ZCBZ #3 – exp. Križiaci

Pre zimný závod sme si zvolili osvedčenú kótu Kukla. Nie je síce najvyššia, ale na minuloročné druhé miesto nám stačila. Keďže ambície na výhru sme nemali, tak sme si povedali, že zopakujeme minuloročný výsledok.

Deti išli s manželkou do kina, tak som nahovoril na výlet otca. O 13:15 sme zaparkovali auto pri chate Fúgelka, rozdelili sme si výstroj a hybaj po žltej značke smer Kukla. Po desiatich minútach chôdze mi napadlo, že som si zabudol karimatku v aute. Neboli sme ďaleko, a tak som sa vrátil po ňu. Otec zobral anténu a pomaly stúpal hore. Rýchlo som zbehol k autu, a o 13:30 som vyrážal na stíhací pretek. Otca som dobehol o 14:00 až na vrchole.

ZCBZ-2018-kriziaci-01

Všetci hovoria o krajšom počasí, ale mne sa moc nepáčilo… Sychravo, všetko mokré, blato okolo ohniska. Do toho začalo snežiť a pofukovať hneď ako sme prišli na vrchol. Rozdelili sme si úlohy – ja anténa, otec oheň.
Zmontujem anténu, nahodím na stožiar. Idem primontovať radiály a jeden chýba…

ZCBZ-2018-kriziaci-02

Nevadí, bude Black Pirat 4R. Natiahnem kábel a zmerám. PSV je v poriadku. Asi budeme mať skreslený vyžarovací diagram v smere chýbajúceho radiálu.

ZCBZ-2018-kriziaci-03
ZCBZ-2018-kriziaci-04

Ešte dúšok 52% frndžalice a môžeme začať. 14:35 zapínam staničku a hneď exp. Novohrad 173 km 🙂 Spojenia rýchlo pribúdajú, ani som si nevšimol a hodina je za nami a dvadsať spojení v denníku.

ZCBZ-2018-kriziaci-05

Spojenia sa sypú do denníka a sneh na hlavu. Mokré papiere vysuším nad ohňom a pokračujem v zapisovaní. Všetko plynie v poriadku až do siedmej – striasla ma taká zima, že ani teplý čaj, špekáčky a frndžalica už nezabrali. Počkáme, kým sa ozvú z domu zvyšní Križiaci a pôjdeme domov. Otec na mňa nechápavo pozerá, podľa plánu sme tu mali ostať do desiatej. O 19:30 tri najkratšie spojenia. To sa už ozývajú Zvonilka, Spachtoš a Marek Modra. Je mi smutno, že už pôjdeme dole, ale fakt je mi zima. Rozhodutý, že o ôsmej končíme, skenujem kanály, a v tom exp. Dunajec Štrbské Pleso – naše predposledné a najdlhšie spojenie 🙂

20:00 Rýchlo sa vyšplhám na rozhľadňu. Hore dosť silno fúka. Drgľújúc sa odmontujem radiály a spustím anténu dolu. Pobalené. Ešte ohnisko pokropiť a môžeme ísť. Cestou dolu z Kukly si uvedomím, že mi už nie je zima. A potom mi aj svitlo, že ja som sa pri niekoľkohodinovom vysielaní vôbec nehýbal. Sedel som na lavičke papiere na kolenách, mikrofón v ruke. Otcovi zima nebola, behal okolo ohňa znášal haluze, rúbal a prikladal… Som poučený do budúceho roka 🙂

ZCBZ-2018-kriziaci-06

Ďakujeme všetkým, ktorí sa ozvali a dopočutia na ďalšom portejbli expedície Križiaci.

73
Roman Modra
Exp.Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na ZCBZ #3 – exp. Križiaci

 1. jano povedal:

  tak ma tesiiiiiiii, takze zatial moje najdlhsie dratovkove skoro-spojenie cca 145km 🙂

 2. Roman Modra povedal:

  Aj ja som vas pocul.
  Viacero spojeni mi uslo, lebo som to predcasne zabalil.
  Snad nabuduce. Dopocutia vo februari 🙂

  73

 3. jano povedal:

  veru aj ja som vas na Zivcakovej pocul celkom dobre, ale potom vas uz nebolo.

  73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*