Marcové portejblovanie dvoch Baťovcov

Pandémia Coronavírusu zasahuje veľa oblastí nášho života, ale vysielať sa zatiaľ dá. Uzatvorenie mnohých inštitúcií, firiem a škôl nás zatvára do domácich QTH do povinnej alebo dobrovoľnej karantény. Nosíme rúška, rukavice, obmedzujeme kontakty s inými osobami a …  práve pre toto sme si našli čas vypadnúť do prírody mimo ľudí.

2020-03-batovan-01

V sobotu 14. marca sme vyliezli na lúky pod kótou Stráž. Počasie bolo ukážkové. Azúrová obloha. O štvrtej popoludní sme vyrazili z Partizánskeho, po pol hodinke sme na mieste. Sneh už zmizol, tak sme sa vyštverali do výšky 750m. Niektoré úseky lesnej a lúčnej cesty boli veľmi zničené hlbokými koľajami, asi sa sem niekto snažil vyjsť v snehu a blate. Po trávnatej časti sme však obišli všetky nástrahy a dorazili na vybrané miesto. Postaviť anténu je už otázkou času a môžeme začať so skenovaním.

Brejkli sme sa na kanál exp. Matej (Marián a Terka Strečno), ktorí nás pozdravili zo Skalky a kecali s Tulákom Prievidza. Potom sme preladili na obľúbenú 28-ku a začali s výzvami. Celkom to šlo, do pol hodiny 10 spojení, s každým sme prehodili pár slov.  Ozval sa nám Vlado Píla, ktorý práve sedel v aute aj s Vladom Župkov pár sto metrov nižšie od nás. Nevedeli nás nájsť, tak aspoň zakričali aj na CB aj PMR.

2020-03-batovan-02

V tom čase sa na pásme objavila exp. Mafia, no Števo nás bral veľmi slabo, Aj exp. Marco Polo bola z nášho postavenia “za kopcom”. Preto sme sa rozhodli presťahovať sa o cca 200 m vedľa a hlavne vyššie, aby sme oboch počuli. Kaso Žilina spolu s kamarátom Rišom vybehli na vcelku zaujímavo pomenované miesto “Svinské chlievy”. Najprv som si myslel, že tomu kopcu dali názov oni dvaja po nejakej zaujímavej príhode, no keď sme doma pozreli do mapy, fakt tam tie Chlievy sú

2020-03-batovan-sv-09

2020-03-batovan-sv-10

Spojenie s exp. Mafia bolo veľmi vydreté, Števo vyliezol “len” na Pustý hrad, čo bolo aj napriek nášmu posunutiu stále v zákryte. Končili sme 21. spojením s naším dlhoročným kamarátom Radom Bošany.

2020-03-batovan-Mapa_JN98GN-12

V priebehu celého týždňa bolo krásne počasie a tak Erixon obliehal neďaleké kopce. V pondelok večer sme spoločne vybehli na skalu “Žaba” nad mesto. V utorok zamieril na Žarnov (JN98GO, 840m), v stredu sa odhodlal bojovať s polmetrom snehu na Vtáčniku (JN98HO, 1346m) a aby nevyšiel z cviku, vo štvrtok odbehol na Veľký vrch (JN98FP, 456m). 


Partizánske, JN98EP

Sledujúc prichádzajúcu zmenu počasia sme sa rozhodli využiť pekný piatok a v prvý jarný deň spraviť zopár spojení z Buchlova JN98GO, 1040m). Auto sme nechali v chatovej oblasti Horná Ves – Lomy a odtiaľ po lesnej štrkovej ceste sme kráčali pešo.

2020-03-batovan-14 nájdete chybu?

Po 100 minútach môjho fučania sme dorazili na kótu. Príjemných 17°C, bezvetrie a úplné ticho! Kým som vybalil stanicu a batériu, Erixon mal pripravenú anténu a výzvy mohli začať.

2020-03-batovan-03

Tentokrát nezapisoval CB spojenia, ale vzal PMR rúčku a dával výzvy. A celkom sa mu darilo. Spravil 15 spojení, a nebyť rušenia od hrajúcich sa detí a babysiterov, mohlo ich byť aj viac.

Ja som sa oprel o jeden z kameňov a začal zbierať spojenia. Klasika na úvod: stále počúvajúci Tulák Prievidza, ďakujeme Ivan! Potešili spojenia na južné Slovensko: Robi N. Zámky, Juro Hul, Hiriburu, Dušan D. Pial, Milan Trnovec, ale aj na sever Slovenska. Kaso Žilina práve montoval svoju anténu na strechu a konečne bude v éteri aj z domu, nielen z portejblov. Boli sme jeho prvým spojením (okrem tých testovacích po Žiline). Juro, nech Ti to z domu lieta! Nielen my, ale aj niektorí ďalší cébečkári dali info o našom portejbli na rôzne komunikačné kanály a tak nás stále niekto volal.

2020-03-batovan-04

Potom prišli pekné spojenia nad 100 km. Konečne sa nám podarilo spojenie s Lubošom Miloslavov, ktorý bol v práci v Bratislave, pekný signál mal a naším DX-om bol Alexander Suchohrad, zavolal nás aj Lima Delta Zohor, dokonca k nám preliezli aj dve spojenia spoza hranice – Vladimír Hlinsko /p Kopaniny a Karel Koryčany /p Hodonín. No a Slnko zapadalo, preto sme o 17.10 museli vypnúť a zbaliť. 

2020-03-batovan-08

2020-03-batovan-05

2020-03-batovan-07

Boli sme veľmi milo prekvapení, koľko spojení sme spravili v piatok popoludní. Tvrdí sa, že na Slovensku cez týždeň spojenie nespravíte, ale nám sa ich podarilo 24.

2020-03-batovan-Mapa_JN98GO-13

A dočítal som sa, že v piatok poobede bola aktivita napríklad v Žiline, po veľmi dlhom čase v Bratislave a okolí, klasické južnoslovenské kolečko spomínať netreba. Tešíme sa spolu s vami a už teraz plánujeme, kam vylezieme v apríli.

2020-03-batovan-06

Ďakujem všetkým za spojenia ! 73
CB Marconi & PMR Erixon

P.S. Tú chybu ste našli? Ak áno, čakáme vaše odpovede v komentároch, hihi.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

8 reakcií na Marcové portejblovanie dvoch Baťovcov

 1. Marconi PE povedal:

  Chybu už objavil Milan Senica a nie sú to preklepy v texte, ale chyba na turistickej tabuľke (nesprávna výška Buchlova). A áno, do Suchohradu to bolo o cca 10 km ďalej ako do Bratislavy. Ale som rád, že sme to dali!

 2. Luboš a Janka Miloslavov povedal:

  Žeby chyba? po veľmi dlhom čas v….
  A tak teda Alexander Suchohrad ma tromfol v DXe?
  Nevadí aj tak ďakujem za spojenie….nabudúce to budem možno ja. 73

 3. Marconi PE povedal:

  BINGO! Milan sleduje najpozornejšie. Na celej žltej trase je výška Buchlova uvedená nesprávne.

 4. Milan Gozora povedal:

  Rozdiel 100 m výšky na turistickej tabuľke.

 5. Marconi PE povedal:

  Ani v rúškach to nie je…

 6. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Chýbajúce rúška? 😉

 7. Marconi PE povedal:

  nie nie, to je len preklep, ktorý idem opraviť… hľadaj na fotkách…

 8. Snikers Nemšová povedal:

  Spojenie so exp. Mafia…?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*