SPL 2018 – August

Mesiac august ponúkal možnosť zabodovať v rámci Slovenského poľného dňa aj do Slovenskej portejblovej ligy a viacerí “ligisti” toho aj patrične využili. Prišla doslova záplava denníkov. Pozrime sa teda na to, ako sa jednotlivým súťažiacim v auguste darilo…

Záplava denníkov a pracovné povinnosti Pala BA spôsobili, že vyhodnotenie trochu mešká, tak som si ho pre tento mesiac dovolil zastúpiť. Všetky augustové denníky som teda vyhodnotil ja (Števo ZV) s pomocou opráv SKPD, ktorú vykonal Marconi PE…Veď sme len ľudia a musíme si pomáhať!

Ako prvý v auguste vyrazil Milan Senica, akurát, že týždeň pred konaním SKPD a preto tentokrát zo Žalostinej iba 31 spojení a celkovo 1851bodov.

 

Nasledujú denníky s dátumom konania SKPD. Alan Trnava poslal denník zo Šianca, kde sa mu podarilo 16 spojení, čo mu hodilo spolu 1271 bodov.

 

Ďalej poslala denník Exp. Jan Golian, je to ich tohtoročný prvý denník a rozšíril rady súťažiacich až na číslo 15 !!! Operátor Peter BA si pre svoj štart vybral kótu Pivnica 830m v Malej Fatre a priniesol si odtiaľ 25 spojení a 1530 bodov.

 

Ako ďalší poslal denník aj zástupca severného Slovenska Expedícia Dunajec, ktorej sa z Vysokých Tatier podarilo 28 spojení. Do celkovej tabuľky tak pridávajú 2428 bodov.
 

Expedícia Novohrad vyrazila na nový kopec. Kóta Tri Chotáre im darovala 28 spojení a spolu 2527 bodov.
 

Ako ďalšia poslala denník aj Expedícia Krtko, ktorá z kóty Drieňovica zaknihovala 42 spojení a celkovo 3311 bodov.
 

A je tu ďalší denník, Expedícia Perún, Roman si pre svoj štart si zvolil kótu Mravečník a doniesol odtiaľ celkovo 60 spojení a 4608 bodov.
 

Expedícia Mafia vyrazila na svoje obľúbené Sitno a i keď priviezli domov spolu pekných 86 spojení a 6576 bodov, boli v tomto mesiaci od nich aj lepší.
 

Expedícia Ondrej vyrazila do Veľkej Fatry. Kráľova Studňa síce nie je Krížna, ale 71 spojení a 5175 je dobrý výsledok, ktorý ich posunul v priebežnej tabuľke na druhé miesto za Milana.
 

Expedícii Baťovan sa skutočne zadarilo. Kóta Marhát sa im odvďačila celkovo 110 spojeniami a 8899 bodov je v tomto mesiaci druhý najlepší výsledok.
 

Ako sa hovorí, to najlepšie nakoniec. Jano Nové Zámky vyrazil na Veľkú Lúku na Martinských Holiach. Táto výborná kóta nesklamala a Jano zapisuje 131 spojení a celkovo 12282 bodov. Keby Jano zasielal denníky častejšie, mali by ostatní ďalšiu silnú konkurenciu.
 

Ako posledná zaslala augustový denník Expedícia Križiaci a práve možno preto som na jej vyhodnotenie pôvodne pozabudol, za čo sa im 10x ospravedlňujem. Je veľmi sympatické, že Roman Modra stále hľadá a objavuje nové kóty. V auguste si pre svoj štart vybral kótu Somár odkiaľ si priniesol 32 spojení a to tabuľky si pripísal 2137 bodov.
 

To by bolo pre mesiac august všetko. Výpis denníkov ako aj aktuálne poradie je TU

Augustové denníky urobili v tabuľke zmeny. Exp.Ondrej preskočila Križiakov, Jano NZ ako aj Baťovan či Dunajec poskočili o jednu priečku. Naopak Perún o dve priečky klesol. Pomaly uplynie aj termín pre septembrové denníky, ale tie si vyhodnotíme nabudúce.

73 Števo ZV

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na SPL 2018 – August

 1. Števo ZV povedal:

  Prepáč ešte raz Roman, vyhodnotený si bol, len som ťa akosi pozabudol spomenúť v článočku.
  Dopisoval som ho pred polnocou, že by únava materiálu ???
  Všetko doplnené!

  73 Števo

 2. Roman Modra povedal:

  Aj my sme boli v auguste na kopci!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*