SPL 2019 február

So značným oneskorením, ale predsa prinášame výsledky februárového kola čoraz viac obľúbenej Slovenskej portejblovej ligy.

V prvom rade vás prosím, ospravedlňte Pala BA. Má toho teraz hrozne veľa a tak som sa mu opäť ponúkol, že trošku helfnem, nahodím vyhodnotené denníky a posledné dva sám vyhodnotím. Toľko úvodom a poďme k samotným denníkom.

Februárové denníky som si dovolil zoradiť podľa počtu dosiahnutých bodov. Zaujímavé je, že všetci ligoví hráči sa streli v jeden deň a to v sobotu 23.2.2019. Niektorí dokonca vydržali až do nedeľného rána! Do uzávierky prišlo nakoniec až osem denníkov, poďme teda na ne.

Privítajme spolu medzi nami úplne nového ligového hráča. Prvý denník do SPL nám totiž poslal Marián Michalková. Marián zaslal denník zo Šachtičiek JN98NT, sú to len 4 spojenia a 238 bodov, ale každý nejako začína… Zaželajme mu všetci veľa šťastia v ďalších portejbloch.

O málo lepšie sa darilo Exp. Baťovan, tá vyrazila na neďaleký Kršteňanský kopec. Odmenou im bolo 22 spojení, 610 bodov a DX 92km.

Víťaz januárového kola SPL Exp. Križiaci poslali tentokrát trošku slabší denník. Z kóty Dubová poslali denník kde bolo 17 spojení, 1002 bodov a DX 129 km. Vo veľkej konkurencii to nestačilo na udržanie si prvého miesta a Križiaci rázom klesli až na štvrté.

O trošku lepší výsledok ako Križiaci dosiahla Exp. Krtko, je to ich prvý tohtoročný denník. Z kóty Drieňovica priniesli “krtíšania” FormatX a VK3 spolu 22 spojení, hodilo im to 1561 bodov a DX 133 km. Zatiaľ im to hodilo priebežné 7. miesto.

Rovnako prvý denník v roku poslal aj tradičný účastník a “úradujúci majster” Milan Senica. Napriek dobrej kóte mu to vo februári nestačilo na “bedňu” a skončil štvrtý. Zo Žalostinej Milan priviezol 71 spojení, 5178 bodov a DX 352 km na Exp. Pohádka. Milan sa týmto výsledkom zaradil na priebežné piate miesto.

Rozdiely na prvých troch miestach februárového kola boli skutočne minimálne. Bronzovú priečku nakoniec získal Mates Brno, ktorý zo Zárub dosiahol 121 spojení, 9166 bodov a DX 326 km na Exp. Radegast. Mates sa týmto výsledkom posunul z tretej na priebežnú druhú priečku.

Najviac spojení vo februári dosiahla Exp. Ondrej, ktorá z Butoriek dosiahla po kontrole až 121 spojení, čo im stačilo na druhé miesto. Celkovo to hodilo 9254 bodov a DX 384 km na Pohádku. Marián a Terka Strečno sa týmto výborným výsledkom posunuli zo štvrtého na priebežné tretie miesto.

Najviac sa vo februári darilo Exp. Mafia. Števo Zvolen zo Suchej Hory priniesol po oprave nakoniec 105 spojení, čo síce nebolo najviac, ale vďaka najvyššej nadmorskej výške a smerovej anténe získal napokon najviac bodov – 9740. Rovnako získal aj DX večera Mafia – Radegast 429km. Mafia sa týmto ziskom dostala do priebežného vedenia SPL.


Nuž a sme na konci, priatelia. To je z vyhodnotenia februárového kola SPL všetko. Prehľad jednotlivých denníkov ako aj priebežné poradie nájdete na webe v sekcii Akcie a súťaže. Vyhodnotenie marcového kola priebežne pripravujeme.

Do ďalších mesiacov želáme všetkým hráčom dobré počasie, dobré podmienky a hlavne šťastnú ruku vo výbere miesta vysielania.

73
Števo Zvolen, SK-525

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*