SPL: Veľkonočný portejbl

Stano Dolné Trhovište: Veľkonočná sobota bola nádherná. Počasie super. Tento krát som mal pohodičku, žiadne stresy… V kľude som si pripravil všetko potrebné, lebo nechcel som dopadnúť ako minule. Pekne som si spravil čo som si stanovil ako cieľ
a poď ho na kopček.

Kolegovia s OCBR Stredné Považie boli ohlásení na Mohyle M.R. Štefánika a ja som sa veľmi tešil ako malý chlapec na potvrdenie o spojení. (Mohlo to byť moje druhé). Po ceste autom na môj najbližší kopček asi 1 km vzdušnou čiarou od môjho domáceho QTH som počul výzvu z Bradla. Hovorím si, že ešte počkám, že s nimi spravím spojenie až z portejblu z veľkej 5/8. Asi 100 m od cieľového bodu som v aute počul ďalšiu výzvu z Bradla. Váham, či zavolať z magnetky ešte ako mobil, alebo až ako portejbl. Reku, však hádam mi neutečú, tak som vybalil techniku a pustil som sa do toho. Trvalo mi to asi 20 minút, kým som
zložil anténu a postavil stožiar a ani som ho neukotvil lanami. Zapol som stanicu, naladil som kanál 17 a počúval som. Nič. Dal som výzvu na Bradlo. Nič. Behám po kanáloch a po Bradle  akoby sa zľahla zem. Ešte som tajne dúfal, že sa niekde objavia, ale nič. No čo už. Tak snáď sa mi to podarí na 200. výročie 🙂

20190421_065142

Križiakov som tiež nestihol. Môj abstinenčný príznak po rádiovom signále našťastie zahnalo množstvo staníc, ktoré sa zúčastnili. Niekedy pred polnocou som niekoho začul (tuším to bol Števo ZV), že ide exp. Radegast na SSB, tak som to prepol aj ja, počúval som a nejaký slabučký náznak tam bol, ale nedalo sa to čítať. No nič, na exp. Radegast
si musím ešte počkať a asi zmeniť kopec. Zatiaľ som s nimi nemal tú česť…

20190421_070234

Noc bola chladná, ale deka to zachránila. Vydržal som až do rána. Ráno sa mi podarilo spraviť spojenie na PMR s Marconim Partizánske z Kaktus majáku a týmto sa mu chcem poďakovať za to, že bol ochotný vybehnúť kvôli mne von, ale vďaka patrí samozrejme aj všetkým zúčastneným.

73!
Stano Dolné Trhovište SK-810

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

6 reakcií na SPL: Veľkonočný portejbl

 1. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Peter Urmince: Chápem to, zrejme si mal niečo dôležité.

 2. Mates Brno povedal:

  No vidis Peter! Dovlecies na kopec antenu a este musis prosit o prepacenie! 🙂 Z mojej strany v pohode.

  Inak, mozno by sme sa mali vsetci postarat, aby sa informacie o tom, co sa deje sirili priamo v eteri v realnom case hned a nie az dodatocne tu na nete.

 3. peter urmince povedal:

  Prepáčte mi .

 4. exp pohadka povedal:

  Přesně kvůli spojení na Bradlo jsme pospíchali na kopec i my. Bohužel, ale takových jako my bylo víc. Škoda že chalani nevydrželi….

 5. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Mates: Takže nebol som v tom sám 😉 S toho si zoberiem ponaučenie, že mám robiť spojenia ihneď a neváhať ani chvíľku. Čo sa týka Bradla, tak už je mi to jasné. Démon to vysvetlil.

 6. Mates Brno povedal:

  Stano, vidím, že nie som jediný, komu expedície zutekali z kopcov :-). Ale Démon to vysvetlil. Aj keď práve ich som aj ja tesne po postavení antény ešte počul, zrejme na tie rúčky a potom nič, presne ako sa stalo Tebe. Viackrát som sa už riadil pravidlom, radšej urobiť spojenie hneď ako za 10 minút, ale práve u tejto expedície som si hovoril, že veď nie je sa kam ponáhľať :-(.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*