SPL 2021 Marec

Slovenská Portejblová Liga pokračovala ďalším kolom. V tomto mesiaci nám však podmienky veľmi nepriali…

 

V marci takmer všetci na svoj štart využili jarné kolo súťaže 4 ročné obdobia. Podmienky nám však absolútne nepriali. Do toho ešte aj zákaz cestovať cez okres a o 20:00 sme už museli byť všetci doma… Celé zle.

Vykonaných bolo spolu 837 spojení na Slovensko, do Čiech, Maďarska a Rakúska. DX odrazom sa tentokrát nepodaril nikomu – neboli podmienky. Nikomu sa nepodarilo 300km spojenie. Dnes je to teda biednejšie. Najdlhšie spojenie mala tentokrát Mafia do Rakúska 275km. Tú sú v mapke všetky spojenia…

SPL_ALL_3_2021

Celkovo došlo spolu 16 súťažných denníkov. Poďme teda od 16.miesta.

16. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Luboš s Jankou Miloslavov vysielali tradične z Bajkalskej. V denníku majú 12 spojení a celkovo do tabuľky pridávajú 227 bodov. Vylepšili si aj ODX súťaže, keď urobili Exp. Bažanti na Chmeľovej 126km. Priebežne im patrí 18.miesto.

15. miesto – obsadil Štefan Púchov so svojou novou Exp. Javorina. Štefan požiadal o zmenu a ďalej bude v SPL fungovať ako Exp. Javorina. Ich denník má 14 spojení a celkovo pridávajú do súťaže 841 bodov. Ich ODX bol Víťa Krnov /p Letisko Krnov 130km. Javorina klesla so 13. na 14.miesto.

14. miesto – patrí novému účastníkovi, ktorým sa stáva Stenly Skalica. Stenly poslal svoj úvodný denník z Veterníka. 11 spojení mu stačí na úvodných 895 bodov. Najdlhšie spojenie zapisuje na Exp. Chobot na Skalke 129km. Stenly vitaj medzi nami a tešíme sa na ďalšie Tvoje denníky. Priebežne sa Stenly zaradil na 16.miesto SPL.

13. miesto – získal Marian Michalková. Marian búra mýty a konečne vyrazil na kopec! V rámci okresu B.Bystrica vyrazil na kótu Kruhy nad Hrochoťou a odmenou mu bolo 17 spojení, za ktoré zapisuje 1112 bodov, čo je dvakrát toľko ako doteraz spolu v SPL. Takisto si vylepšil aj ODX, keď urobil Križiakov na Kukle 156km. Marian sa v tabuľke posúva zo 14. na 13.miesto. Len tak ďalej.

12. miesto – patrí Exp. Krtko. Obľúbená kóta Drieňovica tentokrát Krtkovcom vyniesla 22 spojení a 1821 bodov. Aj oni si v marci vylepšili ODX súťaže. Najdlhším spojením boli Katka a Ondra Kyjov /p Domanínsky kopec 161km. Krtkovci sa posúvajú 12. na 11. priebežné miesto.

11. miesto – patrí ďalšiemu staronovému účastníkovi SPL a to Exp. Chobot. Jano Žiar si to v rámci okresu namieril na osvedčenú Skalku a celkom sa mu zadarilo. 32 spojení a 2436 bodov je pekný výsledok. Najdlhšie spojenie zapisuje na Víťu Krnov /p Býkov 174km. Úvodným denníkov zaujíma Chobot priebežné 12.miesto. Len tak ďalej Janči.

10. miesto – vyslovene zlý mesiac má za sebou Mafia. V rámci okresu nebolo veľmi z čoho vyberať a tak sa posilnení Mafiáni vybrali na prieskum úplne novej kóty Želobudzská Skalka. QTH sa ale nakoniec ukázalo ako absolútne nepoužiteľné a napriek dvojčaťu sa im podarilo iba 38 spojení a spolu 3059 bodov. Jedinou malou náplasťou bol ODX do Rakúska s Manfredom Gloggnitz 275km. Mafiáni klesli z prvého miesta až na tretie. 

Keď sa nedarí bodovo, tak sa darí inak a Mafia zaučila nových operátorov, teda skôr operátorky a keďže sa im CB portejblovanie zapáčilo, môžete sa na ženské hlasy tešiť aj nabudúce.

Martina_ZV

9. miesto – o pár bodov ako Mafia získala Exp. Echo. Z QTH Nad Oborou tentokrát zaknihovali spolu 58 spojení a získali 3553 bodov. Aj Echáči si vylepšili ODX, ktorý má oddnes hodnotu 158km za spojenie s Apachom Znojmo /p Mlýnek. Echáči ostávajú tam kde boli na priebežnom šiestom mieste.

8. miesto – získala Exp. Baťovan. Z kóty Stráž zapisujú 51 spojení a 3807 bodov. ODX zaletel na Exp. Favorit /p Suchá Hora 213km. Napriek slušnému výsledku chalani priebežne klesli o jednu priečku na 8.miesto.

7. miesto – získala Exp. Asterix. Z kóty Zrnová priviezol Miňo spolu 69 spojení a pripisuje ďalších 3966 bodov. Aj Asterix si vylepšil ODX za spojení s Exp. Kameň /p Marduňa 200km. Napriek tomu všetkému si Asterix neudržal 4.miesto a klesá na priebežné piate.

6. miesto – patrí Exp. Trnaváci. Štvorica Alan TT, Boris TT, Afro TT, Tacho TT vyrazili na novú kótu Ostrý Kameň a zadarilo sa im výborne. Získali spolu 54 spojení a 4367 bodov. Takisto aj oni si prepísali tohtoročný ODX za spojenie s Honzom Jihlava /p Holý Vrch 158km. Trnaváci v silnej konkurencii ostávajú na priebežnom deviatom mieste.

5. miesto – o pár bodov viac ako Trnaváci získala Exp. Križiaci. Tí vyrazili na Kuklu a získali 57 platných spojení a 4451 bodov. Aj Križiaci si prepísali ODX spojení s Romanom Žďár nad Sázavou /p Kopeček 159km. Križiaci ostávajú na priebežnom desiatom mieste.

4. miesto – získala Exp. Matej. Z Polomu sa im podarilo 66 spojení a 5586 bodov je tiež dobrý výsledok, ktorým sa Matej posúva z piateho  na priebežné štvrté miesto. Najdlhšie spojenie zapisujú na Lojzu Dolinu Zbýšov /p Rapotice 188km.

3. miesto – bolo určite najväčšie prekvapenie a bronzovú marcovú priečku získala Exp. Bažanti. Tí vyrazili veľmi neskoro na Chmeľovú na noc a ostatné expedície ani nechytili, napriek tomu vychytali domasedov a výborný výsledok je na svete. Spolu teda 84 spojení a 5692 bodov. Škoda však siedmych chýb, bol by výsledok ešte lepší. ODX zapisujú na Frantu Bransouze /p Troják 177km, čo je ich nový ODX súťaže. Bažanti sa posúvajú z ôsmej priečky na siedmu… Bacha na nich, Bažanti nám totiž začínajú vystrkovať rožky 🙂

2. miesto – striebornú marcovú priečku získal Milan Senica. Z kóty Havran sa mu podarilo 98 platných spojení a zapisuje 7122 spojení. Najdlhšie spojenie má netradične na Slovensko a to Mariana Michalková /p Kruhy 147km. Milan preskočil síce Mafiu, napriek tomu ale zostáva na priebežnom druhom mieste, prečo? Odpoveď dá prvé miesto.

1. miesto – marcovým víťazom sa s obrovským náskokom stala Exp. Marco Polo. Kaso zostal na Hnilickej Kýčeri až do rána a odmenou mu je 135 spojení a 12490 bodov. Najďalej mu to zaletelo k Exp. Favorit /p Suchá Hora 219km. Marco Polo sa vynikajúcim výsledkom vystrelila do čela SPL a predbehla aj Milana aj Mafiu.

To je z marcového vyhodnotenia SPL všetko. Týmto Vás zároveň pozývam na aprílový Jarný CB Závod. Priebežné poradie je tu. Dopočutia.

73 Števo Zvolen

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na SPL 2021 Marec

 1. Števo ZV povedal:

  Ďakujem za kontrolu Kaso, obe veci opravené…ešte že Ťa mám 🙂

 2. Kaso Žilina povedal:

  Tak dnes su to dve veci:
  1. exp. Mafia má v celkovom poradí DX priamou vlnou 275km, prepíš namiesto 241km čo tam máš teraz.
  2. exp. bažanti majú celkové skore 8481 bodov.

 3. števo zv povedal:

  To sa naučte….a nie každý len po 3 🙂

 4. Marian Michalková povedal:

  Áno, Križiaci 33 denníkov a len 10. miesto. Asi treba skontrolovať PSV.
  Števovi ale musíme poďakovať za pekné vyhodnotenie SPL a prácu v SCBR.
  Ď73.

 5. Snikers Nemšová povedal:

  Kriziaci uz stihli poslat 33 dennikov? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*