Exp. Križiaci na Vápenkovej skale

Tentokrát sme chceli vybehnú niekam inakam ako na našu Dubovskú krtinu. Vybrali sme si dve najbližšie kóty dostupné autom – Šianec a Vápenkovú skalu – nakoniec vyhrala Vápenková skala.

Na miesto sme dorazili o štvrtej. Trochu sme sa porozhliadli z veže a vybalili stožiar s anténou.

2017-03-kriziaci-01
Skladanie sme už mali nacvičené, tak to išlo raz-dva. Super, na vysielanie máme niečo viac ako tri hodiny.

2017-03-kriziaci-02
Ešte skontrolovať PSV. Anténa bola trochu “krátka”, ale nechcelo sa nám sa ju už dávať dole.

Tento víkend sme mali rozplánovaný na minúty, a tak sme hneď začali dávať výzvy. 16:20 sme dali prvú, druhú aj tretiu … a ticho. Vysielali sme výzvu ďalších päť minút – stále ticho. Vysielame vôbec? Vybalili sme teda záložnú rúčku a skúšali najkratšie spojenie 🙂 Všetko je OK.

2017-03-kriziaci-03
Striedavo sme dávali výzvy a skenovali pásmo a stále nič.
Prvé a zároveň naše najdlhšie spojenie prišlo po pol hodine. Expedícia Ondrej /p Polom (121km). Takže vysielame 🙂 Potom sa spojenia začali sypať. Milan Senica mi poradil, na akom mieste je najlepšie postaviť anténu. Ďakujeme, nabudúce budeme vedieť 🙂 Spojenia pekne pribúdali. Ani sme sa nenazdali a už sme museli končiť. Škoda, lietalo to slušne.
2017-03-kriziaci-04
25 spojení za dva a pol hodiny.
Staničku sme vypli podľa plánu o 19:30. Rýchlo sme pobalili techniku, naskákali do auta a hybaj za ďalšími povinnosťami.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa ozvali a dopočutia na niektorom z ďalších portejblov.

73
Roman Modra a Marek Modra
Exp. Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na Exp. Križiaci na Vápenkovej skale

  1. Marián Strečno povedal:

    Áno, exp. Ondrej si na tomto – tiež prvom – spojení “zahriala” anténu aby zhruba o 40 min stručne podebatovala s exp. Kleť /p Kleť (Honza Mříčí) 336 km. Ďakujeme všetkým za preverenie nášho anténneho systému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*