SPL december 2013 + výsledky SPL OPRAVENÉ

SPL 2013 sa uzatvoril decembrom 2013, kedy bola posledná možnosť na portejbl na kopcoch. Vládlo však divné počasie, kde zo začiatku bolo snehu, avšak ku koncu bolo na kopcoch teplo a preto aj sneh zmizol. Uvidíme, kedy sa vráti, ideálne vôbc 🙂 Konal sa aj Zimný CB závod a tak bolo opäť rušnejšie na pásme. Poďme sa na to pozrieť.

Milan Senica vyšiel na Vápenkovú skalu, odkiaľ spravil pekných 70 spojení a získava za ne 4978 bodov. DX ako  väčšinou robil Honza Sulejovice na Svahovej za 364km.  

Marconi  Partizánske ako contest manager išiel situáciu na pásme monitorovať  na Kaktus Maják, odkiaľ poslal symbolickejší ale o to krajší  denník na expedície. 18 spojení a rovných 1500 bodov ho ale nikam neposúva a tak si upevňuje 5. miesto. DX 170km zaletel k Sykymu Boskovice.

exp. Marco Polo testovala “žilinský” Polom, kde vyšli opäť pešo na počudovanie viacerých  znalých miestnych pomerov. Pol republiky sa po nich zháňalo, avšak silný vietor im zhodil HBčko, ktoré nebolo schopné poriadneho vysielania a preto sa aspoň dobre vyspali na kopci.  25 spojení  im hodilo 2407bodov a zvýšilo tak náskok. DX 336km na exp. Kleť bol prekvapením aj pre operátorov na Kleti.  

exp. Zlatokop si vyšla aj v tento zimný mesiac aspoň nad dedinu Častkovce, odkiaľ pochytali expedičky na kopcoch. 17 spojení za  1248 bodov a konečné 7. miesto. DX tentokrát ako z praku  na horu Samara lok. LO53BF a rovných 2289km im tak zabezpečil prvé miesto v TOP DX! Chlapcom gratulujeme.

Tak, to je všetko čo mi prišlo za mesiac december. Myslím, že môžeme všetko podčiarknuť a spočítať.

Určite ste si všimli, že článok krátko po publikovaní zmizol. Dostal som mail, kde som bol upozornený, že exp. Marco Polo 29.6.2013 porušila propozície v podmienkach štartu bod e, kde sa píše o tom, že vysielacie QTH musí byť na územií Slovenskej republiky. Z tohto výjazdu bol článok na www.cbdx.cz, kde fotky jasne ukazujú, že anténa sa nachádzala na českej strane kopca, čiže bola mimo územia SR a tým pádom nemôže byť tento denník započítaný. Tento podnet som uznal, denník z Javoriny škrtol a konečné poradie sa zmenilo nasledovne:

Konečným víťazom SPL 2013 sa stáva Milan Senica s bodovým ziskom 69.482 bodov.
Druhý v poradí je exp. Marco Polo, ktorí nazbierali 65.403 bodov.
Tretím v konečnom poradí je Miro Hlohovec, ktorý skončil s 51.618 bodmi.
Najviac súťažných výjazdov spravil a denníkov poslal Milan Senica a to 11. Chýbal mu len jeden a to za február.
Milan taktiež spravil najviac platných spojení a to 840.
Najvyšší priemer km na jedno spojenie má zase exp. Marco Polo – 118,05km/QSO.
Najdlhšie spojenie ma exp. Zlatokop do Ruska mesto Samara 2289km.
Najvyšší priemer spojení na jeden výjazd má exp. Marco Polo – 92,3 spojenia na výjazd.

Z denníkov:
Najviac spojení za 1 výjazd na exp. Marco Polo – 163 QSO z Veľkého Kriváňa z 18.5.2013.
najviac bodov za 1 výjazd taktiež exp. Marco Polo – 20.332 bodov z Veľkého Kriváňa z 18.5.2013.
Najvyšší priemer za 1 výjazd je takisto z tohto denníka a to 124,736km/QSO.

Celkovo:
Celkovo bolo v lige zarátaných 3007 platných spojení, pričom bolo preklenutých 247355 km.
Celkom bolo v lige 10 expedic alebo jednotlivcov, tak ako pominulé roky (2). Tento trend je veľmi potešujúci, pretože obľúbenosť súťaže neklesá, naopak privítame aj ďalších súťažiacich, hocilen minimálnym počtom denníkov.

Kompletný prehľad denníkov a konečné výsledky

Výhercom gratulujeme, zúčastneným ďakujeme a tešíme sa do ďalšieho ročníka SPL2014.
Diplomy a ocenenia budú odovzdané na jarnom stretnutí na Remate.

Kaso Partizánske
73!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*