SPL 2020 Február

Február je za nami. Súťažiacich tento mesiac neskutočne vytrápilo počasie, nebola to vôbec sranda, veď posúďte sami…

 

Až na Exp. Výstrkov všetci vyrazili na kopce 22.februára, no práve vtedy sa na kopcoch akoby všetci čerti ženili. Niekde pršalo, inde snežilo, ale fúkalo skoro všade. Napriek tomu sa viacerí popasovali s týmito ťažkými podmienkami a nakoniec prišlo deväť súťažných denníkov. Spojení bolo oproti januáru pomenej. Napriek tomu si niektorí pripísali pekné výsledky a odskočili svojim konkurentom. Poďme ale pekne po poriadku ako vždy.

9.miesto – Marián Michalková skúsil novú kótu, bližšiu k domácemu QTH, vyštveral sa na Šachtičky a priviezol odtiaľ 6 spojení a do tabuľky zapisuje 339 bodov. Najďalej sa dovolal na Moravskú Exp. Spektrum na Letnú 110km.

8.miesto – Do SPL sa opäť vracia aj Exp. Krtko. Krtíšania FormatX a VK-3 vyrazili na Dačov Lom a priviezli si odtiaľ úvodných 11 spojení. Do tabuľky zapisujú na začiatok 421 bodov. Najďalej sa dovolali na Trnavákov na Dolnú Nitru 74km.

7.miesto – Exp. Perún opäť vyrazila na obľúbený Straník. Podarilo sa im 17 platných spojení, to stačilo na 712 bodov a najdlhšie spojenie doletelo na Letnú k Exp. Spektrum 93km.

6.miesto – Exp. Výstrkov vyrazila do sveta. Na Pezinskej Babe dlho hľadali flek, nakoniec ho našli a popri viacerých návštevách sa im podarilo 21 spojení. Do tabuľky pripisujú 727 bodov a najdlhšie spojenie zaknihovali s Krokodílom Veľké Lovce 92km.

5.miesto – Exp. Trnaváci po čase opäť navštívili rozhľadňu na Dolnej Nitre. Článok Ste si mohli prečítať minule, teraz si povedzme, ako sa im darilo. Za 19 spojení získali 795 bodov. Najďalej im to zaletelo až na Exp. Matej na Butorky 116km.

4.miesto – Exp. Baťovan vyrazila tentokrát pešky na Veľký Vrch pri Partizánskom. Za hodinu prevádzky sa im podarilo 19 spojení, do tabuľky pridávajú 964 bodov a najdlhšie spojenie mali s Mišom Brezno na Tlstom Javore 86km.

3.miesto – Exp. Mafia si zopakovala štart od Mozoľovcov. Po príchode síce našli anténu miesto na stožiari spadnutú v poli, ale v tme sa im ju podaril opäť postaviť. Nakoniec sa im podarilo 21 spojení, to stačilo na 1343 bodov a najdlhšie spojenie doletelo k Milanovi Senica na Žalostinú 127km.

2.miesto – Milan Senica štartoval vo februári zo Žalostinej. Podarilo sa mu síce 81 spojení, ale na prvenstvo to nestačilo, keďže sa našiel niekto lepší. Každopádne Milan do tabuľky pridáva 5749 bodov a najdlhšie spojenie k Exp. Radegast na upšaný Čerchov 346km.

1.miesto – najviac spojení, najviac bodov, najdlhšie spojenie víkednu a najviac odvysielaného času – to je februárový výsledok Exp. Matej. Marián a Terka Strečno opäť vyrazili na Butorky a ako jediní vydržali až do rána. Odmenou im bolo spolu 88 spojení, za ktoré získali 5905 bodov, čo bolo o málinko menej ako Milan. Rovnako ako pred mesiacom aj teraz ich ODX zaletel až na Čerchov k Exp. Radegast, mali to ale ďalej ako Milan Senica, konkrétne až 404km.

V priebežnej tabuľke sa toho veľa neudialo. Svoju pozíciu si zlepšil jedine Marian Michalková, ktorý sa posunul z desiateho miesta na deviate a vystriedal na ňom Križiakov. Všetci ostatní si svoje priečky udržali. Matej máličko stiahol náskok Milana Senica, s veľkou stratou nasleduje kvarteto Trnaváci, JNZ, Mafia a Baťovan. V kľudných vodách si zatiaľ plávajú Výstrkov, Perún a Marian Michalková.

To je za mesiac február všetko. Priebežné poradie a zoznam denníkov je tu. Dopočutia v marci, snáď už pri lepších podmienkach.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*