Fair Play CB Závod

Rádioklub Barbakan z B.Bystrice prichádza s novým typom CB súťaže, ktorým sa vrátime v čase niekoľko rokov dozadu a pripomenieme si mnohí svoje CB začiatky…

 

Zdravím vás, priatelia vysielania a turistiky. Chcel by som vám predstaviť súťaž, ktorú pre Vás pripravil Rádioklub Barbakan. Jedná sa o návrat k začiatkom, keď mal každý len obmedzené možnosti, ale hlavne veľkú motiváciu, radosť z vysielania a objavovania krásnych miest Slovenska a Čiech. Závod je okresaný na minimum požiadaviek, je tam však jedna hlavná, a to správať sa slušne, zodpovedne a čestne. Zúčastnení môžu použiť len antény s vertikálnou polarizáciou a všesmerovou charakteristikou, zdroj nepripojený k elektrickej sieti 230V a vysielacie zariadenie podľa všeobecných povoľovacích podmienok. Viac vám o tom povedia propozície. Na zapisovanie spojení nie je potrebný žiadny databázový program, denník je možné prepísať ručne na pripravovanej stránke. Tí, ktorí programy používajú, ho budú môcť nahrať vo formáte CL6 či adif. Závod sa bude konať každý predposledný júnový víkend v roku od soboty 18:00 hod. do nedele 04:00 hod. miestneho času. Bude teda dostatok času na registráciu jednotlivých súťažiacich a ich vysielacích stanovíšť.

Dúfam, že súťaž s takýmito pravidlami radi uvítate a stretneme sa na pásme v hojnom počte.

Propozície súťaže nájdete na stránke Rádioklubu Barbakan.

Do súťaže je potrebné sa dopredu registrovať, na to slúži tento link.

Zoznam súťažiacich sa pomaličky napĺňa prvými expedičkami.

POZOR! Po registrácii si treba prečítať inštrukcie v prijatom e-maile a hlavne overiť správnosť e-mailovej adresy kliknutím na overovací link  v prijatom e-maile. Váš program môže automatický e-mail zaradiť medzi spam, teda treba skontrolovať aj tento priečinok.

Otázky môžete písať emailom na tarzanbb@barbakanklub.sk, pokúsim sa Vám ich zodpovedať čo najskôr.

73

Tarzan Banská Bystrica SK-832

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

8 reakcií na Fair Play CB Závod

 1. Ahoj Marián, kótu máš zmenenú.

 2. Ahoj Mates,
  s tou vyhláškou máš pravdu. V praxi to znamení že by si mal dodržiavať všeobecné povoľovacie podmienky. Použiť certifikovanú CB stanicu a nie rádioamatérske stanice pre pásmo 10, 11m. Tá certifikácia sa myslím nelíši medzi ČR a SR. Ak vieš o rozdieloch napíš mi do e-majlu pozriem sa na to.
  Čo sa týka zmeny QTH, tak mi pár ľudí napísalo email s prosbou o zmenu. Zatiaľ sme vyhoveli všetkým a zmenili to na stránke. Zmena QTH je zakázaná len počas závodu. Teda keď sa nedostaneš niekam (napríklad nedostaneš povolenie od správy parku) tak si zvolíš iné QTH a budeš vysielať iný lokátor.
  Celkovo sme boli zvedaví na dotazy ktoré sa k nám dostanú. Súťaž bola vymyslená aby sme si všetci spravili obraz o zodpovednosti a férovosti CB operátorov, lebo to čo bolo v poslednom čase publikované na rôznych weboch ako sa porušujú všeobecné povoľovacie podmienky a propozície súťaží je smutné. Vysielanie na CB, PMR alebo rádioamatérskych pásmach vyžaduje istú mieru poctivosti. Toto je taký malý testík vlastného svedomia. Už teraz vieme ako upravíme propozície na ďalší rok. Nechceme dokonalú nepriestrelnosť pravidiel. Ak niekto vyhrá podvodom je to na jeho svedomí.
  Tešíme sa na súťaž a na všetky dotazy po súťaži.

 3. Marián Strečno povedal:

  Mates, presne si ma odhadol:)! Včera podvečer som Tarzanovi poslal žiadosť o zmenu kóty, tak uvidíme.

 4. Ešte by mohlo byť zaujímavé vedieť, ako sa organizátor stavia k prípadnej zmene vysielacej kóty oproti registrácii. V propozíciach je uvedené, že kóta sa nesmie počas súťažného vysielania meniť, ale nie je explicitne upravené, ako naložiť s tým, keby si napr. kvoli počasiu niekto portejbl rozmyslel (áno, pozerám na Teba Marián :-)) a hlásil by sa pod súťažnou volačkou z iného miesta.

 5. Všimol som si takúto vec v propozíciách:

  ===
  Neregistrovaný operátor stanice (ďalej len nesúťažná stanica) je povinný:

  Operovať v rámci Všeobecného povolenia č VPR – 23/2012.
  Pri portabli dodržiavať miestne nariadenia o pohybe na území QTH.
  Používať antény s vertikálnou polarizáciou a všesmerovou charakteristikou.
  ===

  Asi to znamená, že u každej kontaktovanej nesúťažnej stanice by som sa mal spýtať, z akej antény vysiela a počítať sa mi bude len spojenie so stanicami, ktoré nemajú smerovky a ak budú na Slovensku, budú vysielať v rámci platného limitu výkonu a podobne (pretože uvedená vyhláška pre územie ČR neplatí)?

 6. Janka Miloslavov povedal:

  Oprava ….ked zakričíš na ch 20 určite aj niekto cez den sa ozve …..

 7. Janka Miloslavov povedal:

  Igor no ked chodiš po slovensku tak skus kričať na ch 20 v va sa určite niekto ozve ….síce mame jolečko po 20.00 ale aj cez den sme na pasme

 8. igor povedal:

  som mrzuty, ze mimo sutazi je na pasme ticho. chodim po slovensku, volam a nic. ludia, majte zapnutu stanicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*