime bola v úbohom stave. Posledné dva-tri dni na Martinkách lialo a to nebola dobrá správa. Vyjsť Octáviou na kótu bolo nemožné, a tak padlo rozhodnutie ísť klasicky z osady Mozoľovci nad Michalkovou.

MAFIA_1Okolo obeda sme teda s Cyrom ZV vybehli postaviť HBéčko a vrátili sa domov pozerať hokej. Keďže sme už nešli na výsledok, prakticky len zúčastniť sa, vôbec nám nevadilo, že budeme hodinu meškať. Na kopec, ak sa to tak v našom prípade dá vôbec nazvať, sme dorazili po 21h. Hneď sme sa pustili do dávania výziev. Napriek tomu, že pásmo bolo plné, nik nás nevolal a tak sme boli nútení hľadať protistanice. Na počudovanie sme počuli výborne južné Slovensko. Palárikovo, Nesvady či Nové Zámky sme od Mozoľovcov robili prvý krát. Postupne ako sa pásmo vyčisťovalo, sme robili aj jednotlivých súťažiacich.

HBéčko je super anténa, ale aj tak sme niektoré slabé signály nevedeli prečítať a tak sme prepínali na príjem medzi troma stanicami. Z výberu President Lincoln, Allan 28E a Danita 640 to nakoniec vyhrala Danita! Tá počula aj signály bez jediného eska, napriek tomu to bolo 2-3 rádio!

Potešila aj aktivita z východu. Strašidla Košice bolo z nového HBéčka počuť vynikajúco. Počuli sme ešte Exp.Apollo z Kráľovej Hole, ale oni nás nebrali a ani do konca EBH sme ich neurobili. Škoda, že neboli priamo na vrchole “K2”, potom by sme ich určite urobili.

Podobne som dopadol aj s Exp.Rafael na Dlouhých Stráňach (224km). Volal som ich asi 10x, no brali iba lokálne stanice. Tak reku nechám si Vás na neskôr. Žiaľ odvtedy som ich nepočul 🙁 a ani nič dlhšie. Predsalen 650m “krtina” nie je to pravé orechové…

Nadišla noc, ale stále a stále sa nám hlásili noví súťažiaci a bonusové stanice. Prakticky sme ani nechceli ísť spať, ale nakoniec nadišiel aj ten čas. Keďže ale Cyro pri spánku vyrábal neskutočné QRM rušenie, povedal som si, že spať ani nepôjdem a vysielal som s malou prestávkou až do rána.

MAFIA_2Takmer vždy keď ideme vysielať si dávame plán, koľko by sme chceli urobiť spojení. Tentokrát sme si ako cieľ pred EBH dali 50 spojení. Rovnú 50ku som trhol o šiestej ráno s Mildou Lesná A-47. Do konca EBH sa nám podarilo ešte 10 a tak sme skončili so skóre 60.  Plán sme teda splnili na 120%!

Mapa_JN98NMPár komentov k mapke. Veľmi príjemne ma prekvapili stanice z “dolniakov”. Šli parádne, ale inak čo sa týka DXových spojení hodnotím podmienky šírenia ako jedny z najhorších, čo som pri EBH zažil. Takmer štyri roky chodím na EBH k Mozoľovcom na to isté miesto, používam tú istú anténu a z roka na rok toho počujem menej a menej a neviem čím to je? Asi to priniesla doba a moderné “rušenie”. Nájsť dnes kopec bez akejkoľvek technológie je ťažké.

Ešte by som si dovolil uviesť tých čo som počul ale nespravil aj s reportmi, nech vedia ako im to lieta: Tarzan Topoľčany 3/1, Exp.Apollo 3/2, Michal Štvrtok 4/2, Michal Dubnica 2/0, Exp.Rafael 3/1, Exp.Olza 3/2, Franta Niva /p Vígľaška 3/0, Miluška Mořkov 2/0 a Peter Vlčince Žilina 4/2.

Koncom článku by som už len rád poďakoval Vám súťažiacim, neviem koľkí Ste nakoniec aj reálne súťažili, ale 35 súťažných expedícií to je snáď sen. Toľko sme NIKDY v žiadnej CB súťaži nemali. Toto si nepamätám ani za “starých čias” a to som na CB od roku 1998! Nebojím sa účasť na tohtoročnom EBH nazvať historickou !!!

Na úplný záver by som rád poďakoval aj všetkým “domasedom”, ktorí expedičkám rozdávali. Lúčim sa s Vami so želaním, že by som si podobnú CB súťaž, v takomto hojnom počte rád čoskoro zopakoval. Napríklad v lete pri CB Poľnom dni !

73 Števo Zvolen / SK-525 / Exp. MAFIA

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*