SPL: Veľkonočný úlet

Na Veľkonočnú sobotu som ušiel z návštevy, aby som spravil pár spojení do SPL, a podporil ostatné stanice, ktoré boli nahlásené znova v peknom počte.

Niet o čom veľmi písať. Zvolil som malý kopec „Kamenec“ s nadmorskou výškou len 265 m neďaleko dedinky Brhlovce, ktorá je známa obydliami vytesanými v skale. Pri výmene reportov som ale uvádzal „Brhlovce“, lebo som ešte nevedel, že ten kopec má aj meno. Ospravedlňujem sa za malú nepresnosť.

Moja výbava bola minimálna. Rúčka Alan 95 plus, anténa drôtovka na 6m udici zastrčenej v stožiari, ak sa to tak dá nazvať, z plastovej vodovodnej rúry. Napájanie som mal zo 7 Ah gelového akumulátora a anténu som lustroval cez analyzér miniVNA Tiny. Za dve hodinky som spravil len 6 spojení, ale aj tie ma potešili, a dúfam, že pomohli súťažným protistaniciam. Bolo príjemné prehodiť zas pár slov s CB nadšencami a pri stavaní antény mi aspoň trochu vytrávili tie klobásky a údené krkovičky…

Pre ilustráciu prikladám pár fotiek.
Pozdravuje vás Alan Trnava.

2019-04-alan-tt-1

2019-04-alan-tt-2

2019-04-alan-tt-3

2019-04-alan-tt-4

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*