SPL 2018 – November

SPL a CB portejblovanie ako také sa teší čoraz väčšiemu záujmu. Dokonca ani chladné novembrové počasie ligových hráčov neodradilo a v novembri dorazilo až osem súťažných denníkov…

 

 

 

Takmer všetci ligoví hráči si za svoj štart vybrali víkend 24. – 25.11., kedy sa na pásme zišla skoro celá česká a slovenská CB “elita”. Jedinou výnimkou bol denník od Expedície Novohrad. Tá vyrazila už 10.novembra, ale pásmo bolo prázdne a najmä preto iba 16 spojení, 807 bodov a DX 136km.

Denník s najmenším počtom spojení v novembri zaslala Expedícia Krtko. Je chvályhodné, že aj napriek iba 7 spojeniam denník poslali a sú SPL verní. Za tých 7 spojení zapisujú do celoročnej tabuľky 384 bodov a DX 146km.

Do SPL sa novembrovým denníkom zapojil ďalší nový súťažiaci – Expedícia Trnaváci. Z obľúbenej kóty Šianec si chalani priviezli domov 12 spojení, do tabuľky si zapísali úvodných 621 bodov a DX 101km.

Výrazne lepšie sa darilo Expedícii Križiaci. Roman Modra tentokrát vyrazil na Vápenkovú Skalu a podarilo sa mu spolu 49 spojení. Z nadmorskej výšky 469m sa mu podaril aj pekný DX k V3D na Zvičinu 241km.

Štvrté miesto v mesiaci november získal Milan Senica. Zo Žalostinej síce priniesol výborných 86 spojení a 7019 bodov, ale v tomto mesiaci boli od neho ďalší traja lepší. Darmo, konkurencia sa z mesiaca na mesiac zvyšuje! Milan ako už tradične zapisuje aj dlhý DX, tentokrát na Mědenec 360km.

O 15 bodíkov Milana porazila a tretie miesto v novembri získala Expedícia Ondrej. Marián a Terka Strečno tentokrát vyrazili na Butorky. S novým HBčkom sa im podarilo 93 spojení, čo predstavuje 7034 bodov. Výborný DX sa u Exp. Ondrej už stáva pravidlom, na Radegastov im to hodilo 404km.

Druhé miesto v silnej  novembrovej konkurencii získala Expedícia Perún. Roman Teplička opäť oproboval kótu Polom a darilo sa mu výrazne lepšie ako pred mesiacom. V októbri priniesol 4970 bodov, no tentokrát porazil aj Ondreja s Milanom, 84 spojení mu hodilo spolu 7432 bodov. Spojení mal síce menej ako Ondrej, ale Polom je ďalej od hraníc a najmä to nakoniec zavážilo. Podobne ako Ondrej aj on pridáva DX na Radegastov, ale až 442km.

V novembri sa najlepšie darilo Expedícii Mafia. Cyro a Števo opäť vyrazili na Skalku v Kremnických vrchoch a odmenou im bolo až 122 spojení a 12125 bodov. Rovnako aj oni zapisujú najdlhšie spojenie na Čerchov s Radegasťákmi 455km.

Aj v novembri sa niektorí súťažiaci nevyhli chybám a preto, aby sa to neopakovalo mám tu pre Vás pár rád. Ak ich budete dodržiavať budete mať čisté denníky.

1. Pred každým novým denníkom si dajte aktualizovať denník CL6, ak sú k dispozícii nové databáze (volačiek a lokátorov) program Vám ich stiahne, nakoniec si nezabudnite indexovať všetky databázy. Databázy sa pravidelne dopĺňajú, opravujú a vylepšujú. Využívajte ich a % Vašich chýb sa bude blížiť k nule!

2. Pri prepisovaní papierových denníkov z portejblu doma do CL6 dbajte na to, aby Ste do denníka uvádzali pravdivé dátumy a časy spojení. Ak bola expedícia v sobotu a vy papier prepisujete napríklad v stredu CL6-ka Vám bude pri každom spojení dávať stredajší dátum, to isté s časmi !

3. Prezerajte si denníky ostatných súťažiacich v banke. Prezrite si ich chyby a poučte sa z nich. Ako sa hovorí: “Hlúpy sa učí na vlastných chybách, múdry sa cudzích”

4. Niektoré chyby nemali za následok odobratie bodov, napriek tomu si na ne dajte pozor. Nie Turíčky, ale Turičky, podobne JN98UG nie je lokátor Lučenca, je však v tolerancii.

5. Posledná poznámka sa týka ťažko dohľadateľných miest. Tak konkrétne zápis spojenia: Pavel Moravský Krumlov /p U Vodárny JN89DB nie je správny. Nakoľko QTH “U vodárny” na mape nikde nie je uvedené. Nie je platné, že nejaká vodáreň v okolí naozaj je. V podobných prípadoch stačí použiť zápis /p Nr Moravský Krumlov. Nr je skratka z anglického NEAR (blízko) a vyhodnocovateľ Moravský Krumlov na mape hravo nájde. Vodáreň však nie a snáď nikto nečakáte, že organizátor bude hľadať na street view alebo na Googli nejakú vodáreň. Ja osobne, pokiaľ takéto QTH mám v denníku a nie je vidieť na klasických mapách, pripájam do mailu k denníku aj obrázok mapy, kde to QTH vidieť je. Napríklad naposledy QTH: Altán u Spáleného Dubu

Ďakujem Vám za pozornosť ak Ste sa dočítali až sem.

73 Števo ZV (SK-525)

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na SPL 2018 – November

  1. exp pohadka povedal:

    Gratulujem k peknym vysledkum. Aj z map je vidno ako je Polom perfektna kota na Čechy ale bohužial tiež perfektne smerova. Dopočutia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*